خريد بک لينک
خريد سکه ساکر
خرید گیفت کارت
فلنج
دانلود پروژه شخصیت ضد اجتماعی شبکه اجتماعی اشتراک گذاری تیکفا
<-BloTitle->
<-BloText->

تاريخ : 9 دی 1394 | <-PostTime-> | نویسنده : ketabpich | بازدید : <-PostHit->

تعداد صفحات:36
نوع فایل:word
فهرست مطالب:
چکیده
مقدمه
فصل اول – آشنایی با اختلال شخصیت ضد اجتماعی و ویژگی آن
تعریف اختلال شخصیت ضد اجتماعی
نشانه‌ها
ویژگی ها و اختلال های همراه
ویژگی های خاص وابسته به سن، فرهنگ و جنسیت
ویژگی های رفتار ضد اجتماعی کودکی یا نوجوانی
ویژگی های بالینی
رابطه اختلال شخصیت ضد اجتماعی و جرم
فصل دوم – عوامل ایجاد و نحوه تشخیص اختلال شخصیت ضد اجتماعی
عوامل ایجادکننده اختلال شخصیت ضداجتماعی
عوامل زیست شناختی اختلال شخصیت ضد اجتماعی
عوامل خانوادگی اختلال شخصیت ضد اجتماعی
عوامل عضوی اختلال شخصیت ضد اجتماعی
سبب شناسی
ملاکهای تشخیصی اختلال شخصیت ضد اجتماعی
تشخیص افتراقی
فصل سوم – شیوع و نحوه درمان اختلال شخصیت ضد اجتماعی
شیوع
همه گیری شناسی
نحوه درمان
روان درمانی فردی
گروه درمانی
خانواده درمانی یا زوج درمانی
دارو درمانی و بستری
راهکارهای پیشگیرانه
منابع

چکیده:
اختلال شخصیت شامل اشخاصی میشود که در تعارض شدید با اجتماع هستند، افرادی که قادر به وفاداری نیستند، خود خواه، خشن، بی مسئولیت، تکانشی بوده و قادر به احساس شرم و گناه و یادگیری موازین اخلاقی و اجتماعی یا سود بردن از تجارب گذشته نیستند و آستانه تحمل محدودیت آن ها بسیار کم است غالباً گناه اعمال خود را به گردن دیگران و اجتماع می اندازند.
بعضی از افرادی به مبتلا به بخشی از این بیماری هستند می توانند در جامعه موفقیت هایی بدست آورند زیرا معمولاً در اوائل زندگی دچار این عوارض نمی شوند و فقط بعضی از این حالات را دارند.

مقدمه:
اختلال شخصیت ضد اجتماعی، نوعی اختلال شخصیت که در آن فرد نمی‌تواند با موازین اجتماعی سازگار شود و در قبال رفتارهایش احساس گناه و اضطراب ندارد.
اصطلاح شخصیت ضد اجتماعی همواره بصورت مترادف جامعه‌ ستیز به کار رفته‌است. این برچسب یا اصطلاح این رفتار را خارج از معیارهای اخلاقی متداول جامعه توصیف میکند و آن را بعنوان یکی از جدی ترین اختلال‌های روانی در نظر میگیرد.
بیمارانی که اختلال‌های شخصیت را تجربه میکنند، الگوهای نابه هنجار فکری، احساسی و رفتاری دارند که به دوران نوجوانی یا اوایل بزرگسالی‌شان برمی‌گردد. این افراد به لحاظ ذهنی یا عملکردی دچار نقص میباشند، زیرا روشهای تعاملی‌شان با دیگران انعطاف ناپذیر و ناسازگارانه است. اغلب افراد مبتلا از اختلال خود، آگاهی ندارند و به همین علت درمان فوری برای این اختلالات امکان پذیر نیست.
این تشخیص معمولاَ در بزرگسالان رایج‌تر میباشد علیرغم اینکه بعضی اوقات در کودکان نیز گذاشته میشود. اختلالات شخصیت درمان نشده در طی زمان ثابت باقی میمانند و در نتیجه نسبت به درمان بسیار مقاوم هستند.
اختلال شخصیت ضد اجتماعی با اعمال ضد اجتماعی و جنایی مستمر مشخص است اما معادل جنایت کاری نیست بلکه ناتوانی برای مطابقت با موازین اجتماعی است که شامل بسیاری از وجوه رشد نوجوانی و جوانی بیمار میگردد به بیان دیگر به رفتارهایی ضداجتماعی گفته میشود که در جامعه مورد پسند نیست ولی در نزد انجام دهنده آن ناپسند و زیان بخش شمرده نمیشود و افراد ضد اجتماعی میخواهند که نظام موجود را به هم ریخته به هر قیمتی که شده از راه آسان موفق گردند آنان در جستجوی ارزش های افسان های هستند و به علت تکانش های خود لزوم ترمز کردن آنها را احساس نمی کنند به علت جستجوی منابع لذت و نیز ضعف اراده به آسانی گرفتار مواد مخدر و الکل میشوند انحراف های جنسی به فراوانی در آنها دیده میشود و آنان بدون احساس کوچکترین پشیمانی مرتکب جرم میشوند شخصیت ضد اجتماعی که جامعه رنجور و روان رنجور نیز به طور متناوب و به جای آن به کار میرود بر چسبی است که رفتار خلاف قانون و ضد معیارهای اخلاقی جامعه را توصیف میکند که بمنظور خیلی ها شدیدترین و جدی ترین نوع اختلال روانی است بی قرار بودن و تکانشوری آنان سبب میشود در اندک زمان سر به هوا شوند که خود طبیعت واقعی آنان است بدهکاری بسیار بالا می آورند خانواده خود را رها میکنند پول های شرکت را بر باد میدهند و دست به تبهکاری و قانون شکنی میزنند وقتی گرفتار قانون میشوند توبه هایشان چنان متعاقد کننده است که از تنبیه معاف میشوند و فرصت دیگری به آنان داده میشود با این حال به ندرت به قول خود وفا میکنند و گفته هایشان هیچ ارتباطی با احساسات و اعمالشان ندارد.ادامه ي مطلب
امتیاز :


طبقه بندی: ،
احساس, احساس گناه, احساسات, اختلال, اختلال روانی, اضطراب, انعطاف ناپذیر, بیماری, تعارض, جنسيت, خود خ,

ارسال نظر برای این مطلب
نام شما:
ايميل :
سايت :
متن نظر :
وضعیت نظر:
کد امنیتی : *


<-BloTitle->
<-BloText->