خريد بک لينک
home theater in Los Angeles
Hookah Shisha Tobacco
فلنج
Barabas Ropa de hombre
سریعترین و بروزترین سایت دانلود کارآموزی و پروژه شبکه اجتماعی اشتراک گذاری تیکفا
<-BloTitle->
<-BloText->

تاريخ : 15 فروردين 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : ketabpich | بازدید : <-PostHit->

تعداد صفحات:64
نوع فایل:word
فهرست مطالب:
مقدمه
بحران هویت و نوجوانی
فایده و اهمیت طرح تحقیق
تعریف اصطلاحات
هویت
بحران هویت
اختلال هویت
هویت خود
مفهوم شناسی هویت
هویت از منظر اریکسون
بررسی تاریخی
اریکسون و انسان آرمانی هویت جو
هویت در یک نگاه
بحران هویت
آشفتگی هویت
اختلال هویت
پیامدهای فقدان هویت
مشغولیت بی هدف
هیجانات جانشین ناپذیر
شخصیت منفعل
ویلیام گلاسر
آلپورت و انسان آرمانی بالغ
اشپرانگرور و میکر فلسفه خواهانه به درون کاوی و خودشناسی
هویت از منظر قرآن فلاسفه
برخی از برداشت های رایج درباره هویت
هویت همچون میراث
هویت همچون احساس
هویت همچون راهبرد
تحلیل برداشت های رایج درباره هویت
هویت در دیدگاه اسلامی
تعیین هویت از نظر فلسفه اسلامی
تبیین هویت از منظر قرآن کریم
منابع و ماخذ

مقدمه:
از ویژگیهای عصر جدید جریان شتاب آلود زندگی است، حوادث و رویدادهای گوناگون آن چنان با سرعت پدید می آیند که فرصت تفکر و تامل را از آدمی سلب میکند در نتیجه مجالی برای تفرج در دنیای درون جهان برون باقی نمیگذارد و انسان این موجود سرگشته و درمانده نه تنها لذت تفکر را حس نمیکند بلکه انگیزه کافی برای اندیشیدن در باب ضروریات زندگی در خود نمی یابد حاصل این روند، بیگانگی او با خویشتن و جهان خارج از خویش است ولی آن چه دردآورتر عمیقتر و دشوار تر رخ می نماید بیگانگی با خود (عالم درون) است.
در کلام الهی از خود بیگانگی حاصل از خدا بیگانگی تلقی شده است آن جا که میفرماید در زمره آنانی نباشید که خدای را از یاد برند، پس خود را نیز از یاد بردند.
امروزه از خود بیگانگی معمای بزرگ و معضل فکری اندیشمندان و نویسندگان نام آور میباشد. به گفته اریک فروم از زمان دکارت تاکنون هویت فرد از بزرگ ترین مشکلات فلسفه جدید بوده است.
الکسیس کارل در بحث از انسان این موجود ناشناخته چنین مینویسید. ما میخواهیم معنای زندگی و مرگ را بدانیم چرا باید زیست؟ به کجا میرویم؟ سرنوشت روان ما چیست؟
وایتهد، ریاضیدان و فیلسوف برجسته معاصر معتقد است که در عصر جدید انسان در لابه لای شهرهای بزرگ و جمعیت های انبوه و متراکم، بخشی از حقیقت وجودی خویش را از دست داده است و احساس تعلق به جایی ندارد تعبیری که در حال حاضر برای از خود بیگانگی به کار میرود فقدان هویت است که به عقیده ارکسیون مفهوم بحران هویت گوباتر و جامع تر است. او هر یک از مراحل رشد آدمی را توام با یک بحران میداند ولی شروع بحران هویت را از دوره نوجوانی دانسته و دامنه آن را به دوره جوانی امتداد میدهد. شاید بتوان اریکسون را موفق ترین نظریه پردازی دانست که در عرصه روانشناسی، مفهوم هویت را به ما شناسانده است. شاید بتوان هویت را به محورهای مختصات تشبیه کرد.
در ریاضیات نقطه با تعیین طول و عرض آن در دستگاه محورهای مختصات قابل تعریف، محاسبه و عملیات ریاضی است و در غیر این صورت نقطه را نمیتوان در محاسبات ریاضی وارد نمود لذا همان گونه که در طول و عرض نقطه هویت آن را تشکیل میدهد. ویژگی های گوناگون و متعددی نیز هویت آدمی را تعیین میکند.
ارزش و جایگاه بحث هویت بی نیاز از ارائه دلیل است ولیکن تنها به ذکر یک مورد اکتفا میشود. بر اساس قاعده عقلی، تعرف الاشیاء با ضدادها یعنی هر چیزی با ضدش شناخته میشود کافی است توجهی به آثار پیامدها و نتایج ناگوار فقدان هویت داشته باشیم و از عمق رنج و دردی که جوانان بی هویت احساس میکنند. آگاه شویم بخش قابل توجهی از افسردگی ها و احساس پوچی و درون تهی شدن ها و روزمرگی ها نتیجه منطقی بی هویتی است.
در این تحقیق سعی شده است که علاوه بر تعیین جلوه های متنوع هویت که شامل هویت فردی، خانوادگی، اجتماعی و فرهنگی و … پرداخته و به ارتباط بین آن ها اشاره شود و راه کارهای تکوین و تقویت هر یک پیشنهاد گردد.


ادامه ي مطلب
امتیاز :


طبقه بندی: ،
اجتماعی, افسردگی, انديشيدن, بحران هويت, بی هويتی, تفکر و تامل, خانواده, دانلود پروژه, ديدگاه اسلامی,,

تاريخ : 15 فروردين 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : ketabpich | بازدید : <-PostHit->

تعداد صفحات:17
نوع فایل:word
فهرست مطالب:
مقدمه
مسئله شناسی فرار از خانه
تعریف فرار
تبیین عوامل موثر در فرار دختران
عوامل فردی
شخصیت های ضد اجتماعی
شخصیت های خود شیفته
شخصیت هیستریونیک (نمایشی)
روابط در خانواده
خشونت
محدودیت مطلق
آزادی مطلق
وسایل ارتباط جمعی
شهر نشینی
تغییر ارزش ها
مشکلات اقتصادی
ضعف نظارت اجتماعی
پیامدهای فرار دختران
پیامدهای فردی
پیامدهای خانوادگی
پیامدهای اجتماعی
نقد برخی عملکردها
پیشنهادات

مقدمه:
امروزه جوامع گسترده به دلیل پیچیدگی های خاصی که در این نوع جوامع وجود دارد، با مشکلات و مسائل فراوانی در زمینه های مختلف فرهنگی و اجتماعی روبرو هستند و همیشه همراه با پیشرفت با انواع آسیب های اجتماعی روبرو بوده اند.
از جمله این آسیب ها میتوان از ترک ناگهانی دختران از خانه یاد کرد، که این مسئله در جامعه ما به دلیل وجود معیارها و هنجارهای دینی و خانوادگی، یک نوع اسیب اجتماعی محسوب میشود که بایستی به دنبال ریشه یابی این مسئله باشیم. و به جای پاک کردن صورت مسئله به دنبال یافتن راه حلی مفید باشیم.

تعریف فرار:
فرار از خانه و اقدام به دوری و عدم بازگشت به منزل و ترک اعضای خانواده، بدون اجازه از والدین یا وصی قانونی خود، در واقع نوعی واکنش نسبت به شرایطی است که از نظر فرد نامساعد، غیر قابل تحمل و بعضا تغییر ناپذیر است. این عمل معمولا بعنوان مکانیسم دفاعی به منظور کاهش ناخوشایندی و خلاصی از محرک های آزار دهنده و مضر و دستیابی به خواسته های مورد نظر و عموما آرزوهای دور و دراز انجام میشود.
امروزه در اکثر کشورهای جهان فرار از خانه به یک معضل جدی اجتماعی تبدیل شده است. در جامعه ما نیز، مسئله فرار دختران بعنوان یک معضل مطرح میباشد.
اما در مورد مسئله فرار از خانه، میتوان این گونه بیان کرد که اقدام به فرار هم از سوی پسران و (مردان متاهل) و هم از سوی دختران (و زنان متاهل) انجام میشود. البته دلایل چنین اقدامی توسط مردان متاهل و پسران با یکدیگر متفاوت است. زنان متاهل نیز اغلب به خشونت و مفاسد اخلاقی همسر یا اغفال و مفاسد اخلاقی خود از خانه متواری میشوند.
در شرایطی ممکن است که اقدام به فرار به همراه فردی از جنس مخالف با زمینه دوستی و قرار ملاقات انجام شود. اخیرا مواردی از فرارهای گروهی در بین دختران مشاهده شده است. اما اغلب دختران به تنهایی فرار میکنند.
اغلب فرارها از شهرستان ها به مرکز و یا شهرهای بزرگ انجام میشود هر چند که مبدا و مقصد معدودی از فرارها نیز بالعکس میباشد و گاهی نیز از شهرهای کوچک و بزرگ به قصد عزیمت به کشورهای دیگر اتفاق می افتد.
برخی از دختران برای نخستین بار اقدام به فرار میکنند و دسته ای دیگر علیرغم تلاش های مددکاران جهت بازگشت به محیط خانه و خانواده مجددا از محیط خانه میگریزند.


ادامه ي مطلب
امتیاز :


طبقه بندی: ،
آسیب شناسی, اغفال, خشونت, دانلود پروژه, روابط در خانواده, زمينه دوستی, زنان متاهل, شهر نشينی, علوم ا,

تاريخ : 15 فروردين 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : ketabpich | بازدید : <-PostHit->

تعداد صفحات:29
نوع فایل:word
فهرست مطالب:
مقدمه
اجتماعی شدن و دور زندگی
رشد اولیه کودک
رشد ارداکی
کودک گریه و لبخند
کودک و مادر
پیدایش واکنش های اجتماعی
دلبستگی و محرومیت
اجتماعی شدن کودک
نظریه های رشد کودک
نظریه فروید
نظریه جی . اچ . میر
نظریه پیاژه
ارتباط میان نظریه ها
عوامل اجتماعی شدن
دوره زندگی
منابع و مآخذ

مقدمه:
از منظر علم جامعه شناسی، دوران کودکی یک پدیده نیست؛ بلکه یک مفهوم است. در واقع پیش از آن که وجود خارجی داشته باشد، تصویری است که در ذهن مردم جوامع مختلف شکل میبندد. دوران کودکی نه یک مفهوم ثابت که مفهومی متغییر است؛ یعنی با توجه به تجربیات مردم هر جامعه و ویژگی های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی آن جامعه، در ذهن جمعی مردم شکل گرفته و تبلور پیدا میکند. به همین دلیل است که سن دوران کودکی، طول زمانی آن و توقعات و تصورات نسبت به آن در جوامع مختلف متفاوت است. تصوری که ما از دوران کودکی انسان داریم. با تمام جوانبش با تصوری که در دیگر جوامع نسبت به دوران کودکی وجود دارد، بسیار متفاوت است، که این تفاوت تنها مختص جوامع مختلف نمی باشد حتی با گذر زمان نیز فرق هایی به وجود می آید.
با توجه به معنای جامعه شناختی لفظ کودک را بر کسی می توان اطلاق کرد که وظیفه اجتماعی بر دوش ندارد و کودک تا زمانی کودک است که موظف نیست.
رشد سطح اقتصادی جوامع و به کارگیری ابزار جدید تولید که عملاً نیاز به نیروی کار انسانی را کاهش میدهد، موجب میشود که کودکان دیرتر از گذشته وارد بازار کار و قواعد بزرگسالانه آن شوند؛ به عبارت دیگر دیرتر موظف به انجام وظایف اجتماعی میشوند و در نتیجه می توانند کودکی کنند. معنای این سخن به رسمیت شناختن دوران کودکی توسط جامعه ای است که کودک در آن زندگی میکند. حال جوامع مختلف با توجه به شرایط و به خصوص سطح رشد اقتصادی ویژه خود، این دوران را در شکل های مختلف و با طول زمانی متفاوت میپذیرند.
بنا به گفته ها، مفهوم کودکی یک ابداع اجتماعی و خاص دوران مدرن است و از سابقه ای طولانی برخوردار نیست. تا پیش از بروز رشد اقتصادی و پیدایش انقلاب صنعتی در اروپا، این مفهوم به شکل امروزین آن ابداع نشده بود رشد روحی و جسمی کودک این زاده اشرف مخلوقات در پی روندی آهنسته و پیوسته ممکن میشود. که در این جا سعی میکنم به مراحل رشد به صورت اختصار بپردازیم.
به امید این امید که تا حدی هرچند کم و مختصر موفق شوم که اندکی وارد دنیای پیچیده کودکی شوم.


ادامه ي مطلب
امتیاز :


طبقه بندی: ،
اجتماع, اقتصاد, انقلاب صنعتی, جامعه شناسی, دانلود پروژه, دلبستگی, رشد کودک, زندگی, سطح اقتصادی, سیاس,

تاريخ : 15 فروردين 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : ketabpich | بازدید : <-PostHit->

تعداد صفحات:37
نوع فایل:word
فهرست مطالب:
مقدمه
وابستگی ما به دیگران
جنبه فطری بودن آن
جنبه تامین نیاز
حاصل حیات اجتماعی
لزوم ضابطه و اخلاق
ضرورت وجود ضوابط
اخلاق و فوائد وجودی آن
تعاریف اخلاق
فرق بین آداب و اخلاق
فرق اخلاق و وظیفه
اهمیت اخلاق در اسلام
خلقیات در اسلام
دسته بندی مسائل اخلاقی
فوائد و آثار اخلاق
اخلاق و ایمان
اخلاق و عزت
اخلاق و سعادت
اخلاق و رشد
توصیه ها به اخلاق
اصول و ضوابط اخلاقی اسلامی
نقاط اشتراک در حیات
اصول حیات مشترک
اصول و ضوابط اخلاقی
اصل وحدت در تبار
اصل احترام به ا نسانیت
اصل دوست داشتن مردم
اصل اصلاح فیمابین
اصل حسن خلق
اصل نرمی و مدارا
اصل وفای به عهد
اصل صداقت و پاکی
اصل مسئولیت پذیری
اصل عدالت و انصاف
اصل خیرخواهی
اصل حرکت به نفع دیگران
اصل تعاون
اصل مساوات و مواسات
اصل تواضع
اصل اهتمام به امور مردم
اصل نظارت اجتماعی
اصل حرمت جمع
اصول دیگر
اصل یاد خدا
ویژگی های اخلاقی یک مسلمان
طبیعت و خوی او
در کلیات اخلاق
سجایای او
از نظر زبان
در رابطه با انسان ها
در برابر اسرار مردم
در اختلافات
خود داری در مشی خصوصی
معاشرت در خانواده
معاشرت زوجین
اساس روابط در خانواده
احترام
معاشرت مرد با زن
دید اسلام به زن
درخواست برای زن
در برابر لغزش ها
معاشرت زن با شوهر
معاشرت والدین با فرزندان
ضرورت تربیت کودک
نیکی به کودک
معاشرت فرزندان با والدین
اطاعت از والدین
نیکی به والدین
معاشرت با خویشان و نزدیکان
حقوق معاشرتی
فوائد صله رحم
در رابطه با دیگران
منابع و مأخذ

مقدمه:
حیات هر انسان لااقل از سه جنبه قابل ملاحظه و بررسی است:
1) از لحاظ جنبه های زیستی که در آن سعی داریم مباحثی چون وراثت و صفات ارثی، جنبه های مربوط به وزن و شکل و قد و حجم و وظایف الاعضاء سلامت و بیماری، زشتی و زیبایی، طول عمر، استخوان بندی، وضع غدد، غرائز و … را مورد بررسی قرار دهیم.
2) از لحاظ جنبه های اجتماعی که در آن بحث از مباحثی چون شخصیت، رفتار اجتماعی، طرز برخوردها و معاشرت ها، حدود و حقوق، طرز فکرها و موضعگیری ها، آموخته ها و مکتسبات از محیط و فرهنگ، کیفیت عمل، نحوه مواجهه با مشکل و … است.
3) از لحاظ جنبه های معنوی و روانی و عاطفی که ارزش حیات و مباحث مربوط به تشکیل شخصیت و رتبت و موقعیت اجتماعی انسان مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.
با این که برخی از این ابعاد ظاهراً به فردیت فرد مربوط می شدند اگر نیکو بررسی شود دور از تاثیر پذیری از جمع و حیات جمعی و نفوذ افراد و اشخاص دیگر نیستند. در امری چون هوش و استعداد، در بیماری مادرزادی، در سلامت یا بیماری اعصاب و روان، آدمی ساخته و پرداخته نفوذ دیگران و لااقل والدین است.


ادامه ي مطلب
امتیاز :


طبقه بندی: ،
آداب, احترام, اخلاق, اخلاقی اسلامی, استخوان بندی, اسلام, انسان, انصاف, ايمان, تربيت كودک, تعاون, جنب,

تاريخ : 15 فروردين 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : ketabpich | بازدید : <-PostHit->

تعداد صفحات:36
نوع فایل:word
فهرست مطالب:
چکیده
مقدمه
اعتماد به نفس برای یک عمر
ده کلید برای تقویت روحیه
خود را بشناسید
به خودتان ارزش بدهید و به خود اعتماد داشته باشید
بیش از حد توان تان کار نکنید
از افراد منفی دوری کنید
مثبت فکر کنید
ورزش، ورزش، ورزش
بخشی از اوقاتتان را تنها بگذارید
به دیگران کمک کنید و اجازه دهید دیگران به شما کمک کنند
ارتباط و مراودات
موقع احتیاج، کمک بطلبید
شادی، بهترین داروی جسم و روان
بخندید تا شاداب بمانید
چگونه فردی دوست داشتنی شویم
چگونه یکدیگررا بهتر بفهمیم؟
ده روش کار آمد جهت کاهش فشار روانی (استرس)
با صرف غذا آرامش بیابید
از خود سه سوال بپرسید
با دویدن از بار مشکلاتتان بکاهید
دیدگاه های خودتان را بررسی کنید
نفس های عمیق بکشید
خنده کنان تنش زدایی کنید
چای سبز فشار روحی را کاهش میدهد
به فکر بی کاری و استراحت خود هم باشید
عبادت کنید
تمرینات آرام بخشی (ریلکسیشین)انجام دهید
با افسردگی چه کنیم؟
علائم بیماری
ناگهانی و تدریجی
منابع

چکیده:
رابطه جسم و روان (جسم و رفتار) آن چنان نزدیک است که روان را مجموعه تجربه انسانی که تابع یک نظام عصبی است. تعریف کرده‌اند.
در این تحقیق سعی شده است مشکلات اساسی و تقریباً گسترده تر روحی و روانی بررسی شود و راه کارهای کلیدی در رابطه با آن ها به صورت خلاصه و نکته نکته بیان گردد. مسائلی از قبیل اعتماد به نفس، استرس، افسردگی و… بررسی میشود.

مقدمه:
میتوان گفت هیچ موضوع روانی وجود ندارد که نتوان آن را از دیدگاه فیزیولوژیک بررسی کرد. از طرف دیگر، مرز مشخصی بین فیزیولوژی (جسم) و روان شناسی (روان) وجود ندارد. برای مثال، وقتی بینایی را مطالعه میکنیم، در قلمرو فیزیولوژی هستیم، حال آن که مطالعه ادراک بینایی جزء روانشناسی است، ولی به درستی نمی‌دانیم مطالعه حس بینایی در کجا خاتمه پیدا میکند و مطالعه ادراک بینایی از کجا آغاز میشود.
در یک دید کلی میتوانیم بگوییم که تجزیه و تحلیل روانی رفتارهای مختلف در واقع دنباله تجزیه و تحلیل‌های فیزیولوژیکی رفتار اعضا مختلف است، با یک حرکت مضاعف از روانشناسی به فیزیولوژی و از فیزیولوژی به روانشناسی.
با مطالعات روانشناختی به تدریج راه های گسترده ای در رابطه شناخت بین جسم و روان آدمی کشف شد و راه حل های مختلفی برای مواجهه با مشکلات روحی مشخص گردید. امیدواریم با مطالعه این تحقیق بتوانید گام های موفقیت را بهتر بردارید. اهداف، احساسات و محدودیت های خویش را بشناسید و با آرامش با آن ها برخورد نمایید. اما مهم این است که تعادل را در زندگی حفظ کنیم. بهتر است در تعیین اولویت ها بازنگری کنید.


ادامه ي مطلب
امتیاز :


طبقه بندی: ،
استرس, اعتماد به نفس, افراد منفی, افسردگی, تقويت روحيه, جسم, دارو, دانلود پروژه, روانشناسی, ريلكسيشي,

تاريخ : 15 فروردين 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : ketabpich | بازدید : <-PostHit->

تعداد صفحات:21
نوع فایل:word
فهرست مطالب:
افسردگی چیست؟
حالت غمگینی با افسردگی چه تفاوتی دارد؟
منظور از افسردگی حاد یا گذرا چیست؟
افسردگی پایدار و مداوم چیست؟
فراوانی افسردگی در بین گروه‌های مختلف مردم در چه حد است؟
اهداف هیجانی، انگیزشی، رفتاری و فیزیولوژیکی
هدف درمانی: کاهش عدم رضایت (پایین بودن میزان فعالیت‌های خوشایند)
مداخله درمانی
هدف درمانی :‌ شیوه مقابله با اندیشه خودکشی یا اقدام به آن
ارزیابی احتمال خودکشی
مداخله درمانی
هدف درمانی : به حداقل رساندن بی انگیزگی (تنبلی)‌
مداخله درمانی
هدف درمانی :‌ کاهش علائم و نشانه‌های جسمانی افسردگی
مداخله درمانی
منابع

افسردگی چیست؟
افسردگی شایع‌ترین اختلال خلقی و عاطفی و بزرگترین بیماری روانی قرن حاضر است. به بیان ساده‌تر، افسردگی یک واکنش روانی ـ زیستی در برابر فشارها و استرس‌های زندگی است. چنین حالت واکنشی و اختلال خلقی محدود به زمان و مکان خاصی نیست و میتواند در هر زمان و هر مکان و برای هر شخصی در هر موقعیتی که باشد، پدید آید.
در واقع خلق آدمی حاصل مجموعه‌ای از واکنش‌های عاطفی در یک موقعیت خاص و زمان معین است. به سخن دیگر، خلق یک زمینه عاطفی زیربنایی است که آکنده از گرایش‌های هیجانی و غریزی بوده، به حالت‌های روانی، احساسی انسان طعم خوشایند یا ناخوشایند میدهد و در بین دو قطب لذت و درد در نوسان است. یک تغییر محسوس یا انحراف از حالت طبیعی و متعادل خلق میتواند به صورت اندوه و غم‌زدگی مشخص گردد. اگر شدت یا مدت زمان اندوه از حد متعارف تجاوز کند، یا در یک شرایط خاص به صورت یک اختلال قابل توجه و بیمار گونه ظاهر شود، میتواند به یک خلق افسرده تبدیل گردد.


ادامه ي مطلب
امتیاز :


طبقه بندی: ،
افسردگی, انديشه خودكشی, تنبلی, دانلود پروژه, درمان, روانشناسی, غمگينی, فيزيولوژيک, نوجوانان, هيجانی,

تعداد صفحات:68
نوع فایل:word
فهرست مطالب:
تقدیم به
تشکر و قدردانی
چکیده
فصل اول : مقدمه و طرح تحقیق
مقدمه
بیان مساله
اهمیت و ضرورت تحقیق
اهداف تحقیق
هدف کلی
هدف جزیی
فرضیه های تحقیق
محدودیت های تحقیق
محدودیت های قابل کنترل
محدودیت های غیر قابل کنترل
تعریف واژگان
مکان ورزشی
فضای روباز
فضای سر پوشیده
فضای چند منظوره
فضای تک منظوره
تجهیزات ورزشی
دروس عملی
دروس تئوری
اساتید عملی
اساتید تئوری
کارکنان
منابع انسانی
رضایت مندی
فصل دوم : مبانی نظری و پیشینه‌ تحقیق
مقدمه
تاریخچه اماکن و فضاهای ورزشی در ایران
بهره وری
آمار
آمار اماکن و تاسیسات ورزشی
ژیمنازیوم
استادیوم
زمان بهره برداری از اماکن و تاسیسات ورزشی
آمار منابع انسانی
پایه های علمی
تحقیقات انجام شده در داخل کشور
تحقیقات خارج از کشور
فصل سوم
مقدمه
روش تحقیق
جامعه آماری و نمونه آماری
روش جمع آوری اطلاعات و وسیله جمع آوری
روش تجزیه تحلیل اطلاعات
فصل چهارم
فصل پنجم
مقدمه
یافته های تحقیق
بحث و نتیجه گیری
منابع
پرسشنامه رضایت شغلی (JDI)

چکیده:
امروزه پدیده ورزش بعنوان یک ضرورت انکار ناپذیر و نیاز اساسی و زیر بنایی همه جوامع به طور چشمگیری مورد توجه همگان قرار گرفته است و کشورهای مختلف برنامه های وسیعی را برای توسعه ورزش در جوامع خود طراحی و اجرا میکنند، به این منظور به بررسی وضعیت اماکن و تجهیزات ورزشی و منابع انسانی و تاثیر آن ها بر میزان مشارکت ورزش دانشجویان پرداخته میشود.
تحقیق حاضر به بررسی رضایت مندی دانشجویان تربیت بدنی دانشگاه تبریز از امکانات علمی، عملی و منابع انسانی در سال تحصیلی 88- 1387 میپردازد. جامعه آماری این تحقیق، دانشجویان تربیت بدنی دانشگاه تبریز میباشد و نمونه آماری نیز برابر با جامعه آماری میباشد.
جمع آوری اطلاعات با استفاده از توزیع پرسشنامه در میان دانشجویان تربیت بدنی صورت گرفت و سپس اطلاعات با استفاده از نرم افزار SPSS مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت.
نتایج تحقیق حاکی از آن است که: 3/74 درصد از دانشجویان تربیت بدنی میزان رضایت مندی شان از امکانات علمی، عملی و منابع انسانی در حد متوسط، 8/17 درصد در حد ضعیف و 9/7 درصد در حد خوب میباشد.
همچنین اختلاف معنی داری در میزان رضایت مندی بین دانشجویان دختر و پسر ورودی سال های مختلف دیده نمیشود.


ادامه ي مطلب
امتیاز :


طبقه بندی: ،
استاديوم, تاسيسات ورزشی, تجهيزات ورزشی, تحقيق, تربیت بدنی, جامعه آماری, دانشجويان, دانلود پایان نامه,

تعداد صفحات:62
نوع فایل:word
فهرست مطالب:
چکیده
مقدمه
بیان مساله
اهداف تحقیق
هدف کلی
اهداف جزیی
ضرورت تحقیق
فرضیه های تحقیق
تعاریف تحقیق
تعریف ارزشیابی
تعریف ارزشیابی پیشرفت تحصیلی
ارزشیابی پیشرفت تحصیلی دو اقدام اساسی ضروری است
تعیین هدف‌های آموزشی
حوزه‌ شناختی
حوزه‌ عاطفی
حوزه‌ روانی – حرکتی
معیارهای یک نظام ارزشیابی خوب (جهت گیری هدف)
روایی (Validity)
پایایی (reliability)
عاری بودن از هرگونه تعصب
تنوع روش ها و ابزار ارزشیابی آموزشی
ارزشیابی مهارت های تفکر و یادگیری دانش آموزان
ارزشیابی در خارج از مدرسه و کلاس
ارزشیابی پوشه ای
ارزشیابی براساس تفکر واگرا
روش وقایع حساس
ارزشیابی اطلاعات پایه
ارزشیابی بدفهمی ها و پیش پندارها
کاغذ یادداشت
مساله های مستند
شبکه رده بندی
فهرست مشاهدات
پروژه
خود ارزشیابی
سنجش عملکرد
کارنما
نتیجه گیری و پیشنهادات ارزشیابی پیشرفت تحصیلی
مهم ترین عوامل فردی که در پیشرفت تحصیلی (افت تحصیلی) نقش دارند
هدف
عزت نفس
انگیزه
روش های ایجاد انگیزه ریاضیات در دانش آموزان
اضطراب
روش های پیشگیری از اضطراب امتحان
روش مطالعه
پیشنهادهای هنگام مطالعه
هوش
پایداری هوش
توجه
استفاده از تصاویر
استفاده از محرک های شنیداری
استفاده از رنگ
استفاده از اندازه
استفاده از تکرار
استفاده از تازگی
برنامه ریزی
جنس
عوامل جسمانی
نارسا خوانی
سازش نایافتگی رفتاری
شرایط عاطفی و روانی
غیبت از مدرسه
تحقیقات انجام شده
تحقیقات خارجی پیشرفت تحصیلی
تحقیقات داخلی پیشرفت تحصیلی
روش تحقیق
افراد نمونه
ابزار تحقیق
مقیاس جهت گیری هدف
مقیاس خود تنظیمی یادگیری
روایی و پایایی مقیاس ها
یافته های تحقیق
یافته ها
بررسی رابطه میان جهت گیری هدف با خودتنظیمی یادگیری در کل گروه مورد پژوهش
بررسی رابطه میان جهت گیری هدف با پیشرفت تحصیلی در کل گروه مورد پژوهش
بررسی رابطه میان جهت گیری هدف با پیشرفت تحصیلی در پسران و دختران
بررسی رابطه میان جهت گیری هدف با خودتنظیمی یادگیری در پسران و دختران
بحث و نتیجه گیری
پیشنهادات
یادداشت ها
فهرست منابع
فارسی
انگلیسی

فهرست جداول:
توزیع گروه نمونه مورد پژوهش
همبستگی انواع جهت گیری هدف با نمره کل خودتنظیمی و پیشرفت تحصیلی
تحلیل رگرسیون چند متغیره انواع جهت گیری هدف بر نمره کل خودتنظیمی در کل گروه مورد پژوهش
تحلیل رگرسیون چند متغیره انواع جهت گیری هدف بر پیشرفت در کل گروه مورد پژوهش
تحلیل رگرسیون چند متغیره انواع جهت گیری هدف بر پیشرفت تحصیلی در دانش‌آموزان پسر
تحلیل رگرسیون چند متغیره انواع جهت گیری هدف بر پیشرفت تحصیلی در دانش‌آموزان دختر
تحلیل رگرسیون چند متغیره انواع جهت گیری هدف بر خودتنظیمی یادگیری در دانش‌آموزان پسر
تحلیل رگرسیون چند متغیره انواع جهت گیری هدف بر خودتنظیمی یادگیری در دانش‌آموزان دختر
ساختار کلاس و استراتژی های آموزشی، که منجر به جهت گیری هدف یادگیری میشوند
چکیده
هدف از پژوهش حاضر بررسی رابطه میان جهت گیری هدف با خود تنظیمی یادگیری و پیشرفت تحصیلی در دانش آموزان دوره پیش دانشگاهی شهر شیراز میباشد. بدین منظور به صورت نمونه‌گیری خوشه‌ای مرحله ای از 311 نفر دانش آموزان دوره پیش دانشگاهی شهر شیراز (150 پسر و 161 دختر) به عنوان نمونه پژوهش استفاده شد.
ابزار اندازه گیری شامل دو مقیاس میباشد که عبارتند از:
الف- مقیاس جهت گیری هدف، شامل (تسلط، عملکرد و پرهیز از شکست)
ب- مقیاس خود تنظیمی یادگیری که در این پژوهش جهت تبیین سهم هر یک از متغیر مستقل در پیش بینی متغیرهای وابسته از روش آماری رگرسیون چند متغیره (شیوه اینتر) استفاده گردید. نتایج بیانگر این است که: جهت گیری هدف یادگیری (تسلط) با خود تنظیمی یادگیری و پیشرفت تحصیلی دارای قدرت پیش بینی کنندگی مثبت و معنادار بوده است و تنها برای گروه پسران در پیشرفت تحصیلی قدرت پیش بینی کنندگی معناداری نداشته است. از سویی جهت گیری پرهیز از شکست دارای قدرت پیش بینی کنندگی منفی و معناداری با متغیرهای وابسته بوده است.


ادامه ي مطلب
امتیاز :


طبقه بندی: ،
ارزشیابی, اضطراب, اضطراب امتحان, افت تحصيلی, انگيزه, برنامه ريزی, تحقيق, تفکر, تفکر واگرا, دانش آموز,

تاريخ : 15 فروردين 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : ketabpich | بازدید : <-PostHit->

تعداد صفحات:32
نوع فایل:word
فهرست مطالب:
مقدمه
تعریف سیاست‌های جمعیتی
سیاست‌های جمعیتی خرد
سیاست‌های کلان جمعیتی
طرافدار افزایش جمعیت
اسلام و برنامه تنظیم خانواده
نتایج
دلیل اول
از لحاظ بهداشتی
از لحاظ اقتصادی
دلیل دوم
دلیل سوم
مخالفان افزایش جمعیت
طرافداران جمعیت ثابت
طرفداران حد جمعیت متناسب
اهداف سیاست‌های جمعیتی
چگونه سیاست‌های جمعیتی اجرا گردد؟
آگاهی
تغییر در نگرش
طرز تلقی و نگرش در تبعیض جنسیت
تدارک وسائل وامکانات لازم در پیشگیری
ایجاد واحدهای مشاوره
عملکرد و تغییر رفتار در باروری
تحقیقات در شاخص‌های جمعیتی
ارزشیابی در برنامه تنظیم خانواده
مصادیقی از راهکارها در سیاست‌های جمعیتی
منـابع

مقدمه:
جستجوی حد متناسب جمعیت برای هر جامعه‌ای با توجه به شرایط اقتصادی – اجتماعی و فرهنگی حاکم بر آن، پژوهشگران و متخصصان مسائل جمعیتی را یاری میکند تا به سوی شناخت واقعیت‌های جامعه خود گام بردارند. اما این حرکت به دنبال خود سیاست‌ها و خط‌مشی های معینی را میطلبد تا به یافته‌ها و نظرات اصولی و علمی، جامعه عمل بپوشاند، زیرا شناخت مسئله و مشکل اجتماعی یا جمعیتی هر چند که بسیار مهم تلقی میشود. اما مهم تر از آن نحوه عمل مردم و نهادهای تنظیم کننده رفتار اجتماعی است که در مورد اخیر، به ویژه دولت ها نقش حساس‌تری برعهده دارند.

تعریف سیاست‌های جمعیتی:
سیاست‌ جمعیتی مجموعه‌ای از اصول و تدابیر و تصمیمات مدون میباشد که در ارتباط با حل مسائل جمعیت توسط دولت برای هماهنگ و ایجاد تعادل بین عوامل جمعیتی از یک سو و عوامل اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی از سوی دیگر در جهت رسیدن به اهداف خاص رفاه عمومی جامعه اتخاذ میگردد.
مسائل جمعیتی آن دسته اموری هستند که از حالت تعادل و هماهنگی با سایر امور در مجموعه خود خارج شده و به صورت ناهمساز و پیچیده درآمده، به طوری که جمعیت که یک واقیعیت طبیعی است، بصورت یک معضل و مشکل بروز پیدا میکند بنابراین، مسائل جمعیتی امور ناهمساز و پیچیده‌ای هستند که به کمک تدابیر و سیاست های جمعیتی در مجموعه کلی باید هماهنگ و همساز گردند تا به صورت مشکلات اقتصادی واجتماعی بروز پیدا نکند. برای جلوگیری از یک چنین مشکلاتی نیاز به برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری جمعیتی است.
از یک دیدگاه سیاست‌های جمعیتی را به دو دسته تقسیم میکنند:
1) سیاست‌های جمعیت خرد
2) سیاست‌های جمعیت کلان


ادامه ي مطلب
امتیاز :


طبقه بندی: ،
اجتماع, اقتصاد, باروری, تبعيض جنسيت, تصميمات مدون, تنظيم خانواده, جامعه , جمعيت, جمعیت, خانواده, دان,

تاريخ : 15 فروردين 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : ketabpich | بازدید : <-PostHit->

تعداد صفحات:21
نوع فایل:word
فهرست مطالب:
چکیده
نگاهی به ازدواج در ایران در اعصار گذشته
مشکلات همسر گزینی و ازدواج درایران
تمایزات اجتماعی
تفاوت نسل ها
نظام حقوقی ایران در ارتباط با حقوق زنان
مشکلات مربوط به افزایش میزان مهریه
فقدان امکانات اولیه معیشتی برای شروع زندگی
بالابودن توقعات و انتظارات زوجین برای تشکیل خانواده
بحران هویت در بین جوانان در جامعه کنونی ایران
عدم تعادل جمعیتی در سن ازدواج در ایران
ازدواج موقت، راه حل یا پاک کردن صورت مسئله
نتیجه گیری، خانواده ایرانی، خانواده مقدس!
منابع

چکیده:
یکی از مهم ترین حوزه های جامعه شناسی مطالعه خانواده و ازدواج است. ازدواج نهادی است که از طریق آن مرد و زن با هم پیمان زناشویی میبندند. این پدیده اجتماعی شدیداً تحت تاثیر اوضاع اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جامعه بوده و افزایش و کاهش، میزان، نوع و عوامل موثر بر آن ارتباطی تنگاتنگ با شرایط جامعه دارد و با توجه به این که در یک ساخت اجتماع شکل گرفته یک نماد اجتماعی محسوب شده و در خود نابسامانی ها و بطور کل ویژگیهای جامعه را منعکس میسازد. ازدواج و تشکیل خانواده از قدیمی ترین نهادهای زندگی بشر است که از دیر باز مورد توجه متفکرین علوم اجتماعی، علوم اخلاقی، علمای مذهبی و سایر دانشمندان قرار گرفته است. در دهه های اخیر به علت پیچیدگی های امور مربوط به ازدواج، دامنه مسائل مربوط به آن به قلمروهای علوم دیگری همچون علم اقتصاد، جمعیت شناسی و علم سیاست نیز کشیده شده است.


ادامه ي مطلب
امتیاز :


طبقه بندی: ،
اجتماعی, ازدواج, ازدواج موقت, اقتصادی, تشکیل خانواده, تمایزات اجتماعی, جامعه شناسی, جمعیت شناسی, حقو,

<-BloTitle->
<-BloText->