خريد بک لينک
home theater in Los Angeles
Hookah Shisha Tobacco
فلنج
Barabas Ropa de hombre
سریعترین و بروزترین سایت دانلود کارآموزی و پروژه شبکه اجتماعی اشتراک گذاری تیکفا
<-BloTitle->
<-BloText->

تاريخ : 21 بهمن 1394 | <-PostTime-> | نویسنده : ketabpich | بازدید : <-PostHit->

تعداد صفحات:56
نوع فایل:word
فهرست مطالب:
مقدمه
چکیده
زندگی نامه جلال (مثلاً شرح احوالات)
اندیشه های جلال
پایگاه اجتماعی جلال
پدیده غرب زدگی از دیدگاه جلال
زنان از دیدگاه جلال
مذهب و روحانیت از دیدگاه جلال
جلال از دیدگاه سیمین دانشور (شوهر من جلال)
خاطره ای از جلال (ویلیام میلوارد)
آثار جلال
مرگ جلال
مرثیه ای در سوگ جلال (مهدی اخوان ثالث)
جمع بندی
منابع و مأخذ

مقدمه:
نزدیک به چهار دهه از خاموشی جلال آل احمد نویسنده و روشن فکر مبرز ما میگذرد. با گذشت هر چه بیشتر زمان حضور اندیشه های وی در عرصه فکر و نقد مسائل اجتماعی به ویژه رابطه ما با غرب، روشنفکران و وظایف آن، آزادی قلم و … بیشتر و بحث انگیزتر مطرح میشود. از فردای تشکیل جمهوری اسلامی که تحقق برخی از نظریه های آل احمد را به نوعی در برداشت جنبه سیاسی و اجتماعی دکترین وی مورد توجه قرار گرفت و شاید بتوان گفت که جنبه ادبی شخصیت و آثار وی در حاشیه قرار گرفت.
حضور جلال آل احمد در جریانات روشنفکری دهه های سی و چهل نمودار شرف و حیثیت جامعه روشنفکران بود. مردی که تمامی حجم درد و عظمت رهبری روشنفکران زمان خودش را بر دوش کشید و در چهل و شش سالگی دیگر تاب نیاورد و خاموش گشت.
چهل و شش سال زندگی کرد و در این میان نزدیک به سی سال نوشت و حدود پنجاه اثر از خود باقی گذاشت. این بخشی از کارنامه زندگی جلال است.
جلال آل احمد روشنفکری بود که حتی مخالفانش در وطن پرستی و عشق او به فرهنگ ملی ایران تردید ندارند. نوشتن برای او عبادت بود. زبان و قلبش صریح بود و صراحتی که در کمتر کسی میتوان سراغ گرفت.
زنده یاد جلال آل احمد با عشق به حقیقت زیست. زندگی ادبی و اجتماعیش سراسر است از این شیفتگی به حق و تا آخر عمر خویش اینچنین زیست. آثار جلال آل احمد و زندگی پرفراز و نشیبش آن چنان گسترده و گوناگونند که پرداختن به تمامی جنبه ها، در حوصله این صفحات نمی گنجد.


ادامه ي مطلب
امتیاز :


طبقه بندی: ،
ادبیات, انديشه, جلال آل احمد, جمهوری اسلامی, دانلود, زنان, سيمين دانشور, مسائل اجتماعی, نويسنده, پرو,

تعداد صفحات:82
نوع فایل:word
فهرست مطالب:
فصل اول
کلیات پژوهش
مقدمه
بیان مسئله
اهداف پژوهش
هدف کلی
هدف فرعی
سوال پژوهش
فرضیه های پژوهش
اهمیت و ضرورت پژوهش
تعاریف نظری
تعاریف عملیاتی
فصل دوم
ادبیات نظری و پژوهشی
مقدمه
مفهوم استرس
استرس بعنوان پاسخ درونی
مقابله با استرس
انواع روش های مقابله
شیوه های مقابله
رفتارهای غیر انطباقی
پی پروایی
اجتماعی شدن
برخورد منفعلانه
اقدامات در جهت کنترل استرس
تغییر در تفکر
رژیم غذایی
ورزش و تمرینات منظم روزانه
تنفس، یوگا
اوقات فراغت و تفریح
عقاید
سیستم حمایتی
شوخی
انحراف ذهن
بیانات شخصی خود آفرین
روش های کنار آمدن با استرس
روش مستقیم
کنار آمدن دفاعی
منابع لازم برای مبارزه با استرس
ادبیات نظری
راه های مقابله با استرس از دیدگاه پزشکی
دیدگاه روانشناسی
شخصیت نوع اول
دومین نوع شخصیت
سومین نوع شخصیت
مقابله با استرس از نظر دیدگاه روانشناسی
انواع روش های مقابله
پیشینه تحقیق
فصل سوم
روش تحقیق
جامعه آماری
نمونه پژوهش
ابزار پژوهش
چگونگی جمع آوری اطلاعات
تجزیه و تحلیل داده ها
فصل چهارم
تجزیه و تحلیل داده ها
فصل پنجم
بحث و نتیجه گیری
پیشنهادات
محدودیت ها
فهرست منابع

فهرست جداول:
فراوانی و درصد فراوانی دانشجویان
فراوانی و درصد فراوانی دانشجویان
تعداد شرکت کننده و نمرات تجربه استرس
تعداد شرکت کننده و نمرات تجربه استرس
تجزیه و تحلیل واریانس یکطرفه
شاخص های آماری محاسبه شده برای دانشجویان مجرد و متاهل
آزمون T و تفاوت میانگین
تحلیل واریانس یکطرفه و مقایسه ی دانشجویان مجرد و متاهل
بررسی مقیاس کنار آمدن رویارویانه دانشجویان مجرد و متاهل
بررسی مقیاس دوری جویی دانشجویان مجرد و متاهل
بررسی مقیاس خویشتن داری دانشجویان مجرد و متاهل
بررسی مقیاس جستجوی حمایت اجتماعی دانشجویان مجرد و متاهل
بررسی مقیاس مسئولیت پذیری دانشجویان مجرد و متاهل
بررسی مقیاس گریز – اجتناب دانشجویان مجرد و متاهل
بررسی مقیاس حل مدیرانه مسئله دانشجویان مجرد و متاهل
بررسی مقیاس ارزیابی مجدد مثبت دانشجویان مجرد و متاهل

مقدمه :
افراد جامعه کنونی بیش از پیش نسبت به استرس و پیامدهای آن هوشیار شده اند. بزرگسالان، نوجوانان و حتی کودکان از آلودگی محیط زیست امکان وقوع یک جنگ هسته ای به پایان رسیدن منابع طبیعی وجوه اافزوده های غذایی و مواد سرطان زا و …. سخن می گویند و تمامی اسائل بخشی از زندگی روزمره را تشکیل میدهند. زندگی عصر ما چنان است که در اغلب خانواده ها پدر و مادر هر دو باید کار کنند تا بتوانند هزینه ای روز افزون را تامین نمایند. طلاق افزایش یافته، ازدواج مجدد هم امری نا ممکن نیست افزون رسانه های گروهی، افراد به مشاهده صحنه های جنگ خشونت، تخریب، بی رحمی و مرگ و کشتار عادت داده اند.
استرس یکی از مفاهیم مهم در مطالعه روانشناسی و بهداشت روانی به شمار می آید و به کفیات گوناگون در زندگی اطلاق میشود و بعنوان علل بسیاری از درد ها، ناراحتی ها و بیماری ها و بیماری ها تلقی میشود. مردم عادی آن را پدیده ای رنج آور و ناخوشایند، پزشکان مسئله را از دید واکنش های فیزولوژیک روانپزشکان بنا را بر فشارهای عصبی و به کار بردن مکانسیم های سایکوفیزیولوژیک و بالاخره روانشناسان آن را تغییر رفتار و حالات هیجانی و بحرانی می دانند.
مطالعه استرس بعنوان احساس حاصل از ارزیابی موقعیتی بعنوان فشار یا اضافه باری به منابع روانشناختی، مطالعه چگونگی تعادل بین جسم و روان است. محققان بر این نکته توافق دارند که ما را در وریطه یک همه گیری استرس هستیم که باعث بیماری و حتی مرگ میشود. اما درباره چگونگی تعریف استرس توافق کمتری دارند. تعریف استرس دشوار است. نظریه پردازان مختلف این اصطلاح را به شیوه های مختلفی بکار برده اند. یکی از شیوه های رایج تعریف استرس در نظر گرفتن آن بعنوان محرک است. توماس هوامز (1979) استرس را واقعه محرکی که لازم است فرد با آن سازگار شود تعریف کرد. بنابراین استرس بعنوان یک محرک، هر موقعیتی است که در خواست های غیر معقول و فوق العاده را داشته و نیازمند تغییر در الگوی زندگی جاری فرد باشد.
موارد استرس بعنوان یک محرک شامل امتحان بلایای طبیعی و جدایی زناشویی است این واقع استرس زا هستند. چون فرد را ملزوم به انجام رفتارهای سازگارانه برای کنار امدن با درخواست های محیطی تحمل شده میکند.
استرس به شکل دیگر میتواند بصورت پاسخ فیزیولوژیکی در نظر گرفته شود (سیله 1976) طبق نظر هانس سیله فیزیولوژیست، الگوی نامتمایز فعالیت فیزیولوژیکی ذاتاً ناگوار است. زیرا تند شدن ضربان، قلب، تند شدن تنفس و افزایش تنش عضلانی و کارکرد تعادل حیاتی را مختل می کند. طبق نظریه سیله، هرگاه شخصی برای مدت طولانی انگیختگی، فیزیولوژیکی را تجربه کند (مثل بیمار تب دار ) بدن دچار استرس می شود. پژوهشگران دیگر می گویند واکنش استرس نه تنها تغییرات فیزولوژیکی بلکه اختلال واکنش های رفتاری – حرکتی (مثل لرزش دست، اختلال های گفتاری) آشفتگی هیجانی و بدکاری شناختی را شامل میشود.
چون مردم به محرک های یکسان، بصورت متفاوت واکنش نشان می دهند پس باید استرس را چیزی بیش از یک محرک در نظر گرفت. لازاروس و فوکلمن مخالف در نظر گرفتن استرس به عنوان پاسخ فیزیولوژیکی نیز هستند. بسیاری از وقایع زندگی نظیر ورزش و عاشق شدن، به تشدید فعالیت دستگاه عصبی خودمختار می انجامد ولی شخص ورزش و عشق را به عنوان یک عامل استرس زا تجربه نمی کند.
دانشجویان در جامعه ای زندگی می کنند که مشخصات بارز آن را می توان افزایش جمعیت، شهر نشینی گسترش موسسات و پیچیدگی تکنولوژی در ارتباطات دانست و این موارد بیش از پیش انسان ها و مخصوصاً دانشجویان را به هم نزدیک کرده و باعث شده تا آن ها در جهت رقابت با سایرین به تکاپو و تلاش بیشتر وادار شوند. از این طریق افزایش توقعات و انتظارات روز افزون جامعه نیز در جهت رفع این توقعات و حل موارد فوق مسمر الثمر نخواهد بود. یکی از مهم ترین موضوع که با آن بیشتر در این تحقیق سرو کار داریم استرس ها و عواملی که باعث این فشار های عصبی است که همه دانشجویان با آن درگیر هستند که باید آن ها را بشناسیم. امروزه استرس بعنوان مهم ترین فاکتور در جوامع می باشد که باعث به وجود آمدن امراض جسمی و اختلاهای روانی در رفتارهای دانشجویان است. استرس در زندگی دانشجویان به شیوه های متفاوتی بروز می کند، پرخاشگری ناگهان در پاسخ به یک سوال ساده لوحانه، سر درد شدید در پایان یک روزگاری سخت، بروز عصبانیت برای همین میزان تحمل دانشجویان به استرس نسبت به فاکتورهای شخصیت و محیط متفاوت است و آن ها در دوران تحصیل استرس را تجربه میکنند. گروهی از روانشناسان رفتاری استرس را بیماری شایع قرن نامگذاری کرده اند در حالی که در عصر حاضر که در آن هستیم عصر استرس و فشارهای روانی و عصبی است دوره ای که در آن دانشجویان بیش از هر زمان دیگری در معرض عوامل وجود استرس قرار گرفته و مسائل و مشکلات بی شماری از هر طرف آن ها را احاطه کرده است.


ادامه ي مطلب
امتیاز :


طبقه بندی: ،
استرس, انحراف ذهن, اوقات فراغت, بهداشت روانی, بیماری, تحمل استرس, تفریح, تمرینات, تنفس, تکنولوژی, جا,

تاريخ : 21 بهمن 1394 | <-PostTime-> | نویسنده : ketabpich | بازدید : <-PostHit->

تعداد صفحات:18
نوع فایل:word
فهرست مطالب:
مقدمه
بخش اول : ازدواج غیر رشید (سفیه)
سکوت قانون مدنی و نظر استادان
مطالعه تطبیقی ازدواج سفیه در فقه امامیه و فقه عامه و کشورهای عرب زبان
نظریه عدم نفوذ نکاح سفیه بدون اذن ولی
نظریه نفوذ نکاح سفیه بدون اذن ولی
نتیجه‌گیری
بخش دوم : نکاح مجنون
حقوق ایران
فقه عامه و حقوق تطبیقی
بخش سوم : ازدواج کسی که بیماری مسری جسمی یا مرض روحی دارد
فقدان پیشینه قانون گذاری
پیشنهاد
فهرست منابع و ماخذ

مقدمه:
هیچ کس به ازدواج مجبور یا از آن ممنوع نیست. بیماران، اشخاص غیر رشید حتی مجانین نیز با شرایطی فرصت ازدواج دارند، البته چون مجنون فاقد اراده است، نمیتواند مباشر ایجاب یا قبول در عقد نکاح باشد و صیغه عقد را جاری کند، در صورتیکه بیماران خطرناک جسمی و اشخاص غیر رشید چنین منعی ندارند. با وجود این چون در شرایط کنونی رسم چنان است که زن و مرد به دیگر (عاقد) وکالت میدهند و صیغه عقد را وکیل دو طرف جاری میکند، حتی اشخاص سالم و بی عیب نیز خود عقد را انشا نمیکنند بلکه با گفتن بلی، وکالت عاقد حرفه‌ای را در عقد نکاح می پذیرند، این خطر برای جوانان و اشخاص با حسن نیت وجود دارد که گرفتار پیمان زناشویی شخص مریض، غیر رشید یا مجنون گردند و ناخواسته طرف انشا یا قبول عقدی قرار بگیرند و خود را اسیر نمایندگی (وکالت) و در نتیجه عقد نکاح ناخواسته بکنند.
بنابراین پیشنهاد گردید که دولت، مسوولان قضایی و قانون گذار، برای ایجاد شرایط مساعد و پر کردن خلاهای قانونی در موارد ذیل اقدام نمایند.


ادامه ي مطلب
امتیاز :


طبقه بندی: ،
ازدواج, بيمار جسمی, بيماران, بيماری مسری, حقوق, دانلود, دولت, عاقد, فقه اماميه, فقه عامه, قانون مدنی,

تاريخ : 21 بهمن 1394 | <-PostTime-> | نویسنده : ketabpich | بازدید : <-PostHit->

تعداد صفحات:121
نوع فایل:word
فهرست مطالب:
چکیده
فصل اول
کلیـــات تحقیق
مقدمه
بیان مسئله
اهمیت و ضرورت پژوهش
اهداف پژوهش
اهداف کلی
اهداف جزئی
فرضیات پژوهش
سؤالات پژوهش
قلمرو پژوهش
قلمرو موضوعی
قلمرو مکانی
قلمرو زمانی
تعاریف نظری
فصل دوم
ادبیــات پژوهش
مقدمه
تعریف بازی
تاریخچه بازی
اهمیت و نقش بازی در تربیت کودک
نقش بازی در شکل گیری رشد شخصیت کودک
رشد هوشی
رشد اجتماعی
رشد اخلاقی
رشد حسی
تاثیر و اهمیت کودکستان در رفتار کودکان
اهمیت بازی از دیدگاه اسلام
تعریف خشونت
انگیزه خشونت
عوامل خشونت
عوامل خانوادگی پرخاشگری
عوامل محیطی (اجتماعی – فرهنگی)
علل پرخاشگری کودکان
طرفداران ذاتی بودن پرخاشگری
طرفداران اجتماعی بودن خشونت
بازی پیامبر با کودکان
نقش های بازی
نقش بازی در رشد جسمانی
نقش بازی در رشد عقلانی و اعتماد به نفس
نقش بازی در رشد عواطف
نقش بازی در رشد اجتماعی و ارتباط با همسالان
نظر کاپلان درباره نقش بازی بر رشد اجتماعی کودک
نقش بازی در رشد خلاقیت
نقش بازی در رشد استقلال فردی
نقش بازی در بهداشت روانی کودک
نقش بازی در رشد ذهنی و هوشی
نقش های اخلاقی بازی
نقش های آموزشی و تربیتی بازی
نقش درمانی بازی
نتایج بازی برای کودکان خردسال
عوامل موثر در بازی
تاثیر جنس
تاثیر هوش
تاثیر سن
تاثیر محیط
بازی ها از نظر اجراء
انواع بازی
بازی های جسمی
بازی های تقلیدی
بازی های تخیلی
بازی های نمایشی
بازی های نمادی
بازی های قانونمند
بازی های قرآنی و آموزشی
چند نمونه از بازی های قرآنی و آموزشی
جایگاه و وظایف والدین در مورد بازی کودک
ضرورت آموزش بازی به کودکان
مسؤولیت والدین در زمینه بازی کودک از دیدگاه اسلام
بازی و نقش آن در کنترل خشونت در بین کودکان پیش دبستانی
پرخاشگری در کودکان ناشی از آموزش های والدین است
رفتارهای پرخاشگرانه در کودک
پسرها بیشتر از دخترها پرخاشگرند
آسیب شناسی این رفتار نابهنجار
راهکارهایی که والدین باید بدانند
پیشینه تحقیق
تحقیقات داخلی
تحقیقات خارجی
فصل سوم
روش تحـقیق
فصل سوم : روش اجرای تحقیق
مقدمه
روش پژوهش
جامعه آماری پژوهش
حجم نمونه
ابزار پژوهش
روایی و پایایی پرسشنامه
تجزیه و تحلیل داده ها
روش جمع آوری اطلاعات
روش جمع آوری اطلاعات این تحقیق
فصل چهارم
تجزیه و تحلیل داده ها
نتایج توصیفی
نتایج استنباطی
اعتبار یابی
فصل پنجم
نتایج، محدودیت ها و پیشنهادات پژوهش
مقدمه
نتیجه گیری پژوهش
محدودیت
پیشنهادات کاربردی
پیشنهادات آتی
پیشنهاد به محققان
فهرست منابع و مآخذ
منابع فارسی
منابع لاتین
ضمائم : پرسشنامه

چکیده:
در این پژوهش به بررسی تاثیر بازی در کنترل خشونت کودکان پیش دبستانی شهرستان کاشان می پردازیم. رویکرد اصلی این پژوهش، روان شناختی است. جامعه آماری شامل کلیه کودکان پیش دبستانی شهرستان کاشان است که در سال 92-1391 مشغول به تحصیل بودند. حجم نمونه تعداد 100 نفر انتخاب گردید. روش به کار رفته در این آزمون روش همبستگی و همخوانی میباشد. روش جمع آوری اطلاعات این تحقیق روش کتابخانه ای و پرسشنامه ای میباشد.
ابزار جمع آوری اطلاعات شامل یک پرسشنامه با 24 گویه مورد استفاده قرار گرفت. در فصل چهارم با استفاده از نرم افزار spss یافته های پژوهش را در دو بخش آمار توصیفی و استنباطی مورد تجزیه و تحلیل قرار دادیم. به منظور بررسی میزان اعتبار پرسشنامه مورد استفاده و مقایسه آن با پژوهش های قبلی، همچنین بررسی میزان اعتبار به وسیله فرمول آلفای کرونباخ برای پرسش نامه میزان کنترل خشونت اعتباریابی صورت گرفت که مقدار محاسبه شده 754/0 می باشد.


ادامه ي مطلب
امتیاز :


طبقه بندی: ،
آموزش, اسلام, بازی, تربیت, تربیت کودک, خلاقیت, دانلود, رشد اجتماعی, رشد اخلاقی, رشد حسی, رشد هوشی, ر,

تاريخ : 21 بهمن 1394 | <-PostTime-> | نویسنده : ketabpich | بازدید : <-PostHit->

تعداد صفحات:59
نوع فایل:word
فهرست مطالب:
فصل اول
مقدمه‌ای بر شبکه‌های مخابراتی
تعریف شبکه‌های مخابراتی و بررسی یک شبکه تلفنی ساده
مرکز تلفن
تقسیم‌ بندی شبکه‌های تلفنی و نحوه ارتباط آن ها با یکدیگر
انواع ترانک
آنالیز یک مکالمه
فصل دوم
اساس سیستم‌های سوئیچینگ دیجیتال
تکنیک مالتی پلکسینگ
معرفی باس استاندارد
پروسه نمونه‌برداری
استفاده از تکنولوژی دیجیتال
روش‌های کنترل
ساختار شبکه سوییچ نرم افزاری
شبکه دسترسی
بخش سوئیچینگ
شبکه ارتباطی
فصل سوم
اساس شبکه‌های مخابراتی
مقدمه
شبکه‌های مخابراتی (Telecommunication network)
مفهوم سوئیچ
ضرورت احداث مراکز سوئیچ
دلایل ایجاد مراکز سوئیچ
سوئیچ مداری
سوئیچ پیامی
سوئیچ بسته ای packet switching
ارتباط شبکه ها
کد شناسایی (Office code)
مراکز خصوصی
مراکز remote
کارت مشترک Subscriber Line Unit
کارت مشترک دیجیتال
دیاگرام کابل کشی تا مرکز
تجهیزات مراکز سوئیچ
نحوه ارتباط مشترک با سوئیچ
سیکل یک مکالمه داخل مرکز
شدت ترافیک (Telephone Traffic)
روند مکالمه بین مراکز
اعمال حفاظتی سوئیچ
فریم‌های ماژول ورگهای شبکه سوئیچ
SND
طبقات ظرفیتی
آرایش سخت افزاری SND
مالتی پلکسر شبکه سوئیچ (SNMUXA)
ماتریکس شبکه سوئیچ (SNMAT)
فریم SND
M:MUXC: ماژول کنترل مالتی پلکسر
M:OML920: ماژول سوئیچ مالتی پلکسر نوری برای دیتا با سرعت Mbps920
M:OFC اتصال فیبر نوری
M:LILE: ماژول واسط شبکه LTG نوع E
M:MUXC ماژول کنترلی مالتی پلکسر
OML920‌: M: ماژول سوئیچ مالتی پلکسر نوری برای دیتا با سرعت Mbps920
یونیت مشترکین: (subscriber line unit) = SLU
وظایف برد مشترکین
شلف سوئیچ
FBI
شلف ترانک
DTI (دیجیتال ترانک)
ASIG
MFC
انواع ASIG
ODT – MDT
شلف کنترلی
نحوه برقراری ارتباط ساده تلفنی بین دو مشترک
طرز ON نمودن Power شلف ها
PSM: 4K
RLM

فهرست اشکال:
ساده‌ ترین شبکه تلفن
یک شبکه تلفن با چهار مشترک
یک مرکز تلفن محلی برای تمرکز تمامی سوئیچ‌ها
ارتباط بین مراکز کوچکتر با بزرگتر را در یک شبکه وسیع
مثال ارتباط یک PBX با مرکز تلفن شهری
ارتباط خصوصی سه مرکز تلفن
یک ترانک دو جهته
امکان برقراری تماس در ترانک یک جهته از یک سمت
ابتدایی ترین روش ممکنه جهت انتقال سیگنال از A به B
یک سیستم مالتی پلکس
ST-BUS به روش اروپایی
یک سیستم مالتی پلکس به همراه نمونه‌بردار
نحوه نمونه‌برداری از یک سیگنال ورودی
پروسه PCM در مورد یک کانال
دو نمونه یکی نزدیک آستانه بالا و دیگری نزدیک آستانه پایین
شمایی کلی از یک تلفن ثابت (PSTN)
روش مختلط
شبکه PBX
کارت مشترک دیجیتال
دیاگرام کابل کشی تا مرکز
نحوه ارتباط مشترک با سوئیچ


ادامه ي مطلب
امتیاز :


طبقه بندی: ،
برق, ترانک, تكنولوژی, دانلود, دياگرام, ديجيتال, سخت افزار, سويچينگ, سيستم‌های مخابرات, فيبر نوری, كا,

تاريخ : 21 بهمن 1394 | <-PostTime-> | نویسنده : ketabpich | بازدید : <-PostHit->

تعداد صفحات:33
نوع فایل:word
فهرست مطالب:
مقدمه
فصل اول : معامله فضولی
فصل دوم : ماهیت معاملات فضولی در فقه
مبحث اول : (اخبار) بعضی اجازه عقد غیر نافذ را، اخبار دانسته اند
مبحث دوم : (انشاء) بعضی فقهاء آن را انشاء (ایقاع) دانسته اند
فصل سوم : نظریات مختلف در خصوص ماهیت بیع فضولی و اشکالات وارد بر آن ها
مبحث اول : نظریه اول، نظریه اجازه مالک، شرط نفوذ عقد است
گفتار اول : اشکالات وارد بر نظریه
گفتار دوم : تحلیل نظریه
گفتار سوم : مویدات نظریه
مبحث دوم : نظریه دوم، نظریه رضای مالک، بعنوان شرط کمال عقد است
نکته : اشکالات وارد بر نظریه
مبحث سوم : نظریه سوم، اجازه مالک بعنوان اماره ای بر رضای تقدیری اوست
گفتار اول : تحلیل نظریه
گفتار دوم : اشکالات وارد بر نظریه
مبحث چهارم : نظریه چهارم، اجازه مالک باعث تبدیل عقد فضول به عقدی بین اصیل و مالک میشود
نکته : اشکالات وارد بر این نظریه
بخش اول : تحلیل نظریه میرزای قمی
بخش دوم : اشکال وارد بر این نظریه
گفتار دوم : نظریه کاشف الرموز
بخش اول : تحلیل نظریه
بخش دوم : اشکال وارد بر نظریه کاشف الرموز
مبحث پنجم : نظریه پنجم، نظریه نمایندگی
گفتار اول : طرفداران نظریه نمایندگی در میان حقوقدانان
بخش اول : نظریه نمایندگی بعدی
نکته : تحلیل نظریه
بخش دوم : نظر سید حسن امامی در مورد نمایندگی
نکته : تحلیل نظریه
گفتار دوم : سابقه نظریه نمایندگی در سایر کشورها
گفتار سوم : مؤیدات نظریه نمایندگی
گفتار چهارم : اشکالات وارد بر نظریه نمایندگی
گفتار پنجم : فرق اصلی نظریه نمایندگی با نظریه قصد و رضا
فصل چهارم : مقایسه اجمالی بین نظرات گوناکون
مبحث اول : ماهیت معامله فضولی عمل حقوقی یا واقعه حقوقی است؟
نکته : دلائل نظریه
مبحث دوم : بررسی نظریه هایی درباره ماهیت فضولی بر اساس نقش مالک در انعقاد عقد بین اصیل و فضول
مبحث سوم : بررسی نظریه های درباره ماهیت معامله فضولی بر اساس نقش فضول در معامله فضولی
مبحث چهارم : بررسی نظریه هایی درباره ماهیت فضولی بر اساس اینکه اجازه مالک، باعث انعقاد عقد ثانی میشود یا نه؟
نتایج
منابع فارسی
منابع عربی

مقدمه:
معامله فضولی، معامله ای است که شخص دیگری غیر از مالک، مال مالک را بدون داشتن نمایندگی از طرف مالک بفروشد. حال فرقی نمی کند مال مالک را، از طرف خویش (بیع فضولی لنفسه) و یا از طرف مالک (بیع فضولی لغیره) بفروشد.
معامله فضول در هر دو صورت آن، بنا بر قانون مدنی صحیح است ولی این که دلیل صحت معامله پس از اجازه مالک چیست؟ این جا است که نظریه هایی درباره ماهیت معامله فضول ابراز شده است.
تحقیق حاضر که درباره ماهیت معامله فضولی است فوائد بسیاری دارد زیرا اگرچه ماهیت معامله فضولی بیشتر از مباحث نظری محسوب میشود تا عملی. ولی پس از بررسی نظریه ها فهمیده میشود از مباحث نظری است که دارای فوائد عملی است و با توجه به مبنایی که ما درباره ماهیت معامله فضول می پذیریم، باید به نتایج خاص آن نظریه نیز پایبند باشیم. مثلا اگر نظریه نمایندگی را بپذیریم باید به این نتیجه آن نیز پایبند باشیم که دیگر مالک لازم نیست در هنگام اجازه، علم تفصیلی به شرایط عقد داشته باشد.
در این تحقیق، در فصل اول به تعریف معامله فضولی پرداخته شده است و در فصل دوم ماهیت معامله فضولی در فقه از حیث اخبار و انشاء بودن بررسی شده است و در فصل سوم نظریه های درباره ماهیت معامله فضول مطرح شده است و در فصل چهارم، نظریه های درباره ماهیت معامله فضول بطور اجمالی مقایسه شده است.


ادامه ي مطلب
امتیاز :


طبقه بندی: ،
حقوق, دانلود, فقه, قانون مدنی, مالک, معاملات, معامله فضولی, نمایندگی, پروژه,

تاريخ : 21 بهمن 1394 | <-PostTime-> | نویسنده : ketabpich | بازدید : <-PostHit->

تعداد صفحات:52
نوع فایل:word
فهرست مطالب:
مقدمه
فصل اول: معرفی شرکت تابلو سازی کار آریا پیام
تاریخچه ای مختصر در مورد شرکت تابلو سازی آریا پیام
فصل دوم : کارآموزی در شرکت تابلو سازی آریا پیام
وظایف و مقررات
راهنمای درج آگهی
گام نخست – مشاوره
گام دوم – عقد قرارداد
گام سوم – دریافت رسید
گام چهارم – طراحی
گام پنجم – زمان بندی
گام ششم – دریافت نمونه
راهنمای مشاغل و کارکرد های شرکت
تبلیغات و طراحی پوستر
چند عامل ساده طراحى پوسترها
انواع پوستر
انواع پوستر تبلیغاتی از نظرشکل
1) افقی
2) عمودی
کاربرد پوستر
عناصر مهم در طرح یک پوستر تبلیغاتی
توازن
وحدت
حرکت
تاکید
محسنات و مزایای پوستر
ویژگی های پوستر تبلیغاتی
مطالب قبل از طرح پوستر
آن چه در طراحی پوستر مهم است
نکات مهم در استفاده از پوستر
طراحی پوسترهای تبلیغاتی رسانه انتقال پیام
راهکارهایی برای داشتن یک پوستر تبلیغاتی اینترنتی زیبا و مؤثر
تبلیغ در پوسترهای امروز سینما
فصل سوم : نتیجه گیری
منابع اطلاعات علمی

مقدمه:
مدیران موسسات و سازمان ها توجه وافری به سیستم های کنترل داخلی دارند. زیرا مدیران به خوبی می دانند در نبود یک سیستم کنترل داخلی اثر بخش، تحقق رسالت اصلی شرکت، حفظ سودآوری و به حداقل رساندن رویدادهای غیر منتظره بسیار مشکل است و وسیله ایست که موجب می شود، نسبت به ارقام وآمار حسابداری اطمینان بیشتری بیابند واعداد واطلاعات مذکور را مبنای تصمیمات خود قرار دهند و همچنین آنان را مطمئن می سازد که سیستم و روش های صحیح مالی و اداری در داخل موسسه ایشان بطور کامل اجراء میشود.
پوستر و تابلو های های تبلیغاتی در جلب توجه افراد کارآیی خوبی دارند به علاوه حجم وسیعی از نوشته نیز روی آن قرار ندارد تا مخاطب مجبور باشد وقت زیاید صرف خواندن آن ها کند، تنها چیزی که وجود دارد رنگ و طرح گرافیکی است. برای اینکه طرح پوستر به معنای واقعی تاثیر گذار باشد، باید از متنی استفاده کنید که مخاطب احساس کند محصول یا سرویس ارائه شده برای او سودمند است، مثل “هر چیزی که شما بخواهید در این جا وجود دارد “. سپس مردم یکدیگر را از آن با خبر می کنند.
وقتی می خواهیم با کمترین هزینه توجه مخاطب هدف را جلب کنید، پوستر بهترین گزینه است. پوسترهای تبلیغاتی نه تنها روی ساختمان ها و بیلبوردها مورد استفاده قرار می گیرد، بلکه میتوان آن را شکلی از پوسترهای چاپی نیز در نظر گرفت.


ادامه ي مطلب
امتیاز :


طبقه بندی: ،
تابلو سازی, تاکید, تبلیغات, توازن, حرکت, دانلود, درج آگهی, دریافت رسید, رسانه, زمان بندی, سازمان, سی,

تعداد صفحات:44
نوع فایل:word
فهرست مطالب:
چکیده
مقدمه
فصل اول – مدیریت خانواده
تعریف مدیریت
خانواده
مدیریت خانواده
فصل دوم – خانواده و اینترنت
امنیت در اینترنت
خانواده و اینترنت
فصل سوم – محیط های اجتماعی مجازی
مقدمه ای بر شبکه های اجتماعی
شبکه اجتماعی چیست؟
اجتماع
شبکه اجتماعی مجازی چیست؟
رسانه اجتماعی یا رسانه شبکه اجتماعی چیست؟
شبکه های اجتماعی و تفاوت های نسلی
نسل جنگ جهانی دوم
نسل انفجار جمعیتی
نسل ایکس (X)
نسل وای (Y)
نسل زد (Z)
شبکه های اجتماعی وطنی پرطرفدار
شبکه اجتماعی کلوب
شبکه اجتماعی فیس نما
شبکه اجتماعی فارس توییتر
شبکه اجتماعی هم میهن
شبکه اجتماعی افسران
فصل چهارم – مدیریت خانواده بر اینترنت
مقدمه ای بر مدیریت خانواده و اینترنت
پیشنهادات و راهکارهای مدیریت خانواده بر اینترنت
خط قرمزهای ارتباط با شبکه های اجتماعی
فصل پنجم – نتیجه گیری
نتیجه گیری
منابع

چکیده:
خانواده یکی از مهمترین نظام ها و نهادهای بنیادین جوامع بشری محسوب میشود و نحوه مدیریت آن باید در دستور کار فکری اندیشمندان قرار گیرد. مدیریت خانواده یعنی علم و هنر هماهنگی کوشش ها و مساعی اعضای خانواده و استفاده از منابع برای نیل به اهداف معین. اگر خانواده مهمترین نهاد تاثیر گذار در رشد، تعادل و شکوفایی افراد جامعه باشد، توجه به این نهاد و بررسی راهکارهای مدیریت این نهاد میتواند اولویت اصلی اندیشه های بشر باشد.

مقدمه:
امروزه در جهانی زندگی میکنیم که از آن با عناوین مختلفی همچون عصر تکنولوژی و اطلاعات یاد میکنند و این امر، پیچیدگی و گستره خیره کننده و گیج کننده آن را به ما گوشزد میکند. رشد و شتاب روز افزون روابط و مناسبات انسانی و اشتغالات و گرفتاری هایی که لحظه به لحظه برای انسان این دوران پدید می آید، او را نسبت به مسائل خود حیران و سرگردان و غافل کرده است. آدمیان برای مقابله با چنین اوضاعی و جهت کنترل و اداره سازمان های عریض و طویل و مراکز صنعتی و سیستم های پیچیده آن ها دائماً در حال نظریه پردازی و اندیشه ورزی هستند. آنان با استفاده از شاخه های گوناگون علوم و معارف سعی در مدیریت چنین اوضاعی دارند.
اگر سازمان ها و موسسات را از جمله ارکان اصلی جوامع امروزی بدانیم، به زعم برخی اندیشمندان، مدیریت مهم ترین عامل در تداوم حیات و استمرار موفقیت سازمان ها و موسسات است. اما، پرسش بنیادین مدیریت چیست و چگونه است؟ دارای پاسخ های بسیاری بوده و بحث های متنوعی را در پی داشته است. شاید بتوان گفت که به تعداد نظریه پردازان و اندیشه وران در این حوزه، برای پرسش فوق پاسخ وجود دارد. بعضی صاحب نظران مدیریت را
هنرانجام امور به وسیله دیگران توصیف کرده و بر نقش دیگران و قبول هدف از سوی آنان تاکید ورزیده اند. برخی نیز مدیریت را علم و هنر هماهنگی کوشش ها و مساعی اعضای سازمان و استفاده از منابع برای نیل به اهداف معین دانسته اند. به هرحال، مدیران برای اجرای وظایف خود فرآیندی را دنبال میکنند که شامل اجزایی همچون برنامه ریزی، سازمان دهی، نظارت و کنترل، انگیزش، ارتباطات، هدایت و تصمیم گیری است.
حریم خصوصی از جمله حقوقی است که انسان ها به دلیل نیازهای شخصی از یک طرف به آن وابسته اند و از طرف دیگر به دلیل ضرورت زندگی جمعی مکلف اند این حق را نسبت به دیگران به رسمیت بشناسند. اما امروزه با گسترش ابزارهای اطلاع رسانی و استفاده گسترده از اینترنت، این حق به یکی از چالش انگیزترین مسائل حقوق بشر تبدیل شده است. با توجه به ناشناس بودن کاربران و سهولت استفاده از اینترنت تجاوز به حریم خصوصی افراد به سرعت افزایش یافته و صاحب نظران و دولتمردان را در جهت حمایت از حریم خصوصی افراد سوق داده است. این مقاله ابتدا به تبیین حریم خصوصی، اهمیت، سابقه و مصادیق تعرض به آن پرداخته سپس حریم خصوصی در ایران و اسناد بین المللی را مورد بررسی قرار میدهد و در نهایت با ارائه مباحثی پیرامون اینترنت و حریم خصوصی و نیز چگونگی سیاست گذاری و حمایت از این حق به نتیجه گیری در حوزه مذکور، می انجامد.


ادامه ي مطلب
امتیاز :


طبقه بندی: ،
اجتماع, ارتباطات, اطلاعات, انديشمندان, انديشه, انگيزش, اینترنت, برنامه ريزی, تصميم گيری, تعادل, تکنو,

تاريخ : 21 بهمن 1394 | <-PostTime-> | نویسنده : ketabpich | بازدید : <-PostHit->

تعداد صفحات:46
نوع فایل:word
فهرست مطالب:
پیشگفتار
چکیده
فصل اول
تنش های پسماند در جوشکاری
انقباض و تنش پسماند
تنش پسماند کششی
فصل دوم
مقدمه کلی بر تنش زدایی ارتعاشی
اصول حاکم بر تنش زدایی ارتعاشی
بررسی اقتصادی و کاربردی
کاربردها
بررسی اقتصادی و مزایا
فصل سوم
تنش زدایی ارتعاشی (VSR)
تاریخچه
اساس کار تنش گیری ارتعاشی و کاربردهای آن
انواع روشهای تنش زدایی ارتعاشی
روش تنش زدایی ارتعاشی در محدوده فرکانس رزونانس (R-VSR)
روش تنش زدایی ارتعاشی در محدوده فرکانس زیر هارمونیک
تجهیزات مورد استفاده در تنش زدایی ارتعاشی
اجزای دستگاه تنش زدایی
مزایای تنش گیری ارتعاشی نسبت به تنش گیری حرارتی در جوشکاری
فصل چهار
کاربرد تنش زدایی ارتعاشی
مقدمه
نمونه‌هایی از مصارف صنعتی تنش زدایی ارتعاشی
پروانه فن و تجهیزات دوار
لوله ها، میله ها و شافت ها
قطعات مختلف چدنی
قطعات گیربکس
بیلت فورج شده
تیرک
پایه کمپرسورها
ماشین های حفاری
وسایل حمل و نقل
چرخ دنده ها
قاب چرخ حرکت کننده روی زمین
چرخ بالا برنده
پاتیل و مخازن سرباره
سایر قطعات
فصل پنجم
نظر شرکت های بزرگ استفاده کننده از روش تنش گیری ارتعاشی
منابع

فهرست اشکال:
فرکانس طبیعی در یک شیپور
ساحل فاندی در کانادای غربی
مراحل تخریب پل تاکومانروز نزدیک پاگت ساند در ایالت واشنگتن
دامنه حرکت هماهنگ میرا به صورت تابعی از فرکانس
منطقه HARMONIC و SUB-HARMONIC پیک روزناسن
زمان لازم برای تنش زدایی بر حسب وزن قطعه
اجزای شماتیک دستگاه تنش زدایی
نمودار دامنه بر حسب فرکانس بر اساس پاسخ دریافتی از دستگاه
تنش زدایی تجهیزات دوار
تنش زدایی شافت ها
تنش زدایی قطعات چدنی
تنش زدایی پایه کمپرسورها
تنش زدایی مته های فولادی ماشین های حفاری TBM
تنش زدایی ارتعاشی بدنه خودرو ها
تنش زدایی ارتعاشی چرخ دنده ها
تنش زدایی رینگ ها

پیشگفتار:
با پیشرفت روز افزون علم و تکنولوژی، صنعت جوشکاری نیز دستخوش تغییرات زیادی گردیده و امروز به صنعتی کلیدی و غیر قابل انکار در میان سایر صنایع تبدیل شده است. به جرات میتوان گفت که تمام صنایع کوچک و بزرگ، بطور مستقیم یا غیر مستقم با این صنعت در ارتباط و به آن وابسته هستند. ناگفته پیداست که داشتن اطلاعات کافی در زمینه این علم، کمک شایان توجهی به صاحبان صنایع در امر افزایش بهره وری و کاهش هزینه ها و حرکت به سوی دنیای مدرن میکند. در دنیای صنعتی و پیشرفته امروز که قرن سرعت نامیده میشود تا کاربر، علاوه بر فراگیری سریع مطالب، توجیهات علمی و مسائل تکنیکی مورد مصرف خود را نیز دانسته و برخوردی با داشته باشد.
پایان نامه ای که تحت عنوان تنش گیری ارتعاشی در اختیار دارید، حاصل مطالعه و تحقیق در زمینه این فرآیند و استفاده از منابع علمی داخلی و خارجی میباشد که طی آن، موضوعات مهم و اساسی فرآیند تنش گیری ارتعاشی مورد بحث و بررسی دقیق و علمی قرار گرفته است.
تنش های پسماند به وجود آمده در مراحل و عملیات های مختلف ساخت سبب افزایش سطح تنش در قطعات در حین کار و حساس تر شدن قطعات و ایجاد ترک میشوند. ایجاد اعوجاج در فریم ها و پایه های ماشین ها و ناپایداری ابعاد نیز از اثرات نامطلوب تنش های پسماند هستند. سرد شدن غیر یکنواخت قطعات در هنگام جوشکاری باعث میشود که شکل و ابعاد قطعه تغییر کند. در تنش زدایی عموماً یکی یا هر دو هدف زیر مورد نظر است:
1- پایداری ابعادی قطعه در یک مدت زمان طولانی
معمولا درصد کمی کاهش تنش های پسماند برای رسیدن به پایداری مطلوب کافی است.
2- تحمل بارهای متناوب
برای آن که قطعات بتوانند بارهای متناوب را به خوبی تحمل کنند سطح تنش های پسماند می بایست تقریبا صفر شود.
تنش زدایی با استفاده از تغییر شکل پلاستیک؛ میتوان در دمای اتاق با استفاده از اعمال تنش خارجی در ناحیه ای که تنش پسماند به وجود آمده است رسید. مقدار این تنش اعمالی باید چنان باشد که جمع جبری تنش ها از تنش تسلیم ماده تشکیل دهنده قطعه در دمای اتاق بیشتر باشد. پس از حذف تنش های خارجی سطح تنش های پسماند کاهش می یابد. مکانیزمی که شرح داده شد اساس کار روش تنش زدایی ارتعاشی است.

چکیده:
تنش های پسمانده از بارگذاری خارجی نبوده و در حالت خود تعادلی میباشند. یعنی مجموع نیروها و ممان‌های ناشی از این گونه تنش ها در جسم برابر صفر میباشد. بطور خلاصه میتوان عوامل زیر را بعنوان مهم ترین عوامل در تشکیل تنش های پسمانده جوش نام برد:
1) حرارت دادن موضعی و غیرهمگون (ذوب موضعی که متاثر از هندسه اتصال و انرژی جوش است)
2) تغییر شکل حرارتی (کرنش)
3) درجه مهار یا ممانعت قطعه کار (گیره‌بندی)
نوع و میزان تغییر شکل های جوش ناشی از تنش‌های پسمانده به عوامل متعددی بستگی دارد که اهم آن ها عبارت است از: جنس و هندسه قطعه، شکل و موقعیت اتصال،‌ انرژی جوش روش های کاهش تنش‌ها و کرنش‌های پسماند جوشی: میتوان تنش‌ ها و کرنش‌های پسماند را به طرق مختلف از قبیل عملیات حرارتی پس از جوشکاری (PWHT)، عملیات مکانیکی و بعضاً جوشکاری و پیشگرم کاهش داد یا بطور موثر از بین برد. در عملیات مکانیکی تنش گیری، معمولاً سازه مورد نظر را با باری بزرگ تر از بار طراحی شده آن (ولی کمتر از بار بحرانی) تحت بارگذاری قرار میدهند تا تنش های پسماند از طریق ایجاد کرنش‌های پلاستیکی استحاله شود. پیش‌گرم در عملیات حرارتی عمدتاً به خاطر جلوگیری از ترک سرد بوده و معمولاً بین دمای محیط تاC˚ 225 صورت میگیرد. یک روش بسیار علمی جهت کاهش تنش‌های پسماند جوشی استفاده از روش های جلوگیری از ایجاد تنش‌های پسماند جوشی میباشد که با توجه به شرایط جوشکاری و نوع طرح اتصال در جداول استاندارد نوع تکنیک های کاربردی و مقادیر مربوط به آن تعیین شده است. مهم ترین تکنیک های کاربردی عبارتند از:
1) پایان جوشکاری قبل از تقاطع خط جوش ها
2) استفاده از طرح اتصال های متفاوت با توجه به هندسه قطعه کار
3) استفاده از پیش نشاندن قطعات بمنظور کاهش انقباض عرضی،‌ پیچش زاویه‌ای، خمش و کمانش
4) استفاده از تکنیک های جوشکاری پیشبرد برای جوشکاری های طولانی
5) رعایت ترتیب جوشکاری در ورق ها مطابق استاندارد


ادامه ي مطلب
امتیاز :


طبقه بندی: ،
انرژی, انرژی جوش, تنش زدايی, تنش گیری, تنش گیری ارتعاشی, تنش‌, تيرک, تکنولوژی, جوشکاری, دانلود, دستگ,

تاريخ : 21 بهمن 1394 | <-PostTime-> | نویسنده : ketabpich | بازدید : <-PostHit->

تعداد صفحات:98
نوع فایل:word
فهرست مطالب:
فصل 1 : کلیات
فصل 2 : امنیت کلاسیک
مقدمه
امنیت پایگاه‌ داده
تهدید امنیت در پایگاه داده
کنترل امنیت پایگاه داده
کنترل انتشار
کنترل استنباط
کنترل دسترسی
ارتباط کنترل دسترسی با سایر سرویس‌های امنیتی
ماتریس دسترسی
سیاست‌های کنترل دسترسی
سیاست تشخیص
سیاست اجباری
سیاست مبتنی بر نقش
مدیریت تفویض اختیار
جمع‌بندی
فصل سوم : بررسی امنیت در نرم‌ افزار SQLServer 2005
مقدمه
هویت شناسی
مد هویت شناسی ویندوزی (WAM)
مد ترکیبی (MM)
Logins
Login‌ های ویندوز و کاربران پایگاه‌داده
ایجاد گروه در ویندوز
ارتباط گروه‌های ویندوز با کاربران SQLServer با استفاده از GUI
ارتباط گروه‌های ویندوز با کاربران SQLServer با استفاده از کد‌های T-SQL
Login‌ های سرویس دهنده و کاربران پایگاه‌ داده
ایجاد Login در سطح سرویس دهنده با استفاده از GUI
ایجاد Login در سطح سرویس دهنده با استفاده از کد T-SQL
Sa Login
کنترل دسترسی (Access Control)
نقش‌ها
نقش‌های ثابت سرویس دهنده (FSR)
نقش‌های پایگاه‌ داده‌ای (DBR)
نقش‌های برنامه‌ای (APR)
شِما
Principal
Securable
Permission
رمز نگاری
رمزنگاری با استفاده از کلمه عبور کاربر
رمزنگاری کلید متقارن
رمزنگاری کلید نامتقارن
رمزنگاری با استفاده از گواهینامه
جمع بندی
فصل چهارم : طراحی سیستم پرسنلی
مقدمه
UseCase
شرح UseCase
نمودار توالی
Class Diagram
واژه‌نامه داده‌ای
فصل پنجم : معرفی نرم افزار و بررسی موانع هنگام برنامه نویسی
مقدمه
رشته ارتباط
ارتباط برنامه با نقش برنامه‌ای (APR)
معرفی فرم پرسنل
رمز نمودن اطلاعات
کار با استثناها
جمع بندی
فصل ششم : نتیجه‌گیری و راهکارهای آینده
منابع و ماخذ

فهرست اشکال:
سیستم کنترل دسترسی
کنترل دسترسی در سیستم بسته
کنترل دسترسی در سیستم باز
کنترل دسترسی و سایر سرویس‌های امنیتی
ماتریس دسترسی
سیاست‌های کنترل دسترسی
سیاست تشخیص کنترل دسترسی
کنترل انتشار اطلاعات برای تامین محرمانگی
کنترل انتشار اطلاعات برای تامین صحت
کنترل دسترسی اجباری
اعمال همزمان دو سیاست تشخیصی و اجباری در سیستم
نمونه‌ای از ارث ‌بری در نقش‌ها
Object Explorer
تغییر مد هویت شناسی
لیست گروه‌های موجود در کامپیوتر
اضافه کردن گروه
Yashi آماده اضافه شدن به گروه
گروه جدید اضافه شده است
ایجاد یک Login جدید
جستجو برای یافتن گروه‌ها
یافتن گروه Group 1
گروه انتخاب شده آماده اضافه شدن است
اعطای دسترسی به پایگاه‌داده به Login مورد نظر
وضعیت Login
Group 2 ایجاد شده است
ایجاد یک Login جدید
اعطای دسترسی به پایگاه‌داده به Login مورد نظر
FSR
اعضای نقش sysadmin
ایجاد کاربر در سطح پایگاه داده
انتخاب Login
Login انتخاب شده است
کلیک بر روی securable
انتخاب منابع برای اعمال محدودیت بر روی آن ها
تعریف دسترسی‌ها برای پایگاه‌داده Pubs
تعریف دسترسی‌ها برای جدول Sales
اعمال محدودیت بر روی فیلد‌ها
ایجاد APR
انتخاب نوع منبع
انتخاب پایگاه‌ داده
تنظیم کردن حقوق دسترسی
اعمال محدودیت در مشاهده فیلد‌ها
مقادیر جدول tblStudent قبل از رمز نگاری
مقادیر جدول tblStudent پس از رمزنگاری
داده‌های رمزگشایی شده
usecase
نمودار توالی برای انجام عمل ثبت پرسنل
نمودار توالی برای انجام عمل حذف پروژه
نمودار توالی برای انجام عمل جستجو بر روی پروژه های محرل شده به افراد
نمودار توالی برای انجام عمل جستجو بر روی پرسنل
class diagram
استفاده از جدول پایگاه داده، برای تامین امنیت در روش سنتی
ساختن Login
ایجاد کاربر در سطح پایگاه‌ داده
اجازه اجرای sp_setapprole به کاربر Login1 اعطا شده است
دریافت نام APR و کلمه رمز
فرم پرسنل
اعطای دسترسی به نقش برنامه ای manager
دسترسی به sp_insert برای نقش برنامه‌ای employee غیر مجاز است
نمونه ای از پیغام خطای صادر شده از SQLServer
نمونه ای از پیغام صادر شده توسط برنامه نویس

مقدمه:
امنیت اطلاعات یکی از مهم ترین مفاهیم، از آغاز زندگی بشر تاکنون بوده است. انسان‌های ادوار گذشته از اهمیت این موضوع مطلع بودند و بسیاری از شکست‌های انسان‌های گذشته در جنگ‌ها فاش شدن اطلاعات مهم و سری بوده است. در ضمن آن ها اطلاعات حساس را به رمز تبدیل کرده و برای رد و بدل کردن این اطلاعات از زبان رمزی استفاده می‌کردند.
با پیشرفت علم و جوامع بشری اهمیت این موضوع بیش از پیش آشکار شده و فاش شدن اطلاعات نظامی و یا سیاسی ممکن است منجر به نابودی یک جامعه بیانجامد. سرقت‌های میلیاردی که گاها از بانک‌ها میشود مثالی دیگر از اهمیت این موضوع است.
برای امن کردن جامعه مدرن باید از امکانات مدرن نیز استفاده شود زیرا سارقان اطلاعات از امکانات پیشرفته برای دستیابی به اطلاعات استفاده می‌کنند. در این پایان نامه به بررسی امنیت در محیط پایگاه داده می‌پردازیم. این محیط بر مشکلاتی نظیر افزونگی داده و ناسازگاری داده که در سیستم فایل مشکل ساز بوده، فائق آمده و با به اشتراک گذاشتن داده‌ها، امکان استفاده بیشتر از اطلاعات را مهیا ساخته است. در این محیط امکان مدیریت تعداد زیادی کاربر تعبیه شده است. کاربر زیاد مساوی است با درد سر زیاد ! ممکن است کاربری عمدی یا غیر عمدی به داده های محرمانه دست یابد و سیستم را مختل سازد. برای تامین امنیت در چنین محیط‌هایی که همواره با پیچیدگی‌های زیادی نیز برخوردار است لازم است در ابتدا موضوع امنیت را بصورت کلاسیک بررسی کنیم. آشنایی با مفاهیمی همچون تهدید، صحت داده و انتشار داده، ما را در شناخت مدل‌های امنیت یاری می‌کند. تامین امنیت در پایگاه داده با شناسایی تهدید آغاز میشود. از دیگر واژه‌های مهم در این موضوع کنترل دسترسی است. هدف کنترل دسترسی محدود کردن فعالیت‌هایی است که کاربر مجاز می‌تواند بر روی سیستم‌های کامپیوتری انجام دهد. کنترل دسترسی شامل سیاست‌های مختلفی است. سیاست‌های تشخیص، اجباری و مبتنی بر نقش از آن جمله هستند. این سیاست‌ها هر یک با اعمال محدودیتی خاص دسترسی کاربر را محدودتر می‌کنند و در تناقض با یکدیگر نیستند، به عبارت دیگر جهت حرکت همه آن ها یکی است.
امنیت کلاسیک را در فصل دو بررسی می کنیم. سپس به بررسی امنیت در نرم افزار SQLServer2005 می‌پردازیم. رنگ امنیت کلاسیک در تمامی مولفه‌های امنیتی SQLServer2005 به چشم می‌خورد. در این فصل با مفاهیمی همچون مدل هویت شناسی و تفویض اختیار در SQLServer2005 آشنا می شویم. انواع کنترل دسترسی، انواع نقش ها، شما و بسیاری دیگر از واژه‌ها و مفاهیم را در فصل سه بررسی می‌کنیم. رمز نگاری که در نسخه SQLServer2000 نبوده به SQLServer2005 اضافه شده و این نرم افزار را از لحاظ امنیت بسیار پرقدرت ساخته است. در واقع در فصل سه مدل امنیتی SQLServer2005 بطور کامل بررسی شده است. در فصل چهار یک محیط عملی طراحی و پیاده سازی شده است. در فصل پنچ با مشکلاتی که در حین پیاده سازی چنین سیستمی با آن مواجه هستیم را بررسی می‌کنیم. اهمیت این پایان نامه از این جهت است که تعداد بسیار کمی از افراد متخصص این موضوع را در SQLServer2005 بررسی کرده و آن را به صورت عملی پیاده سازی کرده‌اند. بسیاری از سیستم‌های طراحی شده از لحاظ امنیتی ناکارامد هستند و مکانیزم‌‌های امنیتی به کار رفته در این سیستم‌ها دارای نواقص و کمبودهای بسیاری است.


ادامه ي مطلب
امتیاز :


طبقه بندی: ،
اطلاعات, امنيت كلاسيک, امنیت, امنیت اطلاعات, امنیت پایگاه داده, برنامه نويسی, تهدید, جامعه, دانلود, ,

<-BloTitle->
<-BloText->