خريد بک لينک
home theater in Los Angeles
Hookah Shisha Tobacco
فلنج
Barabas Ropa de hombre
سریعترین و بروزترین سایت دانلود کارآموزی و پروژه شبکه اجتماعی اشتراک گذاری تیکفا
<-BloTitle->
<-BloText->

تاريخ : 9 آبان 1394 | <-PostTime-> | نویسنده : ketabpich | بازدید : <-PostHit->

تعداد صفحات:18
نوع فایل:word
فهرست مطالب:
مقدمه
صفویان و برخورد با تشیع و ملی گرایی در هنر
فلز کاری
قلم زنی
قلم زنی در دوره اسلامی
قلم زنی در دوره صفوی
تکنیک های صفویان
استادان هنر قلم زنی
منابع

مقدمه:
بیشتر افراد حتی دوست داران تمدن و فرهنگ باستانی ایرانی بر این باورند که تاریخ تمدن و هنر ایران از 2500 سال پیش یعنی از زمان طلوع دولت هخامنشی آغاز شده است و پس از این دوران ساکنان فلات قاره ایران فاقد تمدن وفرهنگ اصیلی بوده اند. در صورتی که بنیان تمدن وهنر هخامنشی بر پایه فرهنگی استوار بوده است که از چندین هزاره پیشتر در فلات قاره ایران وجود داشته است.
درست است که چهره های بسیاری از هنرمندان به خصوص فلز کاران را غبار فراموشی فرا گرفته است اما شاهکارهای به جا مانده گواهانی پر معنی از اندیشمندی و سخت کوشی آنان در آفرینش هنر های ارزنده ایرانی است.
در ادوار تاریخ ایران، هر زمان که فلز کاران این مرز و بوم از آسایش مادی و آرامش معنوی بر خودار بوده اند، آثار پر شکوه وارزشمند بسیاری از خود به یادگار گذاره اند که در عرصه هنر در سطح شاهکارهای جهانی قرار داشته است وامروزه زیب مرزهای بزرگ جهان یا در تصرف مجموعه داران هنر است .
غرض از این تحقیق گقتگو درباره تاریخ هنر ایران در عصر خاندان صفوی است.


ادامه ي مطلب
امتیاز :


طبقه بندی: ،
دانلود, پروژه, پایان نامه, هنر, فلزکاری, قلم زنی, صفوی, ملی گرایی, تشیع, استادان, تمدن, فرهنگ, باستا,

تاريخ : 9 آبان 1394 | <-PostTime-> | نویسنده : ketabpich | بازدید : <-PostHit->

تعداد صفحات:41
نوع فایل:word
فهرست مطالب:
تعریفی اجمالی از مینیاتور( نگارگری)
تاریخچه نقاشی در ایران
مکتب های مینیاتور
مکتب بغداد (عباسی)
مکتب سلجوقی
مکتب تبریز (مغول)
جلایریان
مکتب شیراز
مکتب هرات
مکتب بخارا
مکتب تبریز ( صفویه)
مکتب اصفهان
نگارگری قبل از اسلام
نگارگـری پیش از تاریخ در ایران
غارنگـاره های لرستـان میرملاس
غار نگاره های همیان، دوشـه؛ لاخ مـزار
نگـاره های سفالیـن
نقش اندازی بر روی مهـر
نگـارگری دوره هخـامنشیان
ویژگیهای نگارگـری و هنـر بعد از هخامنشیان
جایگـاه نگارگری در هنر اشکـانیان
نگـارگری در دوره سـاسانیان
آثار و بقـایای نقاشی دوره سـاسانیان
نگـارگری و کتاب سازی ساسانیـان
مانی و نگـارگری او
نگارگری ایرانی
پیشینه
مکاتب
مکتب بغداد
پیشینه
فرم شناسی
کتب مکتب بغداد
مکتب سلجوقی
فرم شناسی
کتب مکتب سلجوقی
سفال‌های منقوش مکتب سلجوقی
مکتب تبریز ۱
فرم شناسی
کتب مکتب تبریز ۱
مکتب شیراز(سده ۸)
مکتب جلایری
فرم شناسی
کتب مکتب جلایری
مکتب شیراز(سده ۹)
فرم شناسی
کتب مکتب شیراز(سده ۹)
مکتب هرات
فرم شناسی
کتب مکتب هرات
کمال‌الدین بهزاد (هرات ۲)
فرم شناسی آثار بهزاد
نگارگری مکتب سلجوقی
مکتب سلجوقی
نگارگری
نقاشی اسلامی در دوره سلجوقیان
مکاتب در نگارگری
مکتب بغداد
پیشینه
فرم شناسی
سبک سلجوقی
فرم شناسی
کتب مکتب سلجوقی
مکتب تبریز ۱
فرم شناسی
کتب مکتب تبریز ۱
مکتب شیراز(سده ۸)
مکتب جلایری
فرم شناسی
کتب مکتب جلایری
مکتب شیراز(سده ۹)
فرم شناسی
کتب مکتب شیراز(سده ۹)
مکتب هرات
فرم شناسی
کتب مکتب هرات
کمال‌الدین بهزاد(هرات ۲)
فرم شناسی آثار بهزاد

تعریفی اجمالی از مینیاتور( نگارگری):
واژه مینیاتور که مخفف شده کلمه فرانسوی مینی موم ناتورال و به معنی طبیعت کوچک و ظریف است و در نیمه اوال قرن اخیر و حدودا از دوره قاجاریه وارد زبان فارس شده، اصولا به هر نوع پدیده هنری ظریف ( به هر شیوه که ساخته شده باشد) اطلاق میشود و در ایران برای شناسایی نوعی نقش هایی که دارای سابقه و قدمتی بسیار طولانی است به کار میرود.
این هنر که به اعتقاد اکثر محققان در ایران تولد یافته، بعد به چین راه برده و از دوره مغول ها به صورتی تقریبا تکمیل تر به ایران برگشته و هنرمندان ایرانی تلاش بی شائبه را صرف تکمیل و توسعه آن کرده اند از جمله هنرهایی است که قابلیت به تصویر در آوردن تمامی طبیعت را در قالبی کوچک دارد. اما نباید چنین پنداشت چون مقیاس تصاویر در مینیاتور سازی بسیار کوچک است، بنابراین تنها بخش کوچکی از طبیعت را می توان در این تابلوها تصویر نمود، یا چون الهام بخش مینیاتوریست طبیعت است، وی ناچار می باشد فقط مناظری از طبیعت را ترسیم کند. بلکه کوشش در ایجاد و القای هر چه بیشتر زیبایی و تفهیم آن صفت ویژه ست که مینیاتور سازی را از سایر انواع نگارگری ایران جدا میکند و مینیاتوریست هنرمندی است که آن چه را خود می اندیشد یا می پندارد که بیننده علاقمند به دیدن آن است تجسم می بخشد و به هیچ وجه تابع مقررات و قوانین حاکم بر فضای نقاشی نیست.
مینیاتورهای امروز ایران، همان نقاشی کلاسیک اروپا (سبک امیرسیونیسم و به دنبال آن شیوه های مدرن نقاشی اروپایی) است و هرچند گروهی نوشته اند که به هنگام ظهور اسلام، ایرانیان در هنر نقاشی دارای سنتی کهن بوده اند. اما هیچ سند معتبری که این ادعا را ثابت کند در دست نیست و اصولا این گونه اظهارنظر کردن بیشتر منطبق بر واقعیت است که مکاتب مینیاتورهای ایرانی، از قرون بعد از اسلام آغاز شده و در قرون اولیه بعد از ظهور اسلام، هنر ایران با ابتکاراتی در خطوط عربی تداوم یافته و بهترین نسخه های قرآن کریم را هنرمندان مبتکر ایرانی نوشته اند و به تزئین و تذهیب مصحف شریف پرداخته و طلاکاری حواشی و سرلوحه قرآن و طرح های اسلیمی و ختایی و گردش های ترکیب بندی آن ها را به شیوه مخصوصی که امروزه آن را استیلیزه مینامیم ابداع کردند و در ادامه این ابداع و ابتکار، نقاشی براساس متن کتب و نوشته ها نیز رواج یافت که مینیاتورهای مکتب بغداد سر آغاز آن است. مکتب بغداد، از آن جهت که نوعی نقاشی بدوی است تا حدودی نشان از فقدان مهارت و قدرت هنری سازندگانش دارد و بیشتر در بردارنده قصه ها و روایات مذهبی است. هنرمندان مکتب بغداد، اکثر ایرانی بوده اند و معمولا نیز به سفارش و دستور روسای قبایل عرب کتب خطی را با ذوق خود تزئین میکردند و روش کار آن ها به اکثر نقاط دور و نزدیک ایران راه یافته بود و تا دوران سلجوقیان که نقاشی ایران ترقی محسوسی کرد ادامه یافت.


ادامه ي مطلب
امتیاز :


طبقه بندی: ،
دانلود, پروژه, پایان نامه, هنر, نگارگری, ایران, عصر سلجوقی, مینیاتور, مکتب, قبل از اسلام, میرملاس, غ,

تاريخ : 9 آبان 1394 | <-PostTime-> | نویسنده : ketabpich | بازدید : <-PostHit->

تعداد صفحات:103
نوع فایل:word
فهرست مطالب:
چکیده
مقدمه
فصل اول
سازها
تصنیف خوانی
موسیقی آوازی
فصل دوم
هنر
هنر در اروپا
اشاره ای به تکامل تاریخی انسان
فصل سوم
پیدایش سازها
شهرنشینی
جامعه
شناخت اساسی موسیقی
علم فیزیک در موسیقی
فصل چهارم
مختصری درباره سازهای موسیقی
موسیقی در اروپا
موسیقی در عهد عتیق
موسیقی باستانی
فصل پنجم
اساس تمدن فرهنگ
نگاهی کوتاه به سیر تاریخی هنر در ایران
خلاصه‌ای از تاریخچه‌ موسیقی در ایران
موسیقی درایران
موسیقی مذهبی
موسیقی غیر مذهبی
فصل ششم
نتیجه گیری
منابع

چکیده:
مجموعه حاضر با بهره‌گیری از آموخته‌ها و تجربه‌ها نوشته شده واز همان آموخته‌ها و تجربه‌ها به نتیجه رسیده است. در هر مبحث این مجموعه، آثار تحقیقی و تجربیات پژوهشگران در هر زمینه مورد استفاده قرار گرفته که جا دارد در سر آغاز مجموعه به آن ها اشاره شود.
در بخش فیزیک، فیزیولوژی انسانی و بخش های فرهنگی و هنری، از دانش و تجربه کارشناسان فن بهره برده‌ام.
بخش هنر نزد انسان های اولیه برگرفته از کتاب اجمالی از جامعه شناسی هنر و اجمال تحقیق درباره جامعه شناسی هنر اثر دکتر امیرحسین آریان پور است.
علت این انتخاب زیبایی کلام گویایی سبک کتاب های مورد نظر بوده است. گر چه سایر کتاب‌های تحلیلی هنر در غرب نیز با شیوه دکتر آریان پور به این امر پرداخته‌اند.
در کتاب پر بار بهجت الروح تاریخچه موسیقی ایران در گذشته با نگاهی علمی و اشاراتی خاص آورده شده که در این کتاب از آن بهره برده‌ام.
در آخر بخش چگونگی موسیقی در ایران شامل دریافت ها، برداشت‌ها، نظریات و تجربیات فردی آقای حسن زندباف مؤلف کتاب جامعه شناسی هنر موسیقی میباشد.

مقدمه:
در ایران فرهنگ به طور عـام و هنر به طور خاص، مشابه هزار پای داستان گلستان است، که اغلب گرفتار بی دست و پاهایی منحط گردیده واگر نابود نمیشود، حداقل صدمات جبران ناپذیری می بیند.
نوشتن در مورد این گونه مفاهیمی که باید از سوی عام و گاه متخصصان به عنوان یک اصل پذیرفته شود، اغلب با خطرهایی مثل اتهام، ارتداد و طرد شدن از سوی جامعه روبرو ا ست. چون زمانی که گروه کثیری از راه نادرست تغذیه میکنند و گروه انبوه تری محصولات هنری گروه اول را پذیرا میشوند، نقد و تحلیل و چالش طلبی راه، باعث واکنش متولیان آن شیوه خواهد شد.
شروع موسیقی در تاریخ موسیقی ایران ، همواره با اتهام و اغراق توأم بوده است . عناوینی چون مطرب، رقاص مزقانچی و غیره که به موزسین ها اطلاق میشده و یا یادگیری موسیقی را عملی وقت گیر و مشکل عنوان میکردند، (مثلأ گاهی گفته میشود یادگیری ویولن 18 سال زمان میخواهد، این رقم از کجا صادر شده؟) البته موسیقی به تدریج از آن حالت تحقیرآمیز خارج شد و گسترش عـام پیدا کرد. خصـوصا پس از انقـلاب اسلامی، خلاف آن چه که تصور میشد کـه موسیقی تحـریم شود، امـا موسیـقی مقبول گـردید و گسترش دو چندان یافت که بیشتر به لحاظ کمی بود، اما به لحاظ کیفی رشد آن منفی و کاملا سطحی بود. نگارش این کتاب بار سنگینی بر دوش بود. چون گستره مباحث آن وسیع و با تمام سطوح دانش بشری ارتباط داشت.
همیشه این سؤال مطرح بود که چگونه است یک جریان فرهنگی مثل موسیقی در این سرزمین تا این حد نازل و بی محتواست. چگونه است که برای خرید میوه دقت میکنیم، ولی این جریان فرهنگی _ هنری را بی هیچ تعمقی می پذیریم. تاوان خسارت میوه بسیار محدود است، اما تاوان ساده پذیرا شدن جریان فرهنگی در یک مملکت بسیار گران است، شاید برابر با ارزش تفکر یک ملت و مملکت باشد. عناوین هنری مثل موسیقی، نقاشی، نثر و نظم، اساس فرهنگ یک جامعه است و هر فردی در قبال آن مسئول میباشد.
موسیقی زبان حال در ایران به نوعی یک شوخی و تفریح میباشد، مثل لطیفه گویی که در فرهنگ عمیق ایران جایی ندارد. لطیفه گفته میشود بعد از تأثیر آن به فراموشی سپرده میشود. موسیـقی هم در ایران ساخته و عرضه میشود و بعد از چندی به فراموشی میرود و فقط لحظاتی که تأثـیر دارد در ذهن باقـی میماند، حتی در این اواخر کوشش شد که همان مـوسیقی قبل از انقلاب مجددا در اذهان جای باز کند. البته عامل مهـم در این ارتباط تکنیک ضبط و نگهداری موسیقی است، که خانواده از این طریق موسیقی گذشته را به گوش جوانان خود رسانده و شناسانده اند و در نهـایت هیچ کس در پـی صدای موزیکال نیست، خوب و بد بودن مورد توجـه نیست، بلکه متاسفانه اغلب مردم ما تنها در پی گذراندن لحظاتی با موزیک هستند.


ادامه ي مطلب
امتیاز :


طبقه بندی: ،
دانلود, پروژه, پایان نامه, هنر, موسیقی, کلاسیک, سولو, دوئت, موسیقی مجلسی, ارکستر سنفونی, اپرا, کر, ر,

تاريخ : 9 آبان 1394 | <-PostTime-> | نویسنده : ketabpich | بازدید : <-PostHit->

تعداد صفحات:23
نوع فایل:WORD
فهرست مطالب:
مقدمه
پیدایش سبک امپرسیونیسم
هنرمندان این سبک
فلسفه امپرسیونیستی
پیدایش امپرسیونیست در اروپا
تاثیرات نور در امپرسیونیست
عناوین دیگر امپرسیونیست
نتیجه
منابع

مقدمه:
همگان میدانند نقاشی که شاخه ای از هنر های تجسمی است سبک ها و شیوه ها مختلفی از جمله امپرسیونیسم و … است شناخت و بررسی این سبک ها کمک به سزایی در بالا بردن توانایی های عقلی و عملی خواهد داشت. هدف از بررسی سبک امپرسیونیسم تاریخچه آن که چه قرنی به وجود آمده و از کجا سرچشمه گرفت و به کجا ختم میشود. امپرسیونیسم مهم ترین پدیده هنر اروپایی در سده نوزدهم و نخستین جنبش نقاشی سبک ها روبروست. امپرسیونیسم مکتبی است که به سبب برخی نظرات مشترک و بمنظر و عرضه مستقل آثارشان در کنار هم قرار گرفت هسته اولیه جنبش رامنه، رنوآر، سیلی شکل دادند این هنرمندان با چند تن از هنرمندان دیگر گروهی را تشکیل دادند که به آن ها انجمن بی نام هنرمندان نقاشی، پیکره ساز و چاپگر گویند و نمایشگاهی برگزار کردند در همین نمایشگاه عنوان یکی از نقاشی های منه (امپرسیون : طلوع آفتاب) بهانه ای شد که لویی لورا – روزنامه نگار نشریه ی ساری واری- آنان را به مشخره(امپرسیونیست) خواند این عنوان از سوی اعضای گروه پذیرفته شد.
منظور از مطالعه و تحقیق این شیوه آشنایی با سبک ها و روش کار آن هاست که ما به خلاصه ای از شیوه کار امپرسیونیسم در اینجا اشاره کردیم و هنر به طور کلی، قدرتمند ترین شیوه بیانی است که انسان به وجود آورده است تا از طریق آن درباره جهان، انسان یا درون خود مفهومی را بیان کند. آثار هنری نتیجه و احساس بشر هستند و احساسات و ادراکات او را نسبت به جهان نمایان میکند.


ادامه ي مطلب
امتیاز :


طبقه بندی: ،
دانلود, پروژه, پایان نامه, هنر, امپرسیونیسم, نقاشی, سبک, هنرمند, ارو.پا, تاثیر نور, هنر تجسمی, شناخت,

تاريخ : 9 آبان 1394 | <-PostTime-> | نویسنده : ketabpich | بازدید : <-PostHit->

تعداد صفحات:72
نوع فایل:word
فهرست مطالب:
چکیده
مقدمه
طرح مساله، روش تحقیق
فرضیه تحقیق، سوالات تحقیق
فصل اول: تعاریف و دلایل و پیامدهای امنیتی قاچاق
معنی قاچاق
تعریف و انواع قاچاق
تعرفه قاچاق
دلایل قاچاق
پیامدهای امنیتی قاچاق
راه حلهای مشخص
راه های دیگر
فصل دوم: بررسی ماهیت حقوقی قاچاق
ماهیت های حقوقی قاچاق
فصل سوم: آمار پرونده های قاچاق کالا درسال 84- 1383
آمار پرونده‌های قاچاق کالا طی دوازده ماهه سال 1383
آمار پرونده های قاچاق کالا براساس گمرکات
پرونده های قاچاق زیر ده میلیون ریال
آمار قاچاق کالا برحسب حوزه های نظارتی
آمار پرونده‌های قاچاق کالا طی نه ماهه سال 1384
آمار پرونده‌های قاچاق کالا
پرونده‌های قاچاق زیر ده میلیون ریال
آمار قاچاق کالا برحسب حوزه های نظارتی
فصل چهارم: پیشگیری و نتیجه گیری
آسیب شناسی و پیشگیری از قاچاق ارز و کالا
نتیجه‌گیری : راهکارهایی برای مقابله با قاچاق
منابع و ماخذ

چکیده:
قاچاق دامنه وسیعی از فعالیت ها را شامل میشود. تولید بدون اخذ مجوز از مراجع ذیصلاح، بازرگانی بدون ثبت در دفاتر رسمی یا پنهان کردن این نوع معاملات از چشم ماموران مالیاتی داخلی و گمرکی، عرضه کار بدون مجوز در بازار برای نپرداختن بیمه‌های تامین اجتماعی و مالیات، دستکاری در اسناد دولتی و تجاری یا جعل آن ها، رشوه‌خواری، پاورقی بازی، گرفتن حق حساب و باج گیری و فعالیت در تولید و توزیع کالاهای ممنوع مثل مواد مخدر و مشروبات الکلی همگی از اشکال قاچاق است. همه این موارد دو خصیصه مشترک دارند.
1) بدون مجوزند، یعنی خلاف مقررات و قوانین هستند.
2) افراد با انگیزه کسب سود بیشتر از فعالیت های رسمی اقدام به این گونه فعالیت ها میکنند
ممکن است بعضی از فعالیت ها فقط در صورتیکه به صورت قاچاق انجام میشوند سودآور باشند، یعنی اگر در قالب رسمی با پرداخت حقوق و عوارض دولتی و اجتماعی و شخصی صورت بگیرند، سودآور نباشند. لذا قاچاق بدین صورت تعریف می‌شود: «مجموعه فعالیت های اقتصادی، خواه بخش تولیدی و خواه در بخش خدمات، توسط شهروندانی که کوشش میکنند خارج از مقررات و چارچوب های تعیین شده برای اقتصاد رسمی، بمنظور کسب درآمد بیشتر نیازهای خود را تامین کنند.»


ادامه ي مطلب
امتیاز :


طبقه بندی: ،
دانلود, پروژه, پایان نامه, حقوق, قاچاق, اطفال, جرم شناسی, جرم نگاری, بین الملل, مجازات, پژوهش, سرکوب,

تاريخ : 9 آبان 1394 | <-PostTime-> | نویسنده : ketabpich | بازدید : <-PostHit->

تعداد صفحات:69
نوع فایل:word
فهرست مطالب:
مقدمه
فصل اول
حیثیت عمومی و خصوصی جرم
اثر رضایت مجنی علیه بر مسئولیت کیفری شریعت اسلامی
رضایت به قتل در حقوق اسلامی
علل اختلاف فقها در اذن به قتل
خودکشی و مسئولیت کیفری در اسلام
فصل دوم
گذشت متضرر از جرم
اتانازی یا مر گ ترحم آمیز
خودکشی به همراهی پزشک
اتانازی کودکان
بحث قساوت و سنگدلی
بحث عدم رضایت
بحث آخرین راه
جداسازی دوقلوهای به هم چسبیده ای که امید به زنده ماندن در آنها نیست
بررسی پرونده بلاند
مصلحت : پایان درمان
آرزوها، احساسات و عوامل مهم
مسئله تخصیص منابع
مصلحت جامعه
تغییر و تحولات پس از قضیه آقای بلاند
تأثیر قوانین حقوق بشر مصوب 1998
فصل سوم
اتانازی در آمریکا
قضاوت در مورد کیفیت زندگی نوزادان و کودکان
معیار تشخیص مصلحت کودکان
فصل چهارم
مباحث اخلاقی اتانازی
مباحث حقوقی
اتانازی از دیدگاه اسلام
رویکرد اسلام نسبت به خودکشی و اتانازی
نجات زندگی
زندگی و مرگ در دستان خداست
انسان نباید نقش خداوند را ایفا کند
قداست زندگی بشر
جنبه های اقتصادی
نظر علمای شیعه در مورد اتانازی

مقدمه:
در جامعه فعلی از جمله مسائلی که ذهن هر حقوقدان و پزشکی را به خود مشغول میکند مساله قتل ترحم آمیز یا اتانازی است که از دو واژۀ یونانی «eu» به معنای خوب و راحت و «thanatous» یا «tanasia» به معنای گرد گرفته شده است.
این مبحث از جمله مباحث مشترک این دو رشته است که به تازگی بحث هایی در خصوص آن در دانشگاه ها و بین علمای این دو رشته مطرح شده است. و از جمله مباحثی میباشد که قدرت مانور زیادی دارد متاسفانه زیاد در خصوص آن توجه نشد و محدود مجموعه ها و کتاب هایی در خصوص آن منتشر گشته است و مقالات زیادی در این باره در دسترس نیست و با این امید که این مجموعه بتواند مفهوم کلی این عمل را برساند دست به قلم میبرم و خواهشمندم قصور و کاستی های این مجموعه را به دلیل نبود منابع کافی و عدم انجام کارهای تحقیقاتی و مطرح نشدن این امر در جوامع امروزی ببخشید.
در خصوص طرح مسئله اتانازی باید گفت که مرگ خوب یا راحت معنا میدهد. این واژه برای اولین بار توسط فرانسیس بیکن که مرگ بدون رنج را تبلیغ میکرد وارد فرهنگ پزشکی شد اتانازی عمل ایجاد مرگ با روشی نسبتا سریع و بدون درد به دلایل ترحم آمیز در فردی که بیماری لاعلاجی رنج میکشد است. البته اتانازی واژه ای کلی است و برای بهتر طرح کردن موضوع و دقیق تر کردن آن و مخصوصا از جنبه های حقوق این مجموعه گرد آوری شده است که امید آن میرود و مورد توجه شما قرار بگیرد.


ادامه ي مطلب
امتیاز :


طبقه بندی: ،
دانلود, پروژه, پایان نامه, حقوق, اتانازی, قتل ترحم آمیز, جرم, مسئولیت کیفری, شریعت اسلام, قتل, فقها,,

تاريخ : 9 آبان 1394 | <-PostTime-> | نویسنده : ketabpich | بازدید : <-PostHit->

تعداد صفحات:32
نوع فایل:word
فهرست مطالب:
چکیده
مقدمه
ضرورت تحقیق
تعریف مساله
انواع افسردگی
بررسی علل افسردگی
درمان افسردگی
تاثیرات افسردگی
تبعیض ها
زنان و فعالیت بدنی
افسردگی و تغذیه
پیشینه تحقیق
روشهای جمع آوری اطلاعات
جامعه و نمونه آماری و روش نمونه گیری
نتیجه گیری
پیشنهادات
فهرست منابع

چکیده:
افسردگى هر چند که از شایع ترین اختلالات روانى انسان است، با این حال شاید بیش از هر اختلال روانى دیگر ناشناخته مانده یا در تشخیص آن اشتباه میشود. یکى از علل پنهان ماندن و عدم تشخیص افسردگى، در آمیختن آن با غمگینى معمولى است. در زندگى هر کس موقعیت هایی پیش می آید که خواه ناخواه او را غمگین میسازد، اما این حالت با آشفتگى واقعى روانی و تقلیل بینش معنوى شخص همراه نیست. برعکس، افسردگى حالتی است که بر کیفیت خلق شخص تاثیر عمیق گذاشته و نحوه ادراک او را از خویش و از محیطش دگرگون میسازد.
این بیمارى اختصاص به یک طبقه معین اجتماع یا کشور به خصوصى ندارد. علائم زجر دهنده آن را در میان مردم از ثروتمند و فقیر گرفته تا دانشمند و بی سواد و شاه و گدا، زن و مرد و در هر گوشه‏اى از عالم می توان یافت.

مقدمه:
افسردگی چیست و به چه صورت در زنان و دختران نمود پیدا میکند؟
افسردگی یک اختلال عاطفی است که در بعد عواطف فرد اختلال ایجاد میکند. افسردگی میتواند هم دلایل بیرونی و محیطی و هم علل ژنی و درونی داشته باشد. به لحاظ ژنی هورمون ها تغییراتی در بدن ایجاد میکند.
ما در زبان روزمره، از کلمه افسردگی جهت توصیف ترکیبی از احساسات غمگینی، ناکامی، نا امیدی، و شاید رخوت و بی حالی استفاده کنیم اما زمانی که در می یابیم پزشکان، روانپزشکان و روانشناسان بالینی این کلمه را به شیوه ای متفاوت به کار میبرند، سردرگم میشویم. ازدید آنان، افسردگی یا بیماری افسردگی، حالتی است که به درمان ویژه نیاز دارد. به علت این درهم شدن واژه ها افراد عادی و درمانگرانی که بیماری افسردگی مبتلا نشده اند، احتمالا همدردی و مساعدتی کمتر از آن چه جدی بودن موضوع افسردگی میطلبند، از خود ظاهر میسازند. آنان ممکن است چنین تصور کنند که افراد افسرده تن پرور، خودخواه، یا اهل تمارضند و آنان را با چنین عباراتی نصیحت میکنند : ( سعی کن خودت را جمع و جور کنی ) یا ( خودت را از این حالت خارج کن، به آن بدی هم که فکر میکنی نیست )
افراد مبتلا به خوبی این مسئله را احساس میکنند که دوستان، همکاران و خانواده های آن ها نمیتوانند مشکل آن ها را درک کنند و با آنان همدلی نشان دهند و با نگرانی از این که دیگران آن ها را بعنوان فردی متمارض تلقی کنند، ناراحتی شان را دو چندان میسازد.


ادامه ي مطلب
امتیاز :


طبقه بندی: ،
دانلود, پروژه, پایان نامه, افسردگی, روانشناسی, زنان, درمان, تغذیه, نمونه آماری, نمونه گیری, اختلالات,

تاريخ : 9 آبان 1394 | <-PostTime-> | نویسنده : ketabpich | بازدید : <-PostHit->

تعداد صفحات:56
نوع فایل:word
فهرست مطالب:
فصل اول
مقدمه پژوهش
مقدمه
بیان مسئله
اهمیت و ضرورت پژوهش
اهداف پژوهش
فرضیه
تعاریف تئوریکی و عملیاتی
متغیر(مستقل – وابسته )
فصل دوم
پیشینه پژوهش
جامعه شناسی سیاسی چیست؟
جامعه شناسی و علم سیاست
پیدایش و گسترش جامعه شناسی سیاسی
آینده جامعه شناسی سیاسی
حوزه مطالعه جامعه شناسی سیاسی
جامعه پذیری سیاسی
نتیجه
فرهنگ سیاسی و رابطه آن با جامعه پذیری سیاسی
مراحل جامعه پذیری سیاسی
شیوه های جامعه پذیری سیاسی
شیوه غیر مستقیم جامعه پذیری سیاسی
شیوه مستقیم جامعه پذیری سیاسی
مشارکت سیاسی
شکل های مشارکت سیاسی
تبیین مشارکت سیاسی
نتیجه
ارتباط سیاسی
گزینش سیاسی
رهیافت بوروکراتیک
مکتب توسعه سیاسی
بررسی نوسازی و توسعه سیاسی بر اساس نظریه بحران
بحران هویت
بحران مشروعیت
بحران مشارکت
بحران توزیع
فصل سوم
روش یا متدولوژی پژوهش
جامعه آماری
روش و محاسبه حجم نمونه
فصل چهارم
تفسیر و استنتاج پژوهش
پیشنهادات
پرسشنامه
منابع و ماخذ

مقدمه:
مشارکت سیاسی در بین دانشجویان از جمله مسائلی است که توجه اساتید و بزرگان و دانشگاهیان را به خود جلب کرده است.
سیاست بین دانشجویان نقش کمرنگ تری نسبت به سایر مسائل دارد، که برنامه ریزان درسی دانشگاه ها باید تجدید نظری در مورد آن داشته باشند، یعنی با بیشتر و پر رنگ تر کردن نقش سیاست و جامعه شناسی سیاسی دانشجویان را بیشتر با این مسئله و موضوع مهم اجتماعی آشنا کنند.
در قسمت های بعدی بطور مفصل به این موضوعات میپردازیم.


ادامه ي مطلب
امتیاز :


طبقه بندی: ،
دانلود, پروژه, پایان نامه, مشارکت سیاسی, پژوهش, جامعه شناسی, علم سیاست, گسترش, پیدایش, فرهنگ سیاسی, ,

تاريخ : 9 آبان 1394 | <-PostTime-> | نویسنده : ketabpich | بازدید : <-PostHit->

تعداد صفحات:40
نوع فایل:word
فهرست مطالب:
چکیده
مقدمه
فصل اول
توصیف وضع موجود
بیان مسئله
اهمیت تحقیق
اهداف تحقیق
سوالهای تحقیق
تعریف واژه ها
آمادگی
انگیزش
آموزش
انضباط و نظم
روش تدریس
فصل دوم
پیشینه تحقیق
معلم خوب و موفق
معیار و شرایط دبیری
مدیریت و نظارت کلاس درس
جلسات اولیه کلاس
تهیه طرح درس
کلاس داری و انضباط
فصل سوم
روش تحقیق
روش توصیفی
جامعه آماری
حجم نمونه
ابزار اندازه گیری
سوالات پرسشنامه
متغیر مستقل
متغیر وابسته
فصل چهارم
تجزیه و تحلیل
نمونه پرسشنامه
نتایج بدست آمده و نمایش نمودار
فصل پنجم
نتیجه گیری
منابع

چکیده:
در این تحقیق ابتدا به بیان مسئله و هدف و ضرورت تحقیق پرداخته، آن گاه واژه های تحقیق را توضیح داده سپس در فصل دوم به پیشینه تحقیق پرداخته و در فصل سوم مجموعه آماری خود را معرفی و پرسش نامه تهیه شده را ضمیمه نموده و به تحلیل و استنتاج پرداخته و در پایان نتیجه گیری و پیشنهادها و انتقادهای خود را از نتایج تحقیق ارائه نموده ام که انشاءا… روزنه ای در ارائه بهتر و ذخیره سازی سرمایه ملی کشور گردد.

مقدمه:
در دنیای پیچیده امروز هیچکس بینیاز از تعلیم و تربیت نیست. امروز فعالیت در مدرسه و آموختن، خود بخش عظیمی از زندگی انسان هاست، دیگر نمیتوان با طرز تلقی گذشته به شاگرد و تربیت او نگریست، اگر معلمان با اصول و مبانی و هدف های تعلیم و تربیت، ویژگی های دانش آموزان و نیازهای آنان و روش ها و فنون تدریس آشنایی نداشته باشند. هرگز قادر نیستند بعنوان سازندگان جامعه ایفای نقش کنند. مهم ترین عامل توسعه پرورش ذهنی علمی در یک جامعه نظام آموزشی است، در این نظام از بدو ورود تا آخرین دوره تخصصی، اخلاق علمی، اجتماعی، شیوه برخورد با مسائل و مشکلات به طور مستقیم آموزش داده میشود.
تدریس یکی از عناصر اصلی فرآیند، آموزش و پرورش است که در کارایی نظام آموزشی نقش مؤثری دارد.
اندیشه ها، برخوردها، روش های نو و بدیع و خلاق عمدتا از نظام آموزشی ما مایه میگیرد، تفکر استنباط و استنتاج در تمامی ابعاد زندگی وجود دارد، جامعه فرهنگی ما جامعه عقلی است که شیوه تفکر را منتقل میکند. تربیت عقلی است که فرد را برای تمامی کارزارهای حیات آماده میسازد.
مهم ترین محتوای تربیت فرهنگی اتخاذ رویکرد عقل و منطق و تدبیر در نظام آموزشی و نظام اجتماعی جامعه است، با توجه به پیشرفت های سریع علوم و تکنولوژی نمیتوان به تمام دانش موجود دست یافت و نمیتوان هر شخصی را به هر خصوصیتی به کار تدریس و معلمی واداشت. اگر به دانش آموزان روش یادگیری را یاد بدهیم آنان خود خواهند آموخت که چگونه یاد بگیرند.
از این رو بر آن شدم روش تدریس خود را که تلفیقی از حل مسئله با استفاده از تقویت دید دانش آموزان است و به کارگیری توان ناشناخته آنان (استعداد کار عملی) که خود به آن آگاهی نداشته و هر یک بر اساس اجبار و یا اکراه به این رشته روی آورده اند، ایجاد علاقه و انگیزه نموده به تدریس بپردازم و آنان را در درک بهتر رشته ای که، صرفا جهت اخذ دیپلم و جا نماندن از فرهنگ خانواده پذیرفته اند به صورت یک هدف در آورم و در ادامه تحصیل و یا اشتغال زایی آن ها در گروه های فنی و مهندسی آماده سازم.


ادامه ي مطلب
امتیاز :


طبقه بندی: ،
دانلود, پروژه, پایان نامه, روانشناسی, هوش هیجانی, مهارت ادراکی, گلمن, گاردنر, جامعه آماری, تجریه و ت,

تعداد صفحات:164
نوع فایل:word
فهرست مطالب:
چکیده
مقدمه
بیان مسئله تحقیق
اهمیت و ضرورت تحقیق
اهداف تحقیق
فرضیات تحقیق
نوع روش تحقیق
محدودیت های تحقیق
پیشینه تحقیق در داخل کشور
پیشینه تحقیق در خارج از کشور
تعاونی و گذشته آن
تعریف و مفهوم تعاون
تعریف و مفهوم تعاونی
نظریه های تعاونی و اصول مرتبط به آن
تعاون در اسلام
تاریخچه تعاونی در جهان
تاریخچه تعاونی های روستایی در ایران
تاریخچه تعاونی های روستایی شهرستان ورامین
سیر تاریخی شرکت های تعاونی در قانون اساسی ایران
سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران
اهداف و وظایف سازمان
ارکان سازمان
سازمان تعاون روستایی استان
اداره تعاون روستایی شهرستان
اتحادیه های تعاونی روستایی
اتحادیه مرکزی تعاونی روستایی
اتحادیه تعاون روستایی استان و شهرستان
شرکت های تعاونی روستایی
ارکان شرکت های تعاونی روستایی
مجمع عمومی
هیأت مدیره
بازرسان
موضوع و حدود عملیات شرکت های تعاونی روستایی
شرکت های تعاونی کشاورزی دامداران
روش تحقیق
روش گردآوری اطلاعات
ابزار گردآوری اطلاعات
قلمرو تحقیق
جامعه آماری
نحوه نمونه گیری
نحوه تنظیم پرسشنامه
پرسشنامه تحقیقی از دامداران عضو شرکت تعاونی روستایی (شهرستان ورامین)
روایی و پایایی پرسشنامه
روایی
پایایی
روش تجزیه و تحلیل یافته ها
روش توصیفی
روش تحلیلی و استنباطی
توصیف یافته ها
سن اعضاء
تحصیلات نمونه ها
نوع دامداری های مورد مطالعه از نظر تولید
نوع دامداری های مورد مطالعه از نظر پروانه
فراوانی اندازه دامداری ها «ظرفیت پروانه تولید»
میزان تولید شیر روزانه نمونه ها
وضعیت تولید گوشت سالیانه اعضاء
تحلیل فرضیات
تحلیل فرضیه اول
تحلیل فرضیه دوم
تحلیل فرضیه سوم
تحلیل فرضیه چهارم
تحلیل فرضیه پنجم
تحلیل فرضیه ششم
تحلیل فرضیه هفتم
جمع بندی و نتیجه گیری
ارائه پیشنهادات
منابع و مآخذ

چکیده:
هدف اصلی از انجام این پژوهش بررسی نقش شرکت های تعاونی روستایی در رفع و حل مشکلات و معضلات دامداری ها میباشد که البته این تحقیق به صورت موردی به بررسی نقش این شرکت ها در شهرستان ورامین پرداخته است. بر اساس روش نمونه گیری تصادفی و فرمول کوکران، از میان 121 واحد دامداری، 53 واحد برای مطالعه انتخاب شدند. سپس پرسشنامه که در مقیاس طیف لیکرت (از مخالف تا موافق) تنظیم شده بود و البته از روایی و پایایی بالایی برخوردار بود در اختیار نمونه ها قرار گرفت.
سپس داده های جمع آوری شده توسط آزمون های آماری (آزمون t تک نمونه ای) تجزیه و تحلیل شد و نتایج آزمون نشان داد که تعاونی روستایی دامداران ورامین در دستیابی به اهداف مورد نظر در اساسنامه و برآوردن انتظارات و رفع مشکلات دامداری های عضو، در مجموع بسیار ناموفق عمل کرده است. البته نتایج تحلیل فرضیات که به ترتیب، رفع مشکلات و معضلات دامدار ی ها، اعتماد اعضا برای همکاری و مشارکت، تامین نیازهای اعتباری، تامین خوراک دام و نهاده ها، ایجاد شبکه های آموزشی- ترویجی، آگاهی بخشی کشاورزان و دامداران، جمع آوری شیر و حمل و نقل و ایجاد تاسیسات و بازاریابی و خرید و فروش می باشد، نشان از عملکرد ضعیف این تعاونی و نارضایتی اعضا دارد.
لذا جهت بهبود عملکرد شرکت های تعاونی روستایی دامداران در رفع و حل مشکلات دامپروران می بایست پارامترهای اعتماد و ایجاد فرهنگ تعاونی، تامین اعتبارات، تامین نهاده ها، انتقال علوم و فناوری های روز، خرید و فروش محصولات دامی و بازار یابی مورد توجه جدی قرار گیرد.


ادامه ي مطلب
امتیاز :


طبقه بندی: ،
دانلود, پروژه, پایان نامه, مشکلات, معضلات, دامداری, تعاونی, روستا, قانون اساسی, تعاون, سازمان, تولید,

<-BloTitle->
<-BloText->