خريد بک لينک
home theater in Los Angeles
Hookah Shisha Tobacco
فلنج
Barabas Ropa de hombre
سریعترین و بروزترین سایت دانلود کارآموزی و پروژه شبکه اجتماعی اشتراک گذاری تیکفا
<-BloTitle->
<-BloText->

تاريخ : 1 آذر 1394 | <-PostTime-> | نویسنده : ketabpich | بازدید : <-PostHit->

تعداد صفحات:32
نوع فایل:word
فهرست مطالب:
مقدمه
آسم
آسم چیست؟
علائم آسم
انواع آسم
آسم آلرژیک
آسم شکننده
آسم حساس به آسپیرین
آسم شبانه
آسم ورزشی
آسم ورزشی چیست؟
تعریف، شیوع و بروز بیماری
گروه های در معرض خطر
عوامل زمینه ساز
اثر ورزش در بهبود و درمان آسم
آیا افراد مبتلا به آسم قادر به ورزش هستند؟
ورزش و آسم
نحوه ورزش کردن
ورزش ها و تمرینات موثر
تمرینات موثر برای تقویت عضلات بازدمی
دستوالعملهای تمرین با وزنه برای بیماران ریوی
یوگا
بازی های پیشنهادی برای کودکان مبتلا به آسم
منابع

مقدمه:
در بحث ورزش و آلرژی دو سوال مهم مطرح است اول آن که آیا ورزش باعث بروز آلرژی در فرد ورزشکار خواهد شد؟ و سوال دوم آنکه آیا آلرژی در یک فرد ورزشکار بر عملکرد ورزشی فعالیت او تاثیر دارد؟ و اگر پاسخ مثبت است چه تمهدیاتی را برای به حداقل رساندن این تاثیر باید مدنظر داشت؟
آیا ورزش باعث بروز آلرژی در فرد ورزشکار خواهد شد؟
پاسخ به این سوال قدری مشکل است و تحقیقات نشان دهنده یافته های متفاوتی بوده است. با توجه به این که واکنش های آلرژیک ناشی از اختلال در سیستم ایمنی بدن است لازم است برای درک بهتر پاسخ این سوال به تاثیر و تاثر سیستم ایمنی و ورزش پرداخته شود.
موضوع اثرات متقابل ورزش و سیستم ایمنی از مباحث مهم در علوم پزشکی ورزشی می باشد که تحت عنوان ایمونولوژی‌ ورزشی شناخته شده است. این موضوع مقدمه‌ای بر فهم بهتر آلرژی در ورزش میباشد. بنابراین در ابتدا مروری بر این موضوع خواهیم داشت.
سیستم ایمنی دارای دو عملکرد است که یکی از آن ها در تمام بیماری ها بعنوان بخش عمده و خط اول سیستم دفاعی واکنش نشان میدهد که به آن ایمنی ذاتی نیز گویند. این نوع ایمنی از بدو تولد وجود دارد و شامل موارد غیر اختصاصی متعددی میباشد. هنگامی که میکروارگانیسمی از سدهای فیزیکی مانند پوست و مخاط گذشت این عملکرد سیستم ایمنی فعال میشود. واسطه های این سیستم اینترفرون ها و سلول های NK میباشد. موارد دیگر سیستم ایمنی ذاتی اشک، بزاق، موکوس مترشحه از غشاهای مفروش کننده سطوح داخلی بدن،ماکروفاژها، پلی مورفونوکئرها و…. میباشند. عملکرد دوم سیستم ایمنی، ایمنی اکتسابی است که در مقابله با عوامل عفونی به صورت جداگانه واکنش نشان میدهد. در این حالت حافظه ایمنی فعال شده و برای مقابله با هر عامل عفونی واکنش خاص خود را نشان میدهد. هرگاه سیستم ایمنی ذاتی نتواند میکروارگانیسم را از بین ببرد ایمنی اکتسابی وارد عمل میشود. این سیستم تکامل یافته‌تر از سیستم ایمنی ذاتی است و اجزای آن عبارتنداز لنفوسیت B و T و سلول های ارائه کننده آنتی ژن (APC). ایمنی اکتسابی به دو بخش ایمنی هومورال و سلولی تقسیم میگردد. تاثیر ورزش بر سیستم ایمنی بیشتر بر عملکرد ایمنی ذاتی و بر بخش ایمنی سلولی عملکرد ایمنی اکتسابی است.


ادامه ي مطلب
امتیاز :


طبقه بندی: ،
دانلود پایان نامه, پروژه, تربیت بدنی, آسم, ورزش, بهبود و درمان, آسم آلرژیک, آسم شکننده, آسم حساس به ,

تعداد صفحات:124
نوع فایل:word
فهرست مطالب:
فصل اول : مقدمه
تعریف مسئله
سؤال‌های تحقیق
سابقه تحقیق
ضرورت انجام تحقیق
فرضیه‌ها
هدف‌ها
هدف اصلی
اهداف فرعی
کاربردهای تحقیق
جنبه جدید بودن و نوآوری طرح
روش انجام تحقیق
مراحل انجام تحقیق
ساختار پایان‌نامه
فصل دوم : ادبیات و پیشینه تحقیق
تاریخچه مهندسی نیازمندی ها
تعریف نیازمندی
طبقه بندی نیازمندی ها
ذینفعان
مهندسی نیازمندی ها
دلایل اهمیت مهندسی نیازمندی ها
خلاصه فصل
فصل سوم : بررسی کارهای انجام شده
مراحل مهندسی نیازمندی ها
استخراج نیازمندی ها
تکنیکهای استخراج نیازمندی ها
تحلیل و مذاکرات نیازمندی ها
دلایل اهمیت فاز تحلیل و مذاکرات در باب نیازمندی ها
تکنیکهای تحلیل و مذاکرات درباب نیازمندی ها
مستندسازی نیازمندی ها
زبانهای تشریح نیازمندی ها
تایید اعتبار نیازمندی ها
مدیریت نیازمندی ها
چگونگی انجام مهندسی نیازمندی ها
خلاصه فصل
فصل چهارم : الگوی پیشنهادی
مقدمه
اندازه گیری
فرآیند اندازه گیری
چرخه برنامه ریزی/ اجرا/ بررسی/ اقدام اصلاحی
استاندارد بین المللی فرایندهای چرخه حیات نرم افزار ISO/IEC 12207
اهداف الگوی پیشنهادی
الگوی پیشنهادی
استاندارد 12207 ISO/IEC بعنوان پایه الگو
ویژگی های الگو
فصل پنجم : ارزیابی
مقدمه
آشنایی کلی با پروژه درخواستی شهرداری در شرکت سامانه ارتباطات الماس پارس
متریک های مدیریت
متریک های ریسک
وزندهی به زیر متریک های تعریف شده
روند ارزیابی، تحلیل و نمایش نتایج
نمونه سازی سه پروژه جهت پایش متریکهای پیشنهادی
نتایج بدست آمده از سه پروژه در خصوص متریکهای ریسک
نتایج بدست آمده از سه پروژه در خصوص متریکهای مدیریت
مقایسه سه پروژه در خصوص متریکهای ریسک و مدیریت
فصل ششم : بحث و نتیجه گیری
مقدمه
دستاورد پایان نامه
پیشنهادات آتی
پیوست 1
سند مشخصات نیازمندی های نرم افزار
آشنایی با سند مشخصات نیازمندی ها

چکیده:
موفقیت نرم افزار به فاکتورهای مهمی مانند تحویل به موقع طبق زمان و بودجه تعیین شده و برآوردن نیازمند های کیفی کاربران وابسته است. کیفیت نرم افزار معیار مهمی در تولید نرم افزار است که بهره وری و شکست ناپذیری نرم افزارها را افزایش میدهد. میتوان گفت تضمین کیفیت مهم ترین قانون و طرح در تولید یک نرم افزار است. از طرفی پس از تولید یک نرم افزار با کیفیت وارد مرحله نگهداری نرم افزار میشویم که حدود 50 تا 70 درصد از توسعه نرم افزار راشامل می شود. یکی از فاکتورهای مهم در انجام مرحله نگهداری وجود مستندات کامل و دقیق از نیازمندی های نرم افزار است. در واقع یکی از مهم ترین چالش ها در مهندسی نرم افزار فقدان متریک های استاندارد برای نوشتن سند مشخصات نیازمندی های نرم افزار در فاز مهندسی نیازمندی ها میباشد که باعث کیفیت پایین و غیر مفید بودن محصولات نرم افزاری میشود. در این رساله روشی جهت ارزیابی مستندسازی سند مشخصات نیازمندی های نرم افزار با استفاده از فرایند های مختلف استاندارد بین المللی فرایندهای چرخه حیات نرم افزار ISO/IEC 12207 ارائه شده است و با تکیه بر فرآیند مهندسی نیازمندی ها و درک کامل از ماهیت آن به بررسی و شناسایی مباحث مهم در مهندسی نیازمندی ها پرداخته و تاثیر مستندسازی نیازمندی ها در مراحل آغازین چرخه حیات را مشخص میکنیم. در ادامه به ارائه الگویی جهت ارزیابی سند تشریح نیازمندی های نرم افزار در فاز اول از چرخه حیات نرم افزار میپردازیم. سپس با استفاده از الگوی پیشنهادی و با هدف کنترل و کاهش خطا با استفاده از متریک پیشنهادی، سعی در بهبود کیفیت نرم افزار در فاز اول از چرخه حیات و پس از انجام فرآیند مهندسی نیازمندی ها داریم.


ادامه ي مطلب
امتیاز :


طبقه بندی: ،
دانلود پایان نامه, ارائه الگو, سند تشریح, الزامات نرم افزار, مهندسی نیازمندی ها, تکنیک, تایدد اعتبار,

تاريخ : 1 آذر 1394 | <-PostTime-> | نویسنده : ketabpich | بازدید : <-PostHit->
تعداد صفحات:94
نوع فایل:word
فهرست مطالب:
مقدمه
اهمیت موضوع و دلایل انتخاب آن
فصل اول
مطالعات پایه
مطالعات جغرافیایی، اقلیمی، اجتماعی و فرهنگی و ….
مطالعات پیرامون نجوم
مفاهیم پایه و اطلاعاتی از دانش ستاره شناسی
جهان، ستارگان، منظومه شمسی، خورشید، سیارات، سیارک ها، اقمار، ستارگان دنباله دار، شهاب سنگ ها، سیاره زمین، اثرات معلول، چرخش زمین، حرکت انتقالی به دور خورشید، ساکن نبودن زمین.
چشم غیر مسطح می بیند؟
پیشینه پژوهش های دانش ستاره شناسی در سرزمین ایران
پیش از اسلام
دنیای اساطیر ایرانی و علم نجوم
روحانیت و علم نجوم
فصل دوم
مطالعات کالبدی و برنامه ریزی طرح
مکان یابی رصدخانه
لزوم پژوهش برای مکان یابی و رصد خانه به همراه معرفی چند نمونه رصدخانه خارجی
پارامترهای مهم در مکان یابی رصدخانه
جدول استانداری های مکان یابی رصدخانه
مکان یابی رصدخانه ملی ایران
پلانتاریم
فصل سوم
طراحی
شرح فضاها را استانداردها
برنامه فیزیکی
تجزیه و تحلیل سایت و مکان یابی
انتخاب بستر فیزیکی طرح
دسترسی ها
سد کینه ورس
دیدگاه ها و رویکرد های نظری طراحی
سازه مجموعهنیازهای فنی طرح
تعیین جهت استقرار ساختمان
ساختار طرح پلانتاریم مجموعه
ضمائم
نقشه ها و مدارک طراحی
منابع و مآخذ
مقدمه :
اهمیت موضوع و دلایل انتخاب آن:
با نگاهی به گذشته کشور عزیزمان ایران، به این نکته میرسیم که تا همین چند قرن پیش ایران، یکی از چند مرکز مهم تولید علم، در جهان بوده است.
در واقع با ورود اسلام به ایران، و تشویق علم آموزی و اکتشاف در چگونگی آغاز و انجام این جهان در معارف دینی، مسلمانان در قرن اولیه هجری تا به حال بطور پیوسته در کسب علم و دانش کوشیده اند حال بگذریم از این نکته که در بر هه ای از زمان بسیار پر تحرک و در برهه ای دیگر بنا بر علل سیاسی و روی کار نبودن دولت مرکزی نیرومند از این کار بازمانده اند؛ تاریخ علمی کشورمان با داشتن بزرگانی چون؛ زکریا رازی، فارابی، دکترحسابی، ابن سینا، خیام، ابوریحان بیرونی، خواجه نصرالدین طوسی، شیخ بهایی، و صدها دانشمند و پژوهشگر و ادیب و عارف دیگر، دلیل محکمی بر این ادعاست.
نجوم از جمله علومی بوده است که از همان آغاز تمدن شهرنشینی ایران یعنی تمدن های پیش از دو هزار قبل از میلاد منجمله عیلام و سایر تمدن های اطراف آن نضج یافته است.
در این مدت طولانی تا این زمان همواره ایرانیان بنابر دلایلی مختلفی که در ادامه خواهد آمد توجه ویژه ای به علم نجوم داشته اند. که رصدخانه مراغه در واقع نمونه مهم آن است.
برای پی بردن به اهمیت مرکز علمی رصدخانه مراغه همین بس که بدانیم پایه گذاری رصدخانه مراغه به گونه یک بنیاد عظیم پژوهشی و آموزشی از قرن هفتم هجری و نقش مهم آن در گرد آوردن گروهی بزرگ از دانشمندان و دانش پژوهان و دانشجویان از یک سو و تمرکز دادن کتاب ها و مدارک و اسناد علمی معتبر در آن و فراهم ساختن موجبات پژوهش در جوی آرام و بهره مند از تمامی امکانات لازم و بالاخره عرضه ساختن بررسی ها و کشفیات این بنیاد علمی در جهان آن روز موجبات آن فراهم ساخت تا شهرت این مرکز علمی به بیشتر سرزمین ها بپیچد و توجه بسیاری از سرزمین ها را به خود جلب نماید تا جایی که بیشتر حکم رانان و محققان آرزو میکردند تا بتوانند نظیر چنین چیزی مرکزی را در سرزمین خویش بر پا سازند.
با عنایت به ضرورت معرفی این گذشته پر بار به نسل جوان امروزی تشویق و ترغیب آنان به ادامه راه گذشتگان، و نیز ایجاد مرکزی برای و رصد اجرام آسمانی، تحقیق و پژوهش، برگزاری همایش ها و کنفرانس های علمی و پژوهشی و ایجاد یک مرکز مطالعات نجوم در شهر ترانزیتی چون ابهر که در مسیر اتصال سه قطب علمی غرب و شرق و جنوب کشور است ضروری می نماید.
در طراحی این مجموعه باید تاسیسات جنبی را طراحی کرد که میتواند گذشته تاریخی پرشکوه علم نجوم ایران را به بازدید کنند گان در سطح های مختلف و با دانستنی های متفاوت اطلاعات ارز نده ای را انتقال داد. با ایجاد این واحد ها برداشتی متفاوت برای همه بازدید کنندگان در زمینه های علوم ستاره شناسی کهن ایران و سیر چگونگی آن بدست خواهد آمد – محققان و پژوهشگران نیز خواهند توانست با استفاده از امکانات فراهم آمده در این مجنمع علمی به کار پژوهش های ارزنده ای در زمینه علم ستاره شناسی و رشد تکاملی آن بپردازند و بسیاری از نکات تاریک و ناشناخته را روشن کنند همچنین با ایجاد یک تالار کوچک کنفرانس و امکان برگزاری سمینارهای علمی و تبادل نظر در زمینه ستاره شناسی و تاریخ علم نجوم در ایران فراهم خواهد آمد.
با ایجاد یک پلانتاریم نیز موجبات آن فراهم خواهد گشت تا بازدید کنندگان از مجموعه بتوانند با مشاهده آن شناختی مطلوب از آسمان بدست آورند.
باشد که این خود موجب آن گردد تا شوق تحقیق در کارهای ستاره شناسی که پس از دوران های شکوفایی گذشته. امروز از جان ها بیرون رفته است دوباره در میان جوانان این مرز و بوم زنده شود.
از طرفی ایجاد و چنین مجموعه ای میتواند در جلب توریست نیز موثر بود. و ضمن رونق بخشیدن به اقتصاد شهر با توجه به بناهای تاریخی شهر موجب رونق صنعت جهانگردی شود.
جدا از مناطق فوق باید به این نکته توجه داشت که اصولا تحقیق درباره علوم زیر بنایی چون نجوم جز و شاخص های توسعه کشورها به حساب می آید بنابراین پرداختن به مسائلی همچون علم نجوم میتواند روح تحقیق و توسعه را در ملت ها پرورش دهد.


ادامه ي مطلب
امتیاز :


طبقه بندی: ،
دانلود پایان نامه, پروژه, تحقیق, معماری, مرکز تحقیقات نجوم, مطالعات جغرافیایی, اجتماعی, فرهنگی, نجوم,

تاريخ : 1 آذر 1394 | <-PostTime-> | نویسنده : ketabpich | بازدید : <-PostHit->

تعداد صفحات:168
نوع فایل:word
فهرست مطالب:
چکیده
مقدمه
فصل اول : کلیات تحقیق
بیان مسئله
اهمیت و ضرورت تحقیق
اهداف تحقیق
پیشینه تحقیق
روش کار تحقیق
تعاریف
ساختار پایان نامه
فصل دوم : آشنایی با ادبیات موضوع
مقدمه
مهندسی نرم افزار
چرخه تکوین نرم افزار
چرخه حیات محصول
در صورت نبود چرخه حیات محصول
مراحل و فازهای چرخه حیات نرم افزار
مدل های چرخه حیات محصول
استانداردهای چرخه حیات نرم افزار
کیفیت
مفهوم کیفیت
کیفیت نرم افزار
اهمیت کیفیت نرم افزار
فصل سوم : متریک های نرم افزاری
مقدمه
انواع متریک ها
متدولوژی
انواع محصولات نرم افزاری
روشهای تولید نرم افزار
انواع ساختارهای تشکیلاتی
مستندات
فصل چهارم : الگوی پیشنهادی
مقدمه
اندازه گیری
فرآیند اندازه گیری
اهداف الگوی پیشنهادی
الگوی پیشنهادی
پیشنهاد سیکل متریک های نرم افزاری بر طبق چرخه برنامه ریزی/اجرا/ بررسی/ اقدام اصلاحی
استاندارد 12207 ISO/IEC به عنوان پایه الگو
ویژگی های الگو
فصل پنجم : نتایج و ارزیابی
مقدمه
متریک های مدیریت
متریک های ریسک
وزن دهی به زیر متریک های تعریف شده
روند ارزیابی، تحلیل و نمایش نتایج
نمونه سازی سه پروژه جهت پایش متریک های پیشنهادی
نتایج بدست آمده از سه پروژه در خصوص متریک های ریسک
نتایج بدست آمده از سه پروژه در خصوص متریک های مدیریت
مقایسه سه پروژه در خصوص متریک های ریسک و مدیریت
فصل ششم : بحث و نتیجه گیری
مقدمه
دستاورد پایان نامه
پیشنهادات آتی
پیوست الف
پیوست ب
پیوست ج
فهرست نام ها
منابع و ماخذ
چکیده انگلیسی

فهرست شکلها:
فازهای چرخه تولید نرم افزار
ساختار استاندارد ایزو 12207:2008
حوزه های دانش مدیریت پروژه
بخش بندی یک فرآیند به فعالیتهای برنامه ریزی/اجرا/بررسی/ اقدام اصلاحی
پیشنهاد سیکل متریک های نرم افزاری بر طبق مدل برنامه ریزی/اجرا/بررسی/ اقدام اصلاحی
سطح اول الگوی پیشنهادی
سطح دوم الگوی پیشنهادی
سطح سوم الگوی پیشنهادی
وظایف، فعالیت اکتساب
وظایف، فعالیت عرضه

فهرست جداول:
استانداردهای ایزو در مدیریت پروژه و کیفیت نرم افزار
انواع محصولات نرم افزاری و ویژگی هایشان
روشهای تولید نرم افزار و ویژگی هایشان
انواع ساختارهای تشکیلاتی و ویژگی هایشان
متریک های ریسک و وزن دهی به زیرمتریک هایش
متریک های مدیریت و وزن دهی به زیر متریک هایش
امتیازدهی به متریک ریسک پروژه 1
امتیازدهی به متریک ریسک پروژه 2
امتیازدهی به متریک ریسک پروژه 3
امتیازدهی به متریک مدیریت پروژه 1
امتیازدهی به متریک مدیریت پروژه 2
امتیازدهی به متریک مدیریت پروژه 3

فهرست نمودارها:
مقایسه 3 پروژه در امتیازدهی به متریک ریسک
مقایسه 3 پروژه در امتیازدهی به متریک مدیریت
مقایسه 3 پروژه در امتیازدهی به متریک های ریسک و مدیریت

چکیده:
کیفیت نرم افزار، شاخص حیاتی و مهمی برای تولید نرم افزارها است که ضمن بالا بردن
بهره وری، به ایجاد نرم افزارهای قدرتمند و شکست ناپذیر منجر میگردد. بطوری که میتوان گفت تضمین کیفیت مهم ترین اصل و برنامه در تولید نرم افزارها است.
راهکاری که به منظور تضمین کیفیت نرم افزار و ارتقا آن پیشنهاد میگردد، مقوله اندازه گیری است. ما حصل فرآیند اندازه گیری بدست آوردن مجموعه ای از متریک ها است.
متریک های نرم افزاری، کاربردی پیوسته از تکنیکهای مبتنی بر اندازه گیری در فرآیند توسعه نرم افزار به منظور فراهم کردن به موقع اطلاعات مدیریتی معنادار به همراه به کارگیری این تکنیک ها در بهبود فرآیند هستند. بنابراین نیازمند استخراج متریک های مربوطه در راستای هدف مورد نظر هستیم.
در این پایان نامه، با مد نظر قرار دادن اهمیت وجود متریک های نرم افزاری، بهره گیری از مدل
فرآیند های چرخه حیات نرم افزار استاندارد بین المللیISO/IEC 12207 و فرآیند اندازه گیری برنامه ریزی/اجرا/ بررسی/اقدام اصلاحی، الگویی به منظور پایش فرآیند تولید نرم افزار ارائه شده است. همچنین نمونه زیر متریک هایی برای ارزیابی متریک های ریسک و مدیریت به عنوان عناصری ضروری جهت پایش فرآیند تولید نرم افزار ارائه و توسط تابعی مقادیر کیفی آنها تبدیل به مقادیر کمی شده اند.

مقدمه:
امروزه برای هر شرکتی که با موضوع فناوری اطلاعات و صنعت نرم افزار سروکار دارد، توسعه و بهبود کیفیت مراحل تولید نرم افزار و افزایش کارایی و بهره وری افراد درگیر با آن به امر مهمی تبدیل شده است. همزمان با قدرتمند شدن کامپیوترها، تقاضا برای نرم افزارهای قوی تر نیز افزایش یافته و به دلیل این که فناوری نقش بسیار حیاتی در پیشبرد کسب و کار ایفاد میکند، مشکلات
نرم افزار، مشکلات مهمی محسوب میشوند که بر روی عملکرد بسیاری از شرکتها تاثیر گذارند. امروزه، بسیاری از شرکت ها دریافتند که اغلب مشکلات نرم افزاری، تکنیکی هستند و مهندسی نرم افزار متفاوت با سایر مهندسی ها است؛ زیرا محصولات نرم افزاری فکری بوده اما محصولات سایر مهندسی ها و دیگر علوم ملموس و فیزیکی هستند. در مرکزیت هر مهندسی، اندازه گیری وجود دارد که روشی بر پایه استانداردها یا قراردادهای شناخته شده است. اگر به اندازه گیری کارایی سیستم، میزان کارآمد بودن سازمان یا شرکت یا حتی داده هایی که مورد استفاده قرار میگیرند نپردازیم، مسلما امکان کنترل روند کار را نخواهیم داشت که در نتیجه، اعمالی که بمنظور پیشرفت انجام میشوند تنها بر مبنای حدس و تخمین خواهند بود. چرا که تنها ثبت اطلاعات امروز است که امکان مقایسه را فراهم می آورد. همانطور که پاتریک هنری نیز با گفته خود، این مطلب را تایید میکند:
” هیچ راهی را برای قضاوت در آینده نمیشناسم، مگر با استفاده از گذشته”.
اندازه گیری را میتوان در سرتاسر پروژه نرم افزاری به هدف بهبود بخشیدن فرآیند نرم افزاری، کنترل کیفیت، ارزیابی بهره وری و کنترل پروژه به کار برد. استفاده از اندازه گیری به مهندس نرم افزار در ارزیابی محصولات فنی یاری رسانده و وی را قادر به تصمیم گیری تاکتیکی به موازات پیشرفت پروژه میسازد. در این میان، متریک های نرم افزاری گستره وسیعی از اندازه گیری ها را برای
نرم افزارهای کامپیوتری در بر میگیرند. میتوان چنین بیان نمود که تلاش جهت بهبود فرآیندهای یک سازمان، بدون ابزار مناسب اندازه گیری، متریک های صحیح و استانداردهای عملکرد، کاری بیهوده است.
لذا ارائه الگویی مطابق با استانداردها که بتوان با استناد و استفاده از آن به کنترل و پایش فرآیند تولید نرم افزار پرداخته و راهی را جهت رفع مشکلات ناشی از عدم توجه به این مقوله مهم بیان نمود، ضروری است.


ادامه ي مطلب
امتیاز :


طبقه بندی: ،
دانلود پایان نامه, کامپیوتر, نرم افزار, ارزیابی, شناسایی, متریک, ریسک, محصولات نرم افزاری, مهندسی نر,

تاريخ : 1 آذر 1394 | <-PostTime-> | نویسنده : ketabpich | بازدید : <-PostHit->

تعداد صفحات:29
نوع فایل:word
فهرست مطالب:
چکیده
مقدمه
اهداف
هدف کلی
اهداف جزئی
پیشینه نگاشته ها
روش تحقیق
وضع تولید میوه در کشور
مرکبات
سیب
انگور
دیگر میوه های دانه دار
تعاریف و شرایط عمومی بیمه باغات
نحوه بیمه باغات
شرح مختصری از موارد فرم بیمه نامه باغات
بیمه گر
مشخصات بیمه گذار
زراعت مورد بیمه و سال زراعی
نوع واریته و منابع آب
محل باغات مورد بیمه (حدود اربعه باغ)
خصرهای موضوع بیمه نامه
مدت قرارداد
مساحت یا تعداد اصله بیمه شده
کل حق بیمه بر اساس گزینه شماره
پرداختی باغدار
حداکثر تعهد بیمه گر
پرداختی کمک دولت
محاسبه درصد خسارت (افت کمی – افت کیفی) محصول باغ
موارد محاسبه درصد خسارت افت کمی
محاسبه درصد خسارت
محاسبه درصد نهایی خسارت محصول
غرامت قابل پرداخت
محاسبه غرامت قابل پرداخت
نتایج
پیشنهادات
منابع

چکیده:
با توجه به نقش و اهمیت بیمه در فعالیت های تولیدی و تجاری و توجه سرمایه گذاران به آن و عدم آشنایی و آگاهی اغلب کشاورزان و باغداران نسبت بیمه محصولات کشاورزی و باغی، نحوه بیمه باغات در سال زراعی 81-80 مورد ارزیابی قرار گرفته است.
اطلاعات و آمار مورد نیاز برای این مطالعه از صندوق بیمه محصولات کشاورزی و سازمان جهاد کشاورزی گرفته شده است. در این مطالعه به ارزیابی مختصر بعضی از فرم های بیمه نامه پرداخته شده و همچنین محاسبات درصد خسارت و غرامت پرداختی مورد بررسی قرار گرفته است.
در سال زراعی 81-80، سطح زیر کشت باغات سیب، انگور و بادام (در حال حاضر فقط همین 3 نوع باغ تحت پوشش بیمه قرار میگیرند) به صورت کشت آبی، 5918 هکتار میباشد.
سطح بیمه شده این باغات در این سال زراعی، 401 هکتار است. یعنی 78/6 درصد باغات بیمه شده اند. نتایج حاصله، بیانگر عدم استقبال از بیمه، نزد باغداران منطقه شهرستان مشهد میباشد. این عدم استقبال را میتوان متاثر از عوامل متعددی از قبیل: محدود بودن محصولات تحت پوشش (سیب، انگور، بادام)، تحت پوشش قرار نگرفتن باغاتی که به صورت چند کشتی هستند، تحت پوشش قرار نگرفتن باغاتی که به صورت حصار یا حاشیه و یا پراکنده هستند، و همچنین عدم آگاهی بسیاری از باغداران از بیمه و مزیت های آن و … دانست.


ادامه ي مطلب
امتیاز :


طبقه بندی: ،
دانلود پروژه, بیمه, کشاورزی, بیمه باغات, تولید میوه, مرکبات, سیب, انگور, میوه های دانه دار, بیمه گر,,

تاريخ : 1 آذر 1394 | <-PostTime-> | نویسنده : ketabpich | بازدید : <-PostHit->

تعداد صفحات:20
نوع فایل:word
فهرست مطالب:
چکیده
اشاره
تعاریف
مبحث اول
بخش اول : ارکان تشکیل دهنده سقط جنین
بخش دوم : عنصر مادی سقط جنین شامل به کار بردن وسایل فیزیکی یا شیمیایی
وسایل فیزیکی
وسایل شیمیایی
بخش سوم : عنصر روانی شامل قصد مجرمانه و خطای جزایی در سقط جنین
قصد مجرمانه در اسقاط جنین عمدی
خطای جزایی در سقط جنین
وضعیت سقط جنین در کشورهای مختلف
وضعیت سقط جنین در ایران
مبحث دوم
مجازات سقط جنین
مجازات افراد غیرمتخصص
مجازات افراد متخصص
مجازات سقط جنین توسط مادر
مجازات سقط جنین غیر عمدی ( شبه عمد و خطای محض )
نظر فقها در مورد سقط جنین
مجوز شرعی و قانونی سقط جنین
منابع

چکیده:
بازتاب این معضل اجتماعی نیز تاثیر گذار بر دیدگاه های حقوق دانان و جرم شناسان بوده است . به دلیل این که دیگر قوانین راجع به سقط جنین، با وجود مسائل جدید اعم از مسایل پزشکی و مسائل اجتماعی و اقتصادی و نظایر آن با عرف و اخلاق عمومی جوامع مطابق نبوده و این مهم حقوق دانان رابرانگیخته تا در تنظیم قوانین، مسایل و مشکلات را مدنظر قرار دهند که امروزه ما شاهد دگرگونی و تحول در قوانین راجع به سقط جنین به خصوص در کشورهای اروپایی هستیم. باید گفت از طریق مجازات نمیتوان در جهت جلوگیری یا کاهش این جرم اقدام موثری انجام داد، چرا که این عمل، اکثرا با رضایت اولیای قانونی جنین، توسط پزشک و یا افراد دیگری به صورت کاملاً مخفیانه صورت میپذیرد، در نتیجه هیچ گاه کشف نمیشود.


ادامه ي مطلب
امتیاز :


طبقه بندی: ،
دانلود پروژه, حقوق, سقط جنین, عنصر مادی, فیزیکی, شیمیایی, عنصر روانی, مجرمانه, سقط جنین عمدی, مجازات,

تاريخ : 1 آذر 1394 | <-PostTime-> | نویسنده : ketabpich | بازدید : <-PostHit->

تعداد صفحات:30
نوع فایل:word
فهرست مطالب:
مقدمه
هدف کلی
پیشینه تحقیق
مطالعه تحقیقات انجام شده در زمینه حجاب دانش آموزان مدارس
بررسی حجاب از دیدگاه اسلام
مفهوم و ابعاد حجاب در قرآن
هدف و فلسفه حجاب
حجاب چشم
حجاب در گفتار
حجاب رفتاری
حجاب و عفت
اهمیت و ضرورت تحقیق
بی حجابی و عوارض مخرب آن
نمونه های بارز بی حجابی در به بار آوردن مفاسد اجتماعی و انحطاط جامعه
بیان مسئله
تعاریف عملیاتی مفاهیم
معنای لغوی حجاب
تعریف حجاب
حد و حدود حجاب
ملاک های تشخیص بدحجابی
روش پژوهش
منابع

مقدمه:
هیچ چیز نبود، جز دیکتاتوری وحشی، او که میخواست با سرنیزه، پرده از اندام عفاف براندازد. هر چند میدانست زنان این خاک، سپاهیان آموزش دیده در اصالت فاطمه اند و مردان را قامت غیرت فرونریخته است و تبر ابراهیم، هنوز هم سبز میدرخشد، وطن را به سود خنده های نامتناهی شیطان فروخت و آزادی را در نماد مسلمانی هم محکوم کرد.
بانوی ایران، تا آن زمان پشت پرچین حجب و حیا، دامان پاک خود را گسترانیده بود تا گلهای خوش آب و رنگی که سر به زانویش نهاده بودند، با لالایی هر قصه‌ آسمانی بیارامند.
اما، چشم هایی که پشت حریر نقاب، اعتماد خود را از زاویه‌ نورانی تری مینگریست، دانست که باید تحمیل عریانی را گریه کند و گیسوانی که در امنیت حریم حجاب، بافته‌های محبوبیت و لطافت بود، باید در کوچه بازار هر نگاه آلوده رها میشد.
و اینک زنان ایرانی که همواره از چشمه‌ حیا آب مینوشیدند و چادر عفت بر سر میکردند باید در برابر تیرهای زهرآلود نگاه نامحرمان، بدون حجاب ظاهر شوند و چه سخت است تصور مرواریدی صدف!
دژخیم، پا در پوتین ابلهانه ترین تفکرات تجددگرایی، بر جاده‌های شرافت ایران زمین گام بر میداشت تا چشم های خودبین استعمار را به روی شرف خود ساخته‌ ایرانی بدراند، تا لکه‌دار کند دامان عفت ایرانی را و به خاک بکشاند عصمت عفاف را.
اما تاریخ به یاد می آورد استقامت ایرانی را، ایستادگی غیرت را! ‌تاریخ میبالد به سرزمین زنان عفیف؛ زنانی که سیاهی چادرهایشان با خون عفتشان آمیخت و حجابشان حفظ ماند تا پیش دردانه‌ رسول اکرم (ص)، فاطمه‌ زهرا (س) روسپید شوند.


ادامه ي مطلب
امتیاز :


طبقه بندی: ،
دانلود پروژه, پایان نامه, رعایت حجاب, روانشناسی, علوم اجتماعی, دانش آموزان دختر, دیدگاه اسلام, بی حج,

تاريخ : 1 آذر 1394 | <-PostTime-> | نویسنده : ketabpich | بازدید : <-PostHit->

تعداد صفحات:28
نوع فایل:word
فهرست مطالب:
فصل اول
عدالت و فناوری اطلاعات
مفهوم عدالت
رشد و توسعه
جایگاه IT در تحقق عدالت
فصل دوم
انرژی، توسعه اقتصادی و IT
بهره وری انرژی طراحی آینده انرژی نفت در wpc
بررسی توسعه و تنوع، بخش سامان دهی انرژی مجمع آمستردام
نقش IT در توسعه کاربرد انرژیهای تجدید پذیر در کشور
فصل سوم
خلاقیت، توسعه و IT
نوآوری و توسعه
ابداعات کاربردی
ویپو wipo
یونیدو unido
ا. پی. سی. تی. تی (A.P.C.T.T)
کامستک COMSTECH
منابع

مقدمه:
انواع منابع مختلف در توسعه اقتصادی یک کشور موثر عبارتند از :
1. منابع طبیعی
2. منابع معدنی
3. منابع انسانی
4. منابع تکنولوژی
باید توجه داشت که این منابع توسعه اقتصادی با یکدیگر در ارتباط بوده و میتوانند برهم اثر بگذارند. این منابع در هر عصر و دوره ای و در هر ناحیه جغرافیایی نقش خاص خود را داشته اند اما در دنیایی مدرن امروز منابع تکنولوژی برای توسعه اقتصادی و در پی آن توسعه اجتماعی بسیار حیاتی شد و این امر هم برای کشورهای توسعه یافته و هم کشورهای در حال توسعه، هر دو به یک نسبت مهم است، در عین حالیکه ماهیت و ترکیب مشارکت منابع تکنولوژی در برنامه های توسعه از کشوری به کشور دیگر متفاوت است.
مرکز تکنولوژی آسیا و اقیانوسیه APCTT، تکنولوژی را متشکل از چهار عنصر یا چهار جز میداند (1986).
1- تکنولوژی افزار ( Techno ware):
به معنای سخت افزار که شامل تمامی تجهیزات و ماشین آلات و ابزاری است که در قالب اشیا و به صورت اجسام مختلف میتواند باشد.
2- انسان افزار( Human ware):
انسان افزار به معنای تکنولوژی متجسم در انسان است و شامل مهارت های تولید، نوآوری و خلاقیت میگردد. که در حقیقت توانایی های انسان، مهارت، تجربه و استعداد و هوش او را در بر میگیرد.
3- اطلا عات افزار (info ware):
عبارت است از تکنولوژی متجسم در مدارک و اسناد که در مجموع به آن ها دانش یا اطلاعات گفته میشود که در قالب تئوریها، طرح ها، اساس نامه ها ، پایگاه داده های کامپیوتری و غیره تجلی مییابد.
4- سازمان افزار (orga ware):
عبارت است از تکنولوژی متجسم در سازمان و مدیریت که در حقیقت عامل ارتباط دهنده و هدایت کننده سایر اجزا تکنولوژی است و عملیات تولید یا ارائه خدمت را رهبری و هماهنگ میکند.
که موارد فوق الذکر به شاخه ها و زیر گروه های دیگری تقسیم میشود به نحوی که در یکی از الگوها برای بدست آوردن یک شاخص حدود 273 معیار معرفی گردیده است که در این تحقیق سعی بر آن است که بعضی از این عوامل که در توسعه و نیز توسعه اقتصادی کشور موثرند و ارتباط با آن ها با تکنولوژی اطلاعات (IT) بررسی گردد رد این تحقیق به مواردی همچون عدالت و ننقش آن در توسعه اقتصادی و تاثیر گذاری IT بر آن، نقش انرژی وارتباط آن با IT و تاثیر بخشی از آن در توسعه، خلاقیت و ابتکارات و اختراعات و جایگاه آن در توسعه و ارتباط آن با IT و… بررسی میگردد.


ادامه ي مطلب
امتیاز :


طبقه بندی: ،
دانلود پروژه, کامپیوتر, فناوری اطلاعات, توسعه اقتصادی, شاخص توسعه اقتصادی, عدالت, انرژی, انرژی نفت, ,

تاريخ : 1 آذر 1394 | <-PostTime-> | نویسنده : ketabpich | بازدید : <-PostHit->

تعداد صفحات:23
نوع فایل:word
فهرست مطالب:
فصل اول
تور گردان احاصه ای
فصل دوم : خصوصیات منطقه
مقدمه
آدرس و موقعیت آب ماهی سرا
منبع تامین کننده آب ماهی سرا
محل تامین غذا و تخم ماهی
ظرفیت تولید استخر
فصل سوم : زیست شناسی ماهی قزل آلا
زیستگاه قزل آلای رنگین کمان
مهاجرت تخم ریزی و تولید مثل
نیازمندی های محیطی ماهی قزل آلا
فصل چهارم : کار در استخر
شتسشوی استخرها
ضد عفونی کردن استخرها
تمیز کردن توری ها
تامین آب حوضچه های هنگام کمبود آب و تامین اکسیژن
غذا دهی به ماهی ها
رقم بندی ماهی ها
احتیاجات غذایی ماهی قزل آلا رنگین کمان
ارتقاء آب گیری کانال ها و سرعت جریان آب در کانال ها
زمان رهاسازی بچه ماهی ها
بیماری های ماهیان
غذای ماهیان
منابع

مقدمه:
قزل آلای رنگین کمان نخستین گونه از خانواده آزاد ماهیان است که بوسیله بشر رام شده و مورد پرورش قرار میگیرد. ماهی قزل آلای رنگین کمان در رده ماهیان استخوانی راسته آزاد ماهی شکلان قرار دارد.
گوشت ماهی های قزل آلا غنی از چربی های غیراشباعی هستند که وجود شان در غذای سالم ضروری است همچنین تخم ماهیان قزل آلا را میتوان بصورت خاوریار مرغوب عمل آوری و عرضه نمود قزل آلای رنگین کمان در حال حاضر کاملا اهلی شده و پرورش آن آسان است. مزه و طعم قزل آلای رنگین کمان نسبت به ماهی آزاد چه به صورت تازه و چه به صورت دودی بهتر و خوشمزه تراست در این رابطه پرورش ماهیان سرد آبی به ویژه قزل آلای رنگین کمان با توجه به ذائقه پسند بودن این ماهی واستقبال مصرف کنندگان از آن میرود تا جایگاه ویژه ای در رژیم غذایی مردم کشورها بیابد و با شناخت پتانسیل های موجود در زمینه پرورش این ماهی در سطح کشور لزوم افزایش و آگاهی در مورد فناوری زیستی پرورش این ماهی را الزامی میسازد پرورش این ماهی نظیر سایر گونه های آب زیان در امر تغذیه خاص است. برای دست یابی به این اهداف لازم است رفتارهای تغذیه ای و نیازهای غذایی این ماهی اطلاعات دقیق و کامل در اختیار داشته باشیم.
قزل آلای رنگین کمان جز ماهیان پرورشی است این ماهی در اواخر قرن نوزدهم میلادی اهلی شده و به صورت قابل مصرف و قابل عرضه به بازار پرورش داده میشوند. در حال حاضر ماهی قزل آلا اساسی صنعتی را تشکیل میدهد که در حال توسعه است و اهمیت آن به ویژه در کشورهایی که قادر به تدارک شرایط و مهیا کردن محیط آب شیرین یا شور برای پرورش آن هستند در حال افزایش است. در پرورش ماهی قزل آلا از هر آبی که زلال و روشن و دارای دمای مناسب باشد نمیتوان برای پرورش استفاده کرد.


ادامه ي مطلب
امتیاز :


طبقه بندی: ،
دانلود, گزارش کارآموزی, پرورش ماهی, قزل آلای رنگین کمان, ماهی سرا, زیست شناسی, زیستگاه, استخر, تولید,

تعداد صفحات:134
نوع فایل:word
فهرست مطالب:
چکیده
فصل اول : کلیات تحقیق
مقدمه
بیان مسئله
اهمیت و ضرورت مسأله
اهداف تحقیق
سوالات ویژه تحقیق
تعاریف متغیرهای تحقیق
فصل دوم : ادبیات و پیشینه تحقیق
مقدمه
بخش اول مروری بر ادبیات تحقیق
تاریخچه مختصر مدیریت کلاس
نظریه ها و قوانین راجع به مدیریت کلاس و تدریس
چهار قانون مدیریت کلاس درس
موانع اداری اثر بخش کلاس
ویژگی های دانش آموزان
مولفه‌های کلاس درس
ماهیت کلاس درس
معلمان در نقش مدیران کلاس درس
منابع اقتدار معلمان در کلاس درس
سبکهای مدیریت کلاس درس
سبکهای یادگیری
تعریف سبک یادگیری
سبکهای یادگیری شناختی
سبکهای یادگیری عاطفی
سبکهای یادگیری فیزیولوژیکی
مدیریت یا انضباط کلاس درس
چه چیز میتواند مدیریت دانش آموز محوری را پایه ریزی کند؟
مطالبی درباره توانمندسازی مدیریت کلاس دانش آموز محور
توانمند سازی
پویش یادگیری
آموزش اثر بخش معلم از نظر گوردون
زمینه آموزش اثر بخش معلم
الگوی آموزش اثر بخش
رهنمودهایی برای مدیریت اثر بخش
مدرسه باید مکانی مناسب باشد
مهارت های مدیریت کلاس درس اثر بخش است
تدریس و یادگیری
چگونه معلمان مجرب میتوانند در برخورد با چالش های جدی حس وظیفه اخلاقی را در خود حفظ کنند؟
انگیزش در رفتار مدرسه
چالشهای انگیزش
برانگیختن و رشد توانایی ها و استعدادهای بشری
الگوی انگیزه از پرترولالر
راه های ایجاد انگیزش در افراد
تئوری انگیزش و تامین نیازها از ملک کللند
نیاز به قدرت
نیاز به وابستگی
نیاز به کسب موفقیت
چگونه معلمان میتوانند انتظارات خود را مشاهده کرده و ارزیابی کنند
الگوی یادگیری همیاری
روابط و مناسبات شخصی میان معلم و دانش‌آموز
رابطه خوب معلم با دانش‌آموزان
راهبردهای آموزشی برای افزایش زمان یادگیری تحصیلی
انتقال خوشایند و جالب مطالب درس و علامت دادن
ایجاد شرایط خاص در کلاس درس
خوشبینی تحصیلی در مدرسه مثبت گرا
بخش دوم : پیشینه پژوهش
پیشینه پژوهش در ایران
پیشینه پژوهش در سایر کشورها
جمع‌بندی
فصل سوم : روش‌ شناسی تحقیق
مقدمه
روش تحقیق
جامعه آماری
حجم نمونه آماری و شیوه نمونه گیری
روش گردآوری داده‌ها
ابزار گردآوری اطلاعات
روایی و پایایی ابزارهای تحقیق
روشهای آماری تجزیه و تحلیل داده ها
فصل چهارم : تجزیه و تحلیل داده‌ها
مقدمه
آمار توصیفی مربوط به مشخصات توصیفی پاسخ دهندگان
آمار استنباطی
آزمون کای اسکوئر
آزمون دو جمله‌‌ای (بای نامیال)
فصل پنجم : خلاصه و نتیجه‌گیری و پیشنهادات
خلاصه پژوهش
یافته‌های تحقیق
بحث و تفسیر
نتیجه‌گیری
محدودیت‌های پژوهش
تحت کنترل محقق
خارج از کنترل محقق
پیشنهادات
پیشنهادهای متنبی بر یافته های تحقیق
پیشنهاد مبتنی بر تجارب محقق در ارتباط با سوالات ویژه تحقیق
ضمائم
منابع و ماخذ

فهرست جداول:
توصیف جامعه آماری پژوهش
تناظر سوالات ویژه تحقیق با سوالات پرسشنامه
توزیع فراوانی نمونه آماری برحسب متغیر سن
توزیع فراوانی نمونه آماری برحسب پایه تحصیلی
توزیع فراوانی نمونه آماری برحسب رشته تحصیلی
نتایج آزمون کای اسکوئر مربوط به سئوالات ویژه تحقیق
نتایج آزمون آماری بای نامیال در ارتباط با سوال ویژه اول
نتایج آزمون بای نامیال در ارتباط با سوال ویژه دوم
نتایج آزمون بای نامیال در ارتباط با سوال ویژه سوم

فهرست نمودارها:
نمایش فراوانی نمونه‌ آماری برحسب سن
نمایش فراوانی نمونه‌آماری برحسب پایه تحصیلی
نمایش فراوانی نمونه‌آماری برحسب رشته تحصیلی

چکیده:
رشد و بالندگی نظام آموزشی، یکی از ویژگی های بارز عصر حاضر محسوب میشود. زیرا از یک طرف تقاضا برای آموزش افزایش یافته و از طرف دیگر نیاز به تغییر در تصمیم گیری و بهبود کیفی و کمی و ایجاد فرصت های برابر و مساوی آموزش برای همگان نقش مدیریت کلاس را به وظیفه و مسئولیتی سنگین و دشوار تبدیل کرده است. مدیریت کلاس عبارت است از رهبری کردن امور کلاس از طریق تنظیم برنامه درسی، سازماندهی مراحل کار و منابع، سازماندهی محیط، بالا بردن کارایی، نظارت بر پیشرفت شاگردان و پیش بینی مسائل بالقوه است. بنابراین معلمان با شناخت و آگاهی از روشهای گوناگون مدیریت کلاس درس میتوانند در پیشرفت تحصیلی دانش آموزانشان تاثیر گذار باشند. براین اساس و با عنایت به اهمیت موضوع مورد بحث تحقیقی تحت عنوان تاثیر شیوه های مدیریت کلاس درس در میزان رضایت مندی و یادگیری دانش آموزان دختر مقطع متوسطه انجام گرفته است. فرضیات تحقیق به صورت زیر مطرح شده است:
1- آیا مدیریت و اداره کلاس درس به شیوه آمرانه سلطه جویانه در میزان رضایت مندی و یادگیری دانش آموزان تاثیر دارد ؟
2- آیا مدیریت و اداره کلاس درس به شیوه مشارکتی (مشورتی) در میزان رضایت مندی و یادگیری دانش آموزان تاثیری دارد ؟
3- آیا مدیریت و اداره کلاس درس به شیوه تلفیقی (آمرانه – مشارکتی)در میزان رضایت مندی و یادگیری دانش آموزان تاثیر دارد ؟
روش پژوهش دراین بررسی، توصیفی از نوع پیمایشی میباشد و جامعه آماری مورد بررسی کلیه دانش آموزان دختر مقطع متوسطه شهر بابل میباشد که تعداد کل آن ها 8376 نفر میباشد. حجم نمونه آماری این پژوهش بر اساس دادههای جدول کرجسی و مورگان 367 نفر میباشند که به صورت نمونه گیری خوشه ای انتخاب شدند. برای جمع آوری اطلاعات از پرسشنامه محقق ساخته دارای 25 سوال بسته پاسخ بر مبنای مقیاس درجه بندی لیکرت با سطوح پاسخ (خیلی زیاد، زیاد، متوسط، کم و خیلی کم) استفاده شده است. برای تجزیه و تحلیل داده ها و اطلاعات از روشهای آمار توصیفی (رسم نمودارها، محاسبه درصدها، محاسبه میانگین) و آمار استنباطی (آزمون، کای اسکوئر(X2) Chi-squre برای پاسخ به سوالات ویژه پژوهش) استفاده شده است.
نتایج حاصل از تحقیق نشان داد که:
1- مدیریت کلاس درس به شیوه آمرانه در میزان رضایت مندی و یادگیری دانش‌آموزان تاثیر دارد.
2- مدیریت کلاس درس به ویژه مشارکتی در میزان رضایت مندی و یادگیری دانش‌آموزان تاثیر دارد.
3- مدیریت کلاس درس به شیوه تلفیقی (آمرانه-مشارکتی) در میزان رضایت مندی و یادگیری دانش‌آموزان تاثیر دارد.

مقدمه:
یکی از عواملی که امروزه معلمان، مدیران و سیاست گذاران آموزش و پرورش بعنوان موضوعی مهم و اساسی به آن توجه دارند عامل مدیریت در کلاس درس است. از اوائل قرن بیستم برخی از اندیشمندان مطالبی را در زمینه مدیریت کلاس درس به رشته تحریر کشیده اند و موضوع مدیریت کلاس درس همچنان از آن هنگام، تا امروز در سرلوحه موضوعات مهم و در خور توجه در حیطه آموزشی باقی مانده است. شیوه کار معلمان در اداره کلاس درس در موفقیت یا شکست دانش آموزان موثر است. وجود ارتباط صحیح بین معلم و فراگیر، میزان یادگیری آن ها را افزایش میدهد و جو کلاس درس را لذت بخش مینماید. مدیریت کلاس درس از روشها و فنون بسیار دقیق و حساس برخوردار است که چنان چه به موقع و با درایت و نکته سنجی لازم به کار گرفته شود به فراگیران کمک میکند تا در فعالیت های کلاس موفق شوند، یادگیری عمیق و پایدار در آن ها به وجود آید و همچنین به مدرسان و معلمان کمک میکند تا با اطمینان و اعتماد به خود از حداکثر توان در جهت تسهیل امر یادگیری و تاثیر پذیری بهره گیرند (اسمیت و لاسلت،1380).
مدیریت کلاس عنصری موثر برای خلق بهترین محیط ممکن به منظور یادگیری است. مدیریت کلاس اولویت نخست در مسئولیت های معلم کلاس به شمار می آید. مدیریت جامع کلاس، میزان اشتغال دانش‌آموزان در فعالیت های برنامه درسی را افزایش میدهد و از هدر رفتن زمان برای رفع مشکلات رفتاری جلوگیری میکند. به عقیده بروفی (1997) یک نظام مدیریتی جامع میتواند کلاسهای سازمان یافته ایجاد کند. یعنی جایی که یادگیری بهینه صورت میگیرد. مارتین در مقاله خود تحت عنوان مدیریت کلاس دانش آموز محور به تشریح رابطه آموزش و مدیریت کلاس میپردازد وی استدلال میکند که به دلیل وجود ارتباط تنگاتنگ و متقابل میان مدیریت کلاس و آموزش نباید آن ها را جدا از هم بررسی کرد. این ادعا براین دلیل استواراست که این دو متغیر تاثیر همزمان در ایجاد جو کلاس دارند. اما متاسفانه این ارتباط نادیده گرفته میشود و با وجود این که امروزه کاربرد روش های نوین تدریس از جمله روشهای دانش آموز محور یا آموزش های مشارکتی توصیه میگردد رویکردهای سنتی مدیریت کلاس، همچنان پابرجاست. این درحالی است که بدون مدیریت کلاس مشارکتی یا دانش آموز محور تدریس مشارکتی یا دانش آموز محور نمیتواند وجود داشته باشد.


ادامه ي مطلب
امتیاز :


طبقه بندی: ،
دانلود پایان نامه, مدیریت کلاس درس, علوم اجتماعی, میزان رضایت مندی, تدریس, معلم, مدیریت کلاس درس, تو,

<-BloTitle->
<-BloText->