خريد بک لينک
home theater in Los Angeles
Hookah Shisha Tobacco
فلنج
Barabas Ropa de hombre
سریعترین و بروزترین سایت دانلود کارآموزی و پروژه شبکه اجتماعی اشتراک گذاری تیکفا
<-BloTitle->
<-BloText->

تاريخ : 23 تير 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : ketabpich | بازدید : <-PostHit->

تعداد صفحات:37
نوع فایل:word
فهرست مطالب:
پیشگفتار
چکیده
مقدمه
ادبیات و سوابق موضوعی
بیان داده ها اطلاعات و تجزیه و تحلیل آنها
ید در خدمت سلامتی بدن
نقش ید در بدن
کمبود ید
کمبود ید در دنیا
چه بخوریم تا به کمبود ید دچار نشویم؟
ماهی غذای سلامتی
نقش تغذیه در سلامت دهان
نقش تغذیه در تکامل دندان
پوسیدگى دندانی
عوامل تغذیه اى موثر بر ایجاد پوسیدگى
عوامل موثر بر پوسیدگى زایی مواد غذایی
انواع پوسیدگى
فلوراید
افزودن فلوراید به آب
مراقبت هاى پیشگیرانه
انواع حافظه
مواد مغذی ضروری برای فعالیت مناسب مغز
مواد معدنی
غذاهای کمک کننده به حافظه
مواد غذایی نامناسب برای مغز
برنامه غذایی برای ارتقای حافظه
مشکلات فعلی غذای انسان
غذای انسان در قرآن کریم
نتیجه گیری
منابع

پیشگفتار:
غذیه نقش بسیار حائز اهمیتی در تامین سلامت انسان دارد و این امر به خصوص در مورد سالمندان که سامانه ایمنی بدن آنان نسبت به دیگر گروه های سنی ضعیف تر است، بیشتر صدق میکند.
نتایج بررسی تازه ای که دانش پژوهان علوم پزشکی در آمریکا بر روی بیش از صد تن از سالمندان با متوسط 87 سال سن، نشان داده است تغذیه صحیح و بهتر از سرعت روند تحلیل مغز میکاهد و از بروز عوارض ذهنی مانند بیماری فراموشی یا آلزایمر پیشگیری میکند.
نتایج این بررسی همچنین نشان داده که ویتامین های B ،C و E، چربی های ترانس یا چربی های سالم که بیش از همه در ماهی وجود دارد، نقش تعیین کننده ای در تقویت قوای ذهنی و عدم کاهش تحلیل مغز در سالمندان دارند.
نتایج پژوهش دیگری که از سوی پژوهشگران علوم پزشکی آمریکا صورت گرفته، نشان دهنده نقش حیاتی و بسیار مهم ویتامین D در تامین سلامت و طول عمر سالمندان است.
پژوهشگران آمریکایی با بررسی هایی که بر روی نمونه خون گروهی از سالمندان سفید پوست و سیاه پوست این کشور در سنین بالای 70 سال انجام داده، دریافتند پایین بودن سطح ویتامین D در خون به معنای تضعیف و تحلیل سامانه ایمنی و مرگ و میر سالمندان است.

چکیده:
تغییرات اجتماعی در کشور ایران و بسیاری از کشورهای منطقه، طی 30 سال اخیر، وضع سلامت مردم را مورد دستخوش و دگرگونی قرار داده است. تغییر سنت‌های گذشته و شیوه‌های جدید زندگی به تغییر در الگوهای غذایی از جمله افزایش دریافت چربی های اشباع و کاهش دریافت میوه و سبزی منجر شده، که این امر موجب افزایش شیوع بیماریهای غیر واگیر مانند بیماریهای قلبی عروقی، سرطان، دیابت و… شده است. بر اساس گزارش سازمان جهانی بهداشت در سال 2005 میلادی؛ بیماری‌های مزمن (بیماریهای قلبی عروقی، دیابت، چاقی، انواع سرطان و بیماریهای تنفسی) علت 60 درصد از مرگ‌ها بوده و 35 میلیون مرگ در سال به دلیل این بیماری‌ها رخ داده است. همچنین 80 درصد از مرگ‌های فوق در کشور‌های در حال توسعه کم درآمد مشاهده شده است. رژیم غذایی در دست کم، 35 درصد از کل موارد سرطان‌ها دخالت دارد که این رقم در زنان به 50 درصد میرسد. براساس پیش‌بینی سازمان جهانی بهداشت تا سال2020 موارد جدید سرطان‌ها به 15 میلیون میرسد.
بنابراین سرطان از جمله بیماری‌هایی است که تغذیه صحیح در پیشگیری و درمان آن میتواند نقش مهمی ‌داشته باشد. بعنوان مثال افرادی که کمتر از پنج بار در روز میوه و سبزی مصرف میکنند بیشتر در معرض خطر سرطان‌های دستگاه گوارش قراردارند. با توجه به نقش تغذیه در پیشگیری از سرطان‌ها در زیر به برخی از اجزای مواد غذایی که نقش پیشگیری کننده در سرطان‌ها را به عهده دارند اشاره میشود:
آنتی اکسیدان‌ها – آنتی اکسیدان‌های موجود در برخی از مواد غذایی با کاهش رادیکال‌های آزاد در بدن، در پیشگیری از انواع سرطانها نقش مهمی‌ دارنــد. مواد آنتی اکسیدانی مانند کاروتنوئیدها (رنگدانه‌های گیاهی)، ویتامین C، ویتامین E، سلنیوم که مانع از آسیب سلول‌ها و بافت‌ها میشوند، میتوانند از بروز تغییرات سلول‌های بدخیم جلوگیری کنند. سبزی‌های برگ سبز و زرد و میوه‌های رنگی مانند اسفناج، هویج، مرکبات، زردآلو و طالبی (منابع کاروتنوئیدی)، میوه‌ها به ویژه مرکبات و سبزی‌ها (منبع ویتامین C)؛ روغن جوانه گندم و آفتابگردان؛ مغزها مانند بادام و سبزی‌های برگ سبز (منبع ویتامین E) و غذاهای دریایی، گوشت و جگر منبع سلنیوم هستند. نتایج برخی مطالعات نشان داده است که مصرف منابع غذایی حاوی سلنیوم به کاهش خطر بروز سرطان ‌های پروستات، ریه و روده بزرگ منجر شده است. هچننین مصرف 10 بار گوجه فرنگی در هفته موجب کاهش خطر سرطان پروستات به میزان 35 درصد شده است.


ادامه ي مطلب
امتیاز :


طبقه بندی: ،
آفتابگردان, آلزایمر, آنتی اكسيدان , اسفناج, بادام, بيماريهای تنفسی, بیماری فراموشی, تغذیه, حافظه, دا,

تاريخ : 23 تير 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : ketabpich | بازدید : <-PostHit->

تعداد صفحات:102
نوع فایل:word
فهرست مطالب:
چکیده
مقدمه
طرح مسئله
اهمیت و فوائد موضوع تحقیق
اهداف تحقیق
فرهنگ‌ پذیری
جامعه و علوم اجتماعی جامعه شناسی
خرده فرهنگ
جامعه و علوم اجتماعی علوم اجتماعی جامعه شناسی
التقاط فرهنگ
التقاط فرهنگی
تعریف فرهنگ و تهاجم فرهنگی
هدف از تهاجم فرهنگی
اولین و آخرین قدم تهاجم فرهنگی
نمونه تهاجم فرهنگی
جمع‌بندی
تاریخچه تلویزیون
تاریخچه تلویزیون در ایران
چارچوب نظری
چارچوب تئوریکی
جامعه‌ معنوی
در این جامعه شاخص های ارتباطی زیر قابل سنجش است
اداره اورگانیک
ارتباطات عمقی
امتداد تاریخی ارتباط
کوچکی جمع و ارتباط تام
جامعه صوری
وسعت
اراده اندیشیده
بی نامی
ارتباط سطحی
نظریه دایزمن
نظریه لئوناردو برکویتز
نظریه بلسون
نظریه اجتماعی مابعد نوین ژان بودریلار
کلنر در جمع‌بندی این نظریه چنین نتیجه میگیرد
نظریه بندوراد نظریه شناختی و اجتماعی
نظریه دکتر لارنس فریدمن
فرضیه‌های تحقیق
فرضیه‌های اصلی
فرضیه‌های فرعی
متغیرهای تحقیق
معرف سازی
طبقه بندی اجتماعی
اوقات فراغت
خشونت
از خودبیگانگی
بزهکاری
تعریف مفاهیم نظری
طبقه اجتماعی
اوقات فراغت
خشونت
از خود بیگانگی
بزهکاری
جنس
مقدمه
فصل تاریخ ادبیات
خشونت در تلویزیون
اثرات تلویزیون بر کودکان و نوجوانان
رابطه رشد شناختی کودکان با ادراک برنامه‌های تلویزیون
رابطه رشد شناختی کودکان باادراک آگهی های تلویزیون
تلویزیون و دشواری های رفتاری
تلویزیون و اثرات منفی آن بر تحصیل کودکان
تلویزیون و اثرات منفی بر تخیلات کودکان
چرا کودکان و نوجوان تلویزیون تماشا میکنند
تماشای تلویزیون با هدف یادگیری
تلویزیون درحکم مصاحب
تماشای تلویزیون برای فرار از واقعیت‌ها
تماشای تلویزیون برای بیداری و تحریک
تماشای تلویزیون برای کسب اطمینان خاطر و آرامش
اثرات منفی و مثبت تلویزیون بر کودکان و نوجوانان در افزایش پرخاشگری
تلویزیون و کودکان مطالعه تجربی تاثیرات تلویزیون بر نوجوانان
تلویزیون در زندگی جوانان؟ مالتزک؛ هامبورگ ( 1959)
دلایلی برای بیزاری جستن از تلویزیون
تاثیر تلویزیون ازدیدگاه روانشناسی
برون فکنی
خانم هیمل وایت
از دیدگاه جامعه شناسان
از دیدگاه اخلاق و اجتماعی
نقش رسانه‌های جمعی در اجتماع
نتیجه
نتیجه آخر مطلب
پیشنهادات
مشکلات تحقیق
منابع

چکیده:
بسیاری از دانش پژوهان، متفکران و مصلحان اجتماعی عصر حاضر را با نام های متفاوتی چون عصر تکنیک، عصر ارتباطات، دهکده جهانی و رهبری از راه دور نامیده اند البته رهبری از راه دور نه تنها در مورد ماهواره ها و فضا پیماها صادق است، بلکه هدایت از مسافت دور به وسیله رسانه های گروهی در مورد انسان نیز صدق میکند.
تا قرن 20، رهبری و ارشاد انسان رویا رو و بر اساس ارتباط بود، در صورتیکه در عصر حاضر ارتباطات یک طرفه و از راه دور صورت میگیرد. بطوری که بین شنونده و گوینده، یا بهتر بگوییم بین موثر و متاثر بطور نسبی فاصله زیادی وجود دارد. برخی معتقدند که رسانه های گروهی دارای چنان قدرتی هستند که میتوانند نسلی تازه در تاریخ بشر پدید آورند، نسلی که با نسلهای پیشین بسیار متفاوت است.
لارو سفلدومرتن (Lazerseld & Merton) در تشریح این عقاید متفکران مینویسند:
«وسایل ارتباط جمعی جدید ابزاری بس نیرومندند که میتوان از آن در راه خیر و شر با تاثیری شگرف سود برد و چنان چه کنترل مطلوب وجود نداشته باشد، امکان استفاده از این وسائل در راه شر بیشتر از خیر آن است.
تقریباً در اکثر کشورها، به ویژه کشورهای در حال رشد تعداد نسل جوان بیشتر و دلبستگی آنان بر رسانه های جمعی فزونتر است. تحقیقات انجام شده در شهر تهران، حاکی از آن است که بیشتر تماشا کنندگان تلویزیون کودکان زیر 15 ساله و بعد از آنان بانوان خانه دار و سپس جوانان بیشتر از 15 سال هستند.
امروزه بررسی اثرات این وسایل از پیچیده ترین مباحث انحرافات اجتماعی است. به همین دلیل، جامعه شناسان در صحت نتایج و پژوهش هایی از این قبیل، تردید نشان میدهند. البته علی رغم تاثیر انکار ناپذیر رسانه های جمعی در آموزش فرهنگ سازی، القاء عقیده و غیره باید اذعان داشت که در زمینه اثر این وسایل در رفتار انسان، تحقیقاتی به عمل آمده است که البته تحقیقاتی که بتواند اثرات تلویزیون سینما و مطبوعات را در انحراف و بزهکاری جوانان در کشور ثابت کند بسیار کم است در این تحقیق تاثیرات رسانه هایی تصویری چون تلویزیون، بر رفتار کودکان و نوجوانان مورد بررسی قرار میگیرد.

مقدمه:
از دیرباز ارتباط، برقراری ارتباط و انتقال پیام به مخاطبان مورد توجه جوامع بشری بوده و میباشد از زمانی که انسان به فکر ایجاد ارتباط با همنوعان خود افتاد در صدد برآمد تا ابزار آن را شناخته و بدست آورد تا به وسیله آن از موقعیت انسان های دیگر با خبر شود به همین منظور ابتدا از کشیدن تصاویر روی سنگ ها و تنه های درخت و بعد گفتار و نوشتار با یکدیگر ارتباط برقرار میکردند ولی به همان شکل باقی نماند و رفته رفته بر حسب نیاز جامعه پیشرفت میکرد و تحولات عظیمی در آن رخ میداد.
از عوامل بسیار مهمی که باعث گسترش روابط از لحاظ تجاری و تبادل فرهنگی گردید بوجود آمده راه های ارتباطی بین روستاها و شهرهای کوچک و بزرگ بودن با نزدیک شدن مسیر شهرها و روستاها روابط انسان ها شکل جدیدی به خود گرفت و باعث تغییر الگوها و ارزش های جوامع روستایی و شهری گردید راه اطلاع سریع انسان ها را از دستاوردهای جدید کشاورزی و صنعتی میسر ساخت و این امر سبب دگرگونی در روابط اقتصادی سیاسی اجتماعی فرهنگی و همچنین در تعیین الگوهای مصرف، سیستم معیشتی و هنجارها بود.
برقراری ارتباط بین افراد گروه ها مستلزم وسایل خاصی است که به کمک آن ها بتواند پیام ها و خواسته های خود را به یکدیگر منتقل کنند با محیط زندگی بهتر آشنا شوند خود را با آن هماهنگ سازد و یا برای بهبود شرایط آن اقدام نمایند برای آن که چگونگی انعکاس واقعیت عینی اشیاء در فکر انسان به دیگران منتقل شود باید بار دیگر آن را عینی ساخت و افکار را که محصول انعکاس دنیای خارج است به صورت عادی و قابل فهم در آورد عادی کردن و قابل انتقال ساختن انعکاس واقعیت ها محیط زندگی در فکر انسان با وسایل و روشهای گوناگون صورت میگیرد بطور کلی استفاده از وسایل مختلفی که برای بیان اندیشه های انسانی و شناخت محیط زندگی به کار میروند تابع شرایط و اوضاع تاریخی جوامع انسانی است زیرا در هر جامعه به تناسب نیازها و پیشرفت های آن برای برقراری ارتباط بین افراد و انتقال افکار و اطلاعات وسایل معینی ایجاد میشوند.
بطور مثال ورود وسایل ارتباط جمعی نظیر روزنامه، رادیو، تلویزیون، به درون یک قبیله دور افتاده با یک روستای منزوی موجبات باز شدن آن را بسوی دیگر قبایل و روستاها و بطور کلی جهان فراهم میسازد و جامعه به سوی اقتصاد بازار و بطور کلی پیدایی عصر مبادله چه به صورت پایاپای چه با استفاده از ابزار مبادله صورت میپذیرد.
پیدایش تلویزیون اروپایی بعنوان اولین گام در راه جهانی شدن ارتباطات جمعی علی رغم همه موانعش نظیر مشکلات زبان فرهنگ آداب و سنن و … نوید بخش تجربه ها و اندیشه های نو در این باب گردید و آنچنان که هم امروزه سخن از تلویزیون آسیایی به میان آمده است تمامی این تجربیات به نزدیکی بیشتر با یکدیگر در پرتو عصر ارتباطات خواهد انجامید.
در جهان امروز، وسایل ارتباط جمعی روزنامه، رادیو و تلویزیون و سینما با انتقال اطلاعات و معلومات جدیدی و مبادله افکار و عقاید عمومی در راه پیشرفت فرهنگ و تمدن بشری نقش بزرگی به عهده گرفته اند و بطوری که بسیاری از دانشمندان قرن بیستم را عصر ارتباطات نام گذاشته اند. رسانه های جمیعی عبارتند از مطبوعات رادیو تلویزیون فیلم سینمایی تصاویر و انواع کاست صوتی و ویدئو.


ادامه ي مطلب
امتیاز :


طبقه بندی: ،
التقاط فرهنگی, اورگانيک, اوقات فراغت, بزهكاری, بلسون, تحقيق, تلويزيون, تهاجم فرهنگی, جامعه, جامعه شن,

تعداد صفحات:104
نوع فایل:word
فهرست مطالب:
فصل اول – طرح تحقیق
مقدمه
بیان مسئله
ضرورت و اهمیت تحقیق
اهداف تحقیق
هدف کلی
اهداف جزئی
فرضیه های تحقیق
مفاهیم و تعاریف عملیاتی واژه های تحقیق
تعاریف مفهومی واژه های تحقیق
تعاریف عملیاتی واژه های تحقیق
فصل دوم – ادبیات و پیشینه تحقیق
مقدمه
مبانی نظری تحقیق
آشنایی با مفاهیم بهره وری
تاریخچه بهره وری
تعریف لغوی بهره وری
تعریف کلی بهره وری
تعریف سازمانی بهره وری
سایر تعاریف بهره وری
بهره وری چیست؟
مولفه های بهره وری
کارآیی
اثربخشی
اهمیت بهره وری
تفاوت بهره وری با تولید
سطوح بهره وری
بهره وری در سطح بین المللی
بهره وری در سطح ملی
بهره وری در سطح بخش
بهره وری در سطح سازمان و شرکت
بهره وری در سطح واحد تولیدی
بهره وری فرد شاغل
چرخه مدیریت بهره وری
اندازه گیری بهره وری
تجزیه و تحلیل شاخص های بهره وری
عوامل بازدارنده ارتقای بهره وری
آشنایی با مفاهیم مدیریت تجربه مشتری
مدیریت تجربه مشتری
تعاریف مدیریت تجربه مشتری
ویژگی های مدیریت تجربه مشتری
سطوح مدیریت تجربه مشتری
چارچوب مدیریت تجربه مشتری
چرخه برنامه های مدیریت تجربه مشتری
فرآیند مدیریت تجربه مشتری
مدیریت تجربه مشتری بمنظور ساخت مارک و بهبود سودآوری بلندمدت
مزایای مدیریت تجربه مشتری
مراحل چهارگانه اجرای مدیریت تجربه مشتری
شاخص های مدیریت تجربه مشتری و اندازه گیری آن
تحقیقات مربوط به موضوع
تحقیقات مربوط به بهره وری
تحقیقات داخلی بهره وری
تحقیقات خارجی بهره وری
تحقیقات مربوط به مدیریت تجربه مشتری
جمع بندی
فصل سوم – روش شناسی تحقیق
مقدمه
روش تحقیق
جامعه آماری
نمونه آماری
ابزار اندازه گیری
پرسشنامه بهره وری سازمانی
روایی و پایایی پرسشنامه بهره وری سازمانی
پرسشنامه مدیریت تجربه مشتری
روایی و پایایی پرسشنامه مدیریت تجربه مشتری
پرسشنامه مدیریت روابط با مشتری
روایی و پایایی پرسشنامه مدیریت روابط با مشتری
فرم مشخصات فردی
متغیرهای تحقیق
روش های آماری جهت تجزیه و تحلیل یافته ها
فصل چهارم – تجزیه و تحلیل یافته های تحقیق
مقدمه
تحلیل توصیفی اطلاعات مربوط به متغیرهای عینی نمونه آماری
تحلیل استنباطی فرضیه های تحقیق
آزمون کالموگراف اسمیرنف برای تعیین نرمال بودن توزیع داده ها
فرض های کلی تحقیق
فصل پنجم – خلاصه، بحث، نتیجه گیری و پیشنهادات
مقدمه
خلاصه تحقیق
بحث و نتیجه گیری
محدودیت¬های تحقیق
پیشنهادات
پیشنهادات برگرفته از تحقیق
پیشنهاد به محققین
منابع و مآخذ
ضمائم
چکیده انگلیسی

فهرست جداول:
آزمون کالموگراف اسمیرنف برای مولفه رضایت مشتری
آزمون کالموگراف اسمیرنف برای مولفه کیفیت
آزمون کالموگراف اسمیرنف برای مولفه وفاداری
آزمون کالموگراف اسمیرنف برای مولفه مارک
آزمون کالموگراف اسمیرنف برای مولفه ارتباط متقابل با مشتری
آزمون کالموگراف اسمیرنف برای مولفه درک و تفکیک مشتری
آزمون کالموگراف اسمیرنف برای مولفه جذب و حفظ مشتری
آزمون کالموگراف امیرنف برای مولفه توسعه و ویژه سازی روابط با مشتری
رابطه مدیریت تجربه مشتری با بهره وری سازمانی
رابطه مدیریت تجربه مشتری با کارایی
رابطه مدیریت تجربه مشتری با اثربخشی
تحلیل واریانس رگرسیون متغیر ملاک (CRM) بر مبنای متغیرهای پیش بین (مولفه های CEM)
پیش بینی مدیریت روابط با مشتری از روی متغیرها
رابطه مولفه های CEM با CRM
شاخص و آماره های تحلیل رگرسیون چند متغیری (درک و تفکیک مشتری)
تحلیل واریانس رگرسیون چند متغیری (درک و تفکیک مشتری)
شاخص و آماره های تحلیل رگرسیون چند متغیری (ارتباط متقابل با مشتری)
تحلیل واریانس رگرسیون چند متغیری (ارتباط متقابل با مشتری)
شاخص و آماره های تحلیل رگرسیون چند متغیری (جذب و حفظ مشتری)
تحلیل واریانس رگرسیون چند متغیری (جذب و حفظ مشتری)
شاخص و آماره های تحلیل رگرسیون چند متغیری (توسعه و ویژه سازی روابط با مشتری)
تحلیل واریانس رگرسیون چند متغیری (توسعه و ویژه سازی روابط با مشتری)
رابطه مولفه های CEM با مولفه های CRM

فهرست نمودارها:
عوامل موثر بر بهره وری یک سازمان
چرخه بهبود بهره وری
سطوح مدیریت تجربه مشتری
چارچوب مدیریت تجربه مشتری
شاخص های مدیریت تجربه مشتری
توزیع درصد فراوانی گروه های سنی مدیران
توزیع درصد فراوانی جنسیت مدیران
توزیع درصد فراوانی مدرک تحصیلی مدیران
توزیع درصد فراوانی رشته های ورزشی
توزیع درصد فراوانی درجه مربیگری مدیران

چکیده:
ادامه حیات هر سازمانی در دنیای رقابتی امروز در گرو بهره وری بالا و شیوه مدیریتی مناسب برای دست یابی به آن است. درست زمانی که سازمانها با استفاده از ایده مدیریت ارتباطات مشتری (CRM) از این نگرانی آسوده بودند، اصطلاحی جدید ظاهر شد: مدیریت تجربه مشتری (CEM). مدیریت تجربه مشتری به سادگی عبارت است از مدیریت کردن تجربه مشتری. هدف پژوهش حاضر بررسی ارتباط بین مدیریت تجربه مشتری و بهره وری سازمانی در سازمانهای ورزشی است. تحقیق از نوع توصیفی، همبستگی و از شاخه تحقیقات میدانی است. ابزار تحقیق پرسشنامه بود که پس از تعیین روایی و پایایی بین افراد نمونه توزیع و داده ها گردآوری شد. برای تعیین میزان ارتباط مولفه های مدنظر ضریب همبستگی پیرسون مورد استفاده قرار گرفت. این تحقیق نشان داد که بین مدیریت تجربه مشتری و بهره وری در سازمانهای ورزشی رابطه مثبت و مستقیم وجود دارد و با استفاده از این شیوه مدیریتی میتوان افراد زیادی را جذب ورزش کرده و از این طریق کارایی و اثربخشی و به تبع آن بهره وری سازمانهای ورزشی را تا حد بسیار زیادی بهبود بخشید.

مقدمه:
عصر ما عصر تغییرات و دگرگونی هاست. در هیچ عصری امواج دگرگونی ها تا این حد خروشان نبوده و در هیچ عصری، زندگی بشر تا این حد ناپایدار و دستخوش تحولات پی در پی نبوده است. دنیای امروز از جهات مختلف اجتماعی، اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و تکنیکی در حال تحول و دگرگونی است و به خصوص در دو دهه گذشته، تغییرات وسیعی در نظام جهانی شکل گرفته و در آینده نیز بطور قطع این تغییرات گسترده تر و سریع تر خواهد شد.
سازمانها، خرده نظام هایی از نظام جامعه هستند که تحت چنین شرایطی، دگرگونی ها و تحولات عمیق و بنیادی در آن ها نیز به وقوع می پیوندد. در این شرایط از الگوها و سبک های مدیریت تا رفتار کارکنان، از ارزش های کاری تا تکنولوژی به کار رفته، از فرهنگ سازمانی تا ساختار سازمانی و استراتژی و خط مشی های سازمانی و بطور کلی تمامی نهادها و سازمان ها در کلیه سطوح سلسله مراتب سازمانی، ملزم به اعمال این دگرگونی ها هستند تا موفقیت و کامیابی آن ها در این نظام جهان رقابتی تامین شود.
امروزه ایجاد تغییر و تحول در سازمانها، یک امر ضروری و اجتناب ناپذیر است، چرا که جوامع، سازمانها، رقبا و … همه در حال تغییر و تحول هستند و هر سازمانی که نخواهد از این تغییرات و دگرگونی ها تبعیت کند و راکد و آرام بماند و با محیط بیرون خود، هماهنگی و همسویی نداشته باشد، محکوم به فنا بوده و با جذب آنتروپی مثبت به بی نظمی و افول و اضمحلال گرایش پیدا میکند، زیرا فلسفه وجودی سازمانها نیاز جامعه بوده و بنابراین جوامعی پیشرفته و توسعه یافته هستند که سازمان های کارا و اثربخش و توسعه یافته ای داشته باشند.
منظور از نیاز جامعه، همان نیاز مشتریان است. سازمان ها، چه تولیدی و چه خدماتی برای موفقیت ناگزیر از در نظر گرفتن نیاز مشتری بعنوان مهم ترین عامل هستند. اما باید این امر را نیز مدنظر قرار داد که مشتریان برای رفع نیازهای خود ترجیحاتی دارند و بر مبنای همین ترجیحات، سازمانهای بخصوصی را انتخاب میکنند. پس یکی از راهکارهای موفقیت برای هر سازمانی این است که خود را به یکی از انتخاب های بی قید و شرط مشتری مبدل سازد. این کار مستلزم آن است که درک و تجربه مشتری بعنوان عامل مهم مورد توجه قرار گیرد، زیرا مشتری براساس تجربه قبلی خود از تعامل با یک سازمان، تصمیم به تکرار خرید یا بهره مندی از خدمات آن سازمان میگیرد. در صورتی که تجربه مشتری از سازمان و خدمات آن مثبت باشد و سابقه ذهنی مطلوبی از آن سازمان داشته باشد، دوباره به آن سازمان مراجعه میکند، اما اگر در تعامل قبلی خود با سازمان درک او از سازمان به اندازه کافی مطلوب نبوده باشد احتمال مراجعه مجدد او کاهش می یابد که این در دراز مدت منجر به کاهش بهره وری و به تبع آن کارایی و اثربخشی در سازمان خواهد شد.


ادامه ي مطلب
امتیاز :


طبقه بندی: ،
اثربخشی, ارتباط متقابل با مشتری, باشگاه های ورزشی, بهره وری, تحقیق, تربیت بدنی, تولید, حفظ مشتری, دا,

تاريخ : 23 تير 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : ketabpich | بازدید : <-PostHit->

تعداد صفحات:25
نوع فایل:Word
فهرست مطالب:
مقدمه
هدف های ارزشیابی و امتحان
تهیه بانک سوالات استاندارد
ارزشیابی در سه مرحله انجام گیرد
ارزشیابی از آموخته های قبلی دانش آموزان
ارزشیابی مرحله ای از آموخته های دانش آموزان
ارزشیابی پایانی
بارم بندی سوال ها
تجزیه و تحلیل نتایج امتحان
روش تجزیه و تحلیل نتایج امتحان
استفاده از تجزیه و تحلیل نتایج امتحان در تدریس
روش های مختلف ارزشیابی پیشرفت تحصیلی
منابع و ماخذ

مقدمه:
پیشرفت تحصیلی یکی از متغیرهای اصلی آموزش و پروش است ولی میتوان از آن بعنوان شاخص عمده سنجش کیفیت آموزش و پرورش یاد کرد. معمولاً پیشرفت تحصیلی بر اساس نتایج آزمون ها مورد سنجش قرار میگیرد و نمراتی که دانش آموزان در دروس مختلف کسب می نمایند نشانی از میزان پیشرفت تحصیلی آنان تلقی میکنند.
یک مرحله از طراحی آموزش، تعیین نظام ارزشیابی است. ارزشیابی صحیح اطلاعاتی از قبیل نقاط قوت و ضعف موجود در طرح، صحت و دقت نحوه ارزشیابی و میزان آمادگی شاگردان برای قبول آموزش های بعدی را در اختیار معلم قرار میدهد.
نتایج ارزشیابی تشخیص و مقایسه آن با ارزشیابی پایان تدریس میتواند معیار موثری باشد زیرا تا اطلاعات بدست آمده، از ارزش و اعتبار بیشتری برخوردار شود. نتیجه ارزشیابی و سنجش میزان یادگیری شاگردان میتواند نمایانگر موفقیت یا عدم موفقیت برنامه آموزشی باشد.
اگر نتایج ارزشیابی چندان رضایت بخش نباشد میتواند دلایل زیر را برای توجیه آن بکار برد.


ادامه ي مطلب
امتیاز :


طبقه بندی: ،
آموزش و پروش, ارزشيابی, امتحان, بانک سوالات, برنامه آموزشی, تدريس, دانش آموزان, دانلود پروژه, دوره ع,

تعداد صفحات:38
نوع فایل:word
فهرست مطلب:
هیدرولوژی چیست ؟
سیکل (چرخه) هیدرولوژی
بارندگی
تبخیر
مسائل شناخت آب های سطحی
هواشناسی و هیدرولوژی
هواشناسی عمومی
مقدمه
بارندگی
تبخیر
عناصر هواشناسی
ایستگاه سینوپتیک
باران سنجی
باران سنج های ساده
باران سنج روزانه معمولی
باران سنج ذخیره ای
بارن سنج های ثبات
باران نگار وزنی
باران نگار سیفونی
باران نگار ترازویی
انواع تشت تبخیر
تشت استاندارد انگلیسی
تشت کلاس A (استاندارد آمریکایی)
تشت استاندارد روسی
انواع دماسنج ها
دما
دماسنج معمولی
دماسنج حداکثر
دماسنج حداقل
دماسنج حداقل – حداکثر
دمانگار
دماسنج گازی
نگاه اجمالی
دماسنج گازی ساده
خطای موجود در دماسنج گازی
اصلاح دماسنج گازی
اصلاح فشارسنج جیوه‌ای
رطوبت سنج
سایکرومتر
رطوبت نگار
رطوبت – دمانگار
عوامل تغییر دما
فصول و طول روز
جریان های اقیانوسی
باد
عرض جغرافیایی
خشکی ها
ارتفاعات
پوشش ابر
مشخصه های سطوح
جهت گیری دامنه ها
درجه حرارت هوا
آنومالی دمایی
تغییر قائم دما
دماسنج
مقیاس‌های دماسنجی
سیستم فارنهایت (Fahrenheit)
سیستم سلزیوس (Celsiuse) (سانتی گراد)
سیستم مطلق (ِِAbsolute)
دماسنج حداقل
دمانگار (Thermograph)
سیستم ترمودینامیکی
نگاه اجمالی
سیستم
محیط
مثال های واقعی سیستم و محیط
ترمودینامیک
کمیت های ماکروسکوپیکی
کمیتهای میکروسکوپیکی
مقایسه دیدگاه های ماکروسکوپیکی و میکروسکوپیکی
تفاوت دیدگاه ماکروسکوپیکی و میکروسکوپیکی
فشار هوا
واحد فشار هوا
پراکندگی افقی فشار هوا
سیستم ناوه (Trough)
سیستم پشته (Ridge)
کمربدهای فشار در جهان (Planetary Pressure Belts)
ابزارهای فشار سنجی
فشار سنج جیوه ای
فشار سنج فلزی
فشار نگار
آشنایی با ماهواره های هواشناسی
ایستگاه های هوا شناسی در ایران
اهمیت هواشناسى
پیش بینى 24 ساعت آینده وضعیت هوا
وضعیت ایران در جهان
درصد خطا در ایران
دلیل عدم استفاده از باران مصنوعى
نحوه تشکیل ابر و باران مصنوعى
از بین بردن هواى آلوده
مشکلات تغییرات فصل
تفاوت دماى شرق و غرب تهران
تفاوت بارندگى در نقاط مختلف کشور
دلیل ثبت اطلاعات هواشناسى جهان در سازمان مربوطه
تعداد کل ایستگاه هاى هواشناسى در ایران
آمار ماهیانه ایستگاه سینوپتیک تهران از بدو تاسیس تا سال 2004
نمونه عکس های بازدید از ایستگاه سینوپتیک شهرستان شوشتر


ادامه ي مطلب
امتیاز :


طبقه بندی: ،
ارتفاعات, ايستگاه هواشناسی, باران سنجی, باران مصنوعى, ترمودینامیک, دانلود پروژه, دماسنج, دماسنج گازی,

تعداد صفحات:80
نوع فایل:word
فهرست مطالب:
فصل اول – کلیات تحقیق
مقدمه
بیان مساله
اهمیت و ضرورت مسئله
سوالات پژوهش
تعریف مفاهیم
شبکه اینترنت
چت روم
فصل دوم – مطالعات اکتشافی و مرور پیشینه تحقیق
پیشینه داخلی
نظریه کارشناسان
مصاحبه اکتشافی
مقاله
روش پژوهش
فصل سوم
تحلیل نظری
مدل نظری
فصل چهارم – روش شناسی تحقیق
روش تحقیق
جامعه آماری و حجم نمونه
شیوه انتخاب واحد نمونه
روش گردآوری
فصل پنجم – فرضیات
نظریه
متغیرهای پژوهش
تعریف عملیاتی
فصل ششم – ضمائم
پرسشنامه
مصاحبه
منابع

مقدمه:
انسان امروز دز جامعه ای زندگی میکند که نیازمند برقراری رابطه با محیط اطراف و افراد حاضر در جامعه خویش میباشد.
جهان امروز به دنیای الکترونیک و دهکده جهانی معروف میباشد که در این دهکده جهانی افراد از هر سوی دنیا با هر ملیت و هر عقیده ای که باشند در آن حضور مییابند و با یکدیگر تبادل نظر و مبادله اطلاعات مینمایند.
یکی از این ارتباطات، ارتباط از طریق دنیای اینترنت و گفتگوهای چند نفره در اتاق های گفتگوی چت میباشد. که افراد از هر سوی دنیا با عقاید و اعتقادات متفاوت وارد این اتاق های گفتگوی چت شده و با یکدیگر ساعت ها بی آن که متوجه گذر زمان باشند به گفتگو می پردازند البته از نوع نوشتاری.
حال در این پژوهش سعی بر آن است تا انواع گفتگوها از طریق چت و انواع روم های موجود را بررسی کنیم. و اینکه آیا این ارتباط میتواند سالم باشد یا خطر آفرین برای نسل حاضر است.
افراد چت را فقط به عنوان ابزاری برای سرگرمی و گذران وقت میدانند و نه وسیله ای برای آموزش از راه دور و ارتباط آفرینی با دوستانی از هر سوی دنیای بیکران.
در این پژوهش علل کشش و جاذبه دو جنس مخالف به یکدیگر و چرا انتخاب یکدیگراز طریق چت مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
و چرایی بیشتر وقتی خود را نشان میدهد که جوانان 30-25 ساله ایرانی هنوز ساعت ها وقت خود را صرف چت می کنند و چرا باید جوانی که به این سن و سال هنوز به خط مشی واقعی زندگی خود دست نیافته باشند؟ و وقت خود را پای کامپیوتر و بیهوده گرایی بگذراند.
و این که در نهایت بدانیم در دنیای امروز چت خوب یا بد؟


ادامه ي مطلب
امتیاز :


طبقه بندی: ،
ارتباطات, اطلاعات, الکترونیک, اینترنت, تحقیق, حجم نمونه, دانشجو, دانلود پروژه, دنیای اینترنت, دهکده ,

تعداد صفحات:229
نوع فایل:word
فهرست مطالب:
فصل 1 – توضیح درباره موسسه تحقیقات آفات و بیماریهای گیاه
مقدمه
تاریخچه موسسه تحقیقات آفات و بیماریهای گیاهی
توضیح وظایف اساسی موسسه
تشکیلات موسسه
بخش تحقیقات آ‍فت کش‌ها
بخش تحقیقات حشرات زیان آور به گیاهان
بخش تحقیقات علف‌های هرز و انگل‌های گلدار
بخش تحقیقات سن گندم
بخش تحقیقات بیماریهای گیاهان
بخش تحقیقات رده‌بندی حشرات
بخش تحقیقات جانور شناسی کشاورزی
بخش تحقیقات نماتود شناسی گیاهی
بخش تحقیقات مبارزه بیولوژیک
بخش تحقیقات ویروس شناسی و بیماریهای ویروسی گیاهی
بخش تحقیقات شناسایی رستنی ها
بخش تحقیقات بیولوژی مولکولی و بیوتکنولوژی
نیروی انسانی
طرح‌های تحقیقاتی
انتشارات
منابع فصل
فصل 2 – معرفی محل کارآموزی
معرفی محل کارآموزی
فصل 3 – کلیات
کلیات
فصل 4 – پرپاراسیون میکروسکوپی حشرات و اتاله کردن حشرات
اتاله کردن حشرات
تهیه پرپاراسیون از حشرات کوچک
منبع این فصل
فصل 5 – آزمایشات مربوط به مگس سفید گلخانه‌ای و پروژه مربوط به آن
مقدمه
مرفولوژی مراحل رشدی
دموگرافی و دینامیسم جمعیت
پروژه مگس سفیدگلخانه‌ای
مگس سفید
سم آندوسولفان و مبارزه شیمیایی با مگس‌های سفید گلخانه‌ای
انواع آندوسولفان
عسلک پنبه
کنه دو نقطه‌ای
شپشک آرد آلود ساحلی
منابع این فصل
فصل6 – پروژه سن گندم و تاثیر روی کاهش سن‌زدگی در مزرعه آسیب‌دیده توسط این آفت
زیرراسته ناجور بالان
کلید شناسایی خانواده‌های مهم سن‌ها
رده‌بندی سن‌ها
زیر راسته سن‌های آبزی
زیر راسته سن‌های خاکزی
سن گندم
پروژه سن گندم و تاثیر سموم در کاهش سن زدگی روی مزرعه آسیب دیده
مواد و روش‌ها
نتایج
بحث
نتیجه این آزمایشات
منابع این فصل
فصل هفتم – پروژه مگس قهوه‌ای جالیز و جداول مربوط به آن بعد از تاثیر سموم مربوطه
مگس قهوه‌ای جالیز
24 SC Tracer
سم دلتامترین 5/2% EC
دپیترکس 80% SP
موسپیلان 4/20%
مگس خربزه
سرخرطومی هندوانه
منابع این فصل
فصل هشتم – آزمایشات جهت بررسی اثرات سموم بر روی درصد جوانه‌زنی بذور کلزا
آزمایشاتی جهت بررسی اثرات سموم بر روی درصد جوانه‌زنی بذور کلزا
فصل نهم – UAV،GPS،GIS‌ و نقش آن ها در حفظ نباتات
مقدمه
ابعاد کشاورزی دقیق
امکان بالقوه وجود آفات در کشت دقیق
PIPM‌ درون مزرعه
سیستم‌های حس کننده از راه دور UAV
تجزیه و تحلیل اطلاعات مربوط به عکس‌های حاصله از دستگاه UAV
PIPM‌ در سطوح وسیع
اطلاعات منطقه‌ای
اطلاعات مربوط به مقیاس محلی
سیستم حمایت از تصمیم
ذخیره و بازیافت GIS
به کارگیری GIS و IPM‌ حشرات
IPM و تکنولوژی حشرات
منابع این فصل
فصل دهم – منابع
منابع لاتین
منابع فارسی

مقدمه:
آدمی از سپیده دم ظهور بر این کره خاکی و از آن هنگام که دوران شکارگری دانه‌ها و میوه‌ها را پشت سر گذاشت و برای تهیه غذای کافی به کشاورزی پرداخت، همواره درگیر نبردی بی امان با عواملی بوده است که بعضی تندرستی و بقای او را با ایجاد بیماری های گوناگون به چالش طلبیده اند و برخی با نابودسازی قوت و غذای او قحطی و مرگ‌های ناشی از گرسنگی و بی غذایی را باعث شده‌اند.
کشتار بی رحمانه و گسترده بیماری های همه‌گیری همچون طاعون، وبا، مالاریا، تب زرد، سل و … در دوران‌های گذشته گهگاه نسل بشر را حتی تا آستانه نیستی و نابودی بوده است و زیان‌های وسیع آفات و بیماری های گیاهی نظیر ملخ، سن، بیماری های قارچی و …. با ایجاد قحطی های هولناک، مرگ‌های دسته جمعی ناشی از گرسنگی را به دنبال داشته است. در تاریخ بشری تلفیق زیان‌های این دو گروه کراراً دیده شد که فجایع سهمگینی آفریده است.
تا حدود یک قرن پیش، به واقع بشر پس مانده خوار سفره آفات و بیماری های گیاهی بود که حاصل دسترنج او در کشتزارها و انبارها را نابود می ساخت و تنها از اوایل قرن بیستم میلادی، بشر توانسته است به کمک دانش و فناوری، مبارزه موثری را با این عوامل آغاز کند.
تحقیقات گیاه پزشکی و جستجو برای یافتن راه‌حل‌های موثر در مبارزه با آفات کشاورزی زمانی ممکن شد که انسان بر خلاف گذشته این عوامل را سرنوشت محکوم و گریزناپذیر ندانست بلکه عوامل طبیعی به شمار آورد که میتوان به کمک هوش و دانش بر آن ها چیره شد.
به واقع تحقیقات گیاه پزشکی حاصل تفکر نوین و نگرش جدید انسان به طبیعت پیرامونی است و گیاه پزشکان امروزه بخش مهمی از مسئولیت سنگین تامین خوراک بیش از 6 میلیارد نفوس بشری را بر دوش دارند.
گیاه پزشک ایرانی باید هم فون و فلور طبیعی ایران را مد نظر داشته باشد و هم گونه‌های وارداتی را که اکثرا بومی شده‌اند مورد بررسی قرار دهد و هم به موجودات زنده‌ای که مداوماً از مبادی ورودی رسمی و یا از مرزهای طولانی کشور به صورت غیر قانونی (از جمله آفات و بیماری ها و علف‌های هرز قرنطینه‌ای) وارد میشوند در چالش باشد. در مطالعه جانوران و حشرات و گیاهان و غیره هم باید فون و فلور Afrotropical و هم با منطقه Oriental‌ و هم با منطقه پاله آرکتیک (که بخش اعظم سرزمین در آن قرار دارد) آشنا باشد که عناصر فراوانی از هر سه منطقه اصلی جغرافیایی جانوری (zoo geography) در ایران وجود دارند توجه به این پیچیدگی ها، دشواری کار و مسئولیت سنگین گیاه پزشکان ایران را به خوبی نشان میدهد.


ادامه ي مطلب
امتیاز :


طبقه بندی: ،
آفات, آفات گياهی, آندوسولفان, آ فت كش , انگل , بيماری, بيوتكنولوژی, بيولوژيک, بيولوژی, تب زرد, تكنول,

تاريخ : 23 تير 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : ketabpich | بازدید : <-PostHit->

تعداد صفحات:129
نوع فایل:word
فهرست مطالب:
تقویت فشار گاز
بررسی فرآیند کمپرس گاز از شیر ورودی تا ولو خروجی
سیستم های اصلی توربو کمپرسور
سیستم روغن کاری
سیستم استارت
سیستم گاز سوخت
طراحی سیستم
ساختمان سیستم کنترل
سیستم حفاظتی
سیستم متوالی
بهره برداری از واحدها
واحد استپ
انواع حسگرهای مورد استفاده در واحد
سنسورهای سرعت و حرکت شافت
سنسورهای لرزش
اندازه گیری و تبدیل فشار گاز (عناصر برقی)
پل وستون
مبدل ترانسفورماتور تفاضلی متغیر خطی
مبدل برقی فشار
سیستم ترانسفور تفاضلی متغییر خطی
مبدل پتانسیمتری
مبدل خازن متغییر خطی
سنسور فشار، نوع القاء کننده متغییر
المان های اندازه گیری فشار با استفاده از روش اندازه گیری طول نسبی
المان های الکترونیکی فشار با استفاده از روش اندازه گیری اضافه طول نسبی
اندازه گیری فشار به روش یونیزاسیون
گیج کاتد گرم
گیج کاتد سرد
مبدل پی زو الکتریکی
گیج پیرانی
اندازه گیری جریان سیالات بشیوه قیاسی و یا استنباطی
دستگاه های اندازه گیری و ثبت کننده
دستگاه های اندازه گیری و انتقال دهنده
وسیله و یا عنصر اولیه جریان سنج های وابسته به اختلاف فشار
عناصر اولیه
صفحه های سوراخ دار
صفحه هایی با سوراخ خارج از مرکز
صفحه با سوراخ قطاعی
اریفیس، با لبه ربع دایره یا اریفیس لبه گرد
سوراخ های خروج گاز و یا عبور مایع
گستردگی میدان اندازه گیری جریان سیالات
محاسن صفحه های سوراخ دار
معایب صفحه های سوراخ دار
انواع اتصالات شیر اریفیس
اتصال فلنج
اتصال گوشه ای
اتصال وناکانترکتا
اتصال شعاعی
اتصال لوله
انشعابات فشار
اقسام انشعابات
انشعاب فشار از فلنج
انشعاب فشار از از وناکانترکتا
لوله و نچوری
طراحی لوله ونچوری
عملکرد شیرهای خودکار کنترل عددی
شرح میکروپروسسوری مدل 800و650
آشکارسازی فشار کم در خط لوله
دیده بانی فشار و اندازه گیری نرخ افت فشار
دیده بانی جریان با اندازه گیری اختلاف فشار دو سر شیشه نیمه بسته
سیستم های هشدار دهنده
ملاحظات طراحی
اعتبار
ارتباط فنی
نیازهای فنی
طبقه بندی
آنالیز و کاهش آلارم ها
دسته بندی آلارم ها
غلبه بر آلارم ها
درخت های آلارم
شناسائی و الگوسازی
احتمالات
دستگاه های هشدار دهنده
نشاندهنده آلارم نوع VCD
نحوه برخورد با آلارم ها
نمایشگرهای کامپیوتری
روش های طراحی، مکان های نمایش اطلاعات
کنترل ابزار دقیق
منابع تغذیه الکتریکی برای سیستم های IوC
منابع تغذیه AC با فرکانس 50 هرتز
ادوات ابزار دقیق با باتری پشتیبان
سیستم مرسوم برای منبع تغذیه ابزار دقیق با باطری پشتیبان
عملکرد سیستم منبع تغذیه ابزار دقیق با باطری پشتیبان
منابع تغذیه DC
استفاده از منابع تغذیه DC در تجهیزات کنترل و ابزار دقیق
باطری های 110و48 ولت
منابع DC دیگر
دلایل و لزوم طراحی تجهیزات الکترونیکی
تغییرات منبع تغذیه
قطعی های قابل تحمل
نویز میخی شکل و حالت های گذرا
منابع تغذیه داخلی در تجهیزات کنترل و ابزار دقیق
نحوه آرایش عمومی
منابع تغذیه سوئیچینگ
نوع ترکیبی منبع تغذیه
منابع هوای فشرده سیستم ابزار دقیق
نیازهای اولیه
سیم کشی سیستم کنترل و ابزار دقیق، ترمینال بندی و اتصال زمین
ترمینال بندی
اتصال زمین وسایل کنترل و ابزار دقیق
احتیاج به اتصال زمین
تداخل با تجهیزات کنترل و ابزار دقیق
سطوح قدرت سنسورها و مبدل ها
اثرات تداخل
کوپلاژ مغناطیسی
کوپلاژ الکترومغناطیسی
سیگنال های دریافت شده از دستگاه های دیجیتال
انواع سیگنال های دیجیتال
ولتاژ و جریان عملیاتی
خصوصیات سیگنال های ورودی دیجیتال نوعی
کنترل محیطی
نیازمندی ها
طراحی تجهیزات
ساختار سیستم های کنترل
ساختار PLC
مزایای PLC
سخت افزار PLC
واحد منبع تغذیه
واحد پردازش مرکزی
حافظه
ترمینال ورودی
ترمینال خروجی
ماژول ارتباط پروسسوری
ماژول رابط
تصویر ورودی PII
تصویر خروجی ها PIO
Flagها و تایمرها و شمارنده ها
انبارک
گذرگاه عمومی خروجی و ورودی
اشکال مختلف نمایش برنامه
زبان برنامه نویسی های پی ال سی
سیکل اجرای برنامه
برنامه نویسی سازمان یافته
انواع بلوک FB
بلوک های سازمانی دهی
دستورعمل زبان S5
به روش LAD
بررسی یک نمونه سنسور موقعیت زاویه ای مطلق
سنسورهای مگنتورزیستیو
کاربردهای خطی
کاربردهای زاویه ای
واژنامه انگلیسی – فارسی
منابع و ماخذ
پیوست ها

فهرست اشکال و جداول:
مبدل پتانسیمتری
سنسور فشار، هز نوع القاءکننده متغییر
پل و ستون
بلوک دیاگرام مربوط به سیستم های Accu Tect نشان داده شده است
سیستم سلسله مراتب نمایش های VDU
روش طبقه بندی آلارم ها
مثال هایی از چک لیست اعمال شده بر آلارم ها
درخت تجزیه و تحلیل آلارم
آرایه الگوی آلارم
مثالی از آنالیز درختی آلارم از یک سیستم با داشتن قابلیت رزرو. پمپ A معمولا ” جهت کار و پمپ B بعنوان رزرو انتخاب میگردد
هشدار دهنده 6 تایی
هشدار دهنده 4 تایی با کنترل
هشدار دهنده 12 تایی
متدولوژی طراحی فورمت VCD که نمایش دهنده ارتباط داخلی در فرآیند است
شمای اصلی منبع تغذیه با پشتیبان باطری برای تغذیه باطری تغذیه تجهیزات IوC
دامنه و مدت اعوجاج های منبع تغذیه AC,DC
تغییرات ولتاژ سیستم باطری DC
مشخصات نمونه منبع تغذیه سازندگان کامپیوتر
اساس منبع تغذیه خطی ولتاژ پایین با تنظیم کننده از نوع سری
اساس منبع تغذیه سوئیچینگ با تنظیم کننده ولتاژ
مقایسه منبع تغذیه خطی با سوئیچینگ
منبع تغذیه سوئیچینگ
نمای منبع تغذیه مستقیم DC دوتایی
سیستم هوای فشرده برای ادوات بادی
نمونه ای از ترمینال های کشویی
مثالی از واحد اتصالات سیم بندی شده با جداکننده اتصالات و نقاط آزمایش خصوصیات الکتریکی کابل های کنترل و ابزار دقیق
انتشار و حذف تداخل الکترو مغناطیسی
تداخل وحذف کوپلاژ مغناطیسی، به طریق زیر کاهش می یابد
کوپلاژ الکتراستاتیکی (خازنی) بین کابل های تغذیه و کابل های سیگنال
اصول فیلتر سازی الکتروستاتیکی بمنظور کاهش تداخل ناشی از کوپلاژ خازنی طراحی تقویت کننده ها برای حذف تداخل
نوع تداخل سری و مشترک و راه های کاهش اثرات آن ها
رابطه بین ولتاژ منبع تغذیه مورد نیاز و حداکثر مقاومت بار
کلاس های محیط های مربوط به درجه حرارت و رطوبت
معرفی حفاظت با توجه به محل نصب
نحوه ارتباط cup با سایر قسمت های plc


ادامه ي مطلب
امتیاز :


طبقه بندی: ،
آلارم, آناليز, ابزار دقيق, اريفيس, استارت, انشعابات, ايستگاه تقويت فشار گاز, باطری, برق, ترانسفورمات,

تعداد صفحات:56
نوع فایل:word
فهرست مطالب:
مقدمه
چگونگی رسمیت یافتن و لازم الاجرا شدن معاهدات در حقوق کنونی ایران
نخست کلمه معاهده
تعریف معاهده در حقوق بین الملل، حقوق ایران و فقه اسلامی
در حقوق بین الملل
توافق بین المللی
معاهده بین المللی
آزادی در نحوه کتبی بودن معاهده
انعقاد معاهده بین تابعان حقوق بین الملل
معاهده مشمول حقوق بین الملل
دو یا چند جانبه بودن معاهده
تعریف معاهده در حقوق ایران
در حقوق بین الملل اسلامی
انواع معاهدات در حقوق ایران
معاهدات رسمی
عهدنامه
مقاوله نامه (کنوانسیون)
موافقت نامه
پیمان های مربوط به اتحادیه های بین المللی
اساسنامه
منشور
میثاق
تفاهم نامه های بین المللی
انواع تفاهم نامه های بین المللی
تفاوت معاهده و تفاهم نامه
مراحل تنظیم معاهدات رسمی در حقوق ایران
امضای مقدماتی معاهده
چه کسی صلاحیت امضای مقدماتی معاهده را دارد؟
معاهده ای که توسط نمایندگان دو کشور به امضاء رسیده است تا چه حدودی الزام آور میباشد؟
تصویب معاهدات بین المللی
اعتبار و اهمیت تصویب معاهده براساس حقوق بین الملل معاصر
چگونگی تصویب معاهده در مجلس شورای اسلامی
روش های تصویب معاهده در مجلس
تایید معاهده توسط شورای نگهبان
امضاء نهایی معاهدات توسط رئیس جمهور
انتشار معاهده در روزنامه رسمی
مبادله اسناد تصویب معاهدات
نحوه مبادله اسناد تصویب معاهده
زمان لازم الاجرا شدن معاهده
در معاهدات دو جانبه
لازم الاجرا شدن معاهده از زمان التزام قطعی به مندرجات آن
مقررات شکلی کنوانسیون ها پس از تدوین نهایی بلافاصله لازم الاجرا هستند
منــابع و مـاخـذ

نخست کلمه معاهده:
معاهده به معنای عهد و سوگند و پیمان و شرط. با یکدیگر عهد کردن. پیمان نمودن با کسی و سوگند خوردن. با کسی عهد کردن اسم نوعی از عقد صلح بین مسلمانان و غیر مسلمانان است که پیش از جنگ و یا بعنوان ختم جنگ منعقد میشد و نتیجه آن صلح موقت است. (به عکس عقد ذمه) و در متن عقد باید مدت آن معلوم گردد و عقد مذکور استقلال سیاسی خصم را از بین نمیبرد و طرف این عقد ممکن است ذمی یا غیر ذمی باشد و پس از انعقاد عقد، طرف را معاهد نامیده اند، به جای معاهده لغت مهادنه هم به کار رفته است در ترمینولوژی حقوقی تالیف دکتر جعفری لنگرودی به معنی عهد (در مقابل نذر) است و همچنین در اصطلاح حقوق بین المللی به معنی قرارداد بین المللی است. معاهده معادل Traite در زبان فرانسوی و Treaty در زبان انگلیسی میباشد.


ادامه ي مطلب
امتیاز :


طبقه بندی: ،
اساسنامه, اسلام, تفاهم نامه, جمهوری اسلامی ايران, حقوق, حقوق بين الملل, دانلود پروژه, رئيس جمهور, رس,

تاريخ : 23 تير 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : ketabpich | بازدید : <-PostHit->

تعداد صفحات:135
نوع فایل:word
فهرست مطالب:
مقدمه
کلیات
تعریف و تبین موضوع
ضروت و اهمیت موضوع
فوائد و اهداف تحقیق
پیشینه موضوع
سوال های تحقیق
روش تحقیق
ساختار تحقیق
کلید واژه ها
مشکلات و موانع
فصل اول – ازدواج
ازدواج
انواع عقد ازدواج
اهداف ازدواج
معیارهای انتخاب همسر
فصل دوم – مهر
فلسفه مهر
انواع مهر
نوع مهر
مقدار مهر
زمان و پرداخت مهر
حق امتناع یا حبس
سقوط حق امتناع
عواقب زیاد قرار دادن مهر
زن مالک مهر
فصل سوم – نفقه
تعریف نفقه
آیا سرپرستی مردان بر زنان اهانت به بانوان نیست
انواع نفقه
چرا مسئولیت پرداخت نفقه بر عهده مرد است
شرایط پرداخت نفقه
حدود نفقه
نحوه پرداخت نفقه و مالکیت نفقه
آیا زوجه می تواند به صورت شرط ضمن عقد نفقه رااز عهده شوهر بر دارد
نفقه در ایام طلاق
نفقه در زمان عده وفات
عوامل سقوط نفقه
فصل چهارم – ارتباط متقابل
برخورد نیکو و شایسته
خوش اخلاقی و خوش رفتاری
اظهار محبت و دوستی
صدا زدن
سلام کردن
خداحافظی کردن
تنبیه و توهین به همسر
گذشت و اغماض
عواقب تنبیه و توهین
در چه مواقعی شوهر میتواند زن را تنبیه کند
لزوم صفا و صداقت
تعاون و همکاری در امور خانواده
حق حضانت
شرایط حضانت یا سقوط حضانت
قدر دانی از زحمات
وقت گذاری برای همسر
هدیه و سوغات
رفت و آمد فامیلی
تحصیل و سواد آموزی
فصل پنجم – روابط
نظافت و آراستگی
بوی دهان و مسواک کردن
حفظ عفت و پاکدامنی
غیرت ورزی و نگهداری از ناموس
معاشقه و زناشویی
فصل ششم – ارث
ارث در گذشته
چرا ارث زن کمتر از مرد است
موجبات ارث
موانع ارث
زن از چه چیزهایی ارث میبرد
منابع

ساختار تحقیق:
این تحقیق از شش فصل تشکیل شده است. که بخش اول آن را کلیات تشکیل میدهد. در ابتدای هر فصل آیه قرآنی مربوط به موضوع همان فصل آمده است.
فصل اول) این فصل درباره ازدواج میباشد. که اهمیت ازدواج در اسلام و ادیان آسمانی دیگر را بیان میکند. همچنین انواع عقد ازدواج و اهداف ازدواج و معیارهای انتخاب همسر را مورد بررسی قرار میدهد.
فصل دوم) این فصل درباره مهر میباشد. که ابتدا فلسفه مهر را بیان میکند و انواع و مقدار آن را مورد بررسی قرار میدهد و زن در همه حال مالک مهر است.
فصل سوم) این فصل درباره نفقه میباشد. که ابتدا نفقه را تعریف کرده، و بیان میدارد که چرا سرپرستی زنان بر عهده مردان گذاشته شده است؟ انواع و حدود نفقه را بیان میکند. و این که چرا مسئولیت پرداخت نفقه بر عهده مرد میباشد؟ و چه کسی مالک نفقه میباشد؟
فصل چهارم) درباره ارتباط متقابل میباشد مانند حق برخورد خوش، خوش اخلاقی، کمک کردن مرد در خانه، وقت گذاری برای همسر، رفت و آمد فامیلی و ….
فصل پنجم) این فصل در رابطه با روابط زناشویی میباشد. ابتدا اهمیت دادن اسلام به نظافت و تمیزی را بیان میکند و بعد نکاتی را که در رابطه زناشویی باید رعایت شود را مورد بررسی قرار میدهد.
فصل ششم) این فصل در رابطه با ارث زوجه میباشد که ارث زن در گذشته چگونه بوده و با ظهور اسلام چه تفاوت هایی کرده است؟ چرا ارث زن کمتر از مرد است و زن از چه چیزهایی ارث میبرد؟


ادامه ي مطلب
امتیاز :


طبقه بندی: ،
آراستگی, ارث, ازدواج, اسلام, انتخاب همسر, بوی دهان, تحصيل, تحقيق, تنبيه, حفظ عفت, حق حضانت, حقوق, خا,

<-BloTitle->
<-BloText->